Nechce být dospělý

29.3.21 11:48

Nechce být dospělá

Ahoj! Ráda bych o radu! Dcera 13 let, pořád si hraje s panenkami, věří na kouzla, sleduje Sofii první. :nevim:
Nejlépe se cítí mezi dětmi 5-9 let! Nemluví sprostě neháda se s námi. Byli jsme na IQ testech a má 138, je opravdu chytrá ale tohle… Nevím co s tím je malá a neumí vařit, nedělá to co děti v jejím věku. Problém taky nastává když vybíráme tábory:
Najde tábory snů (Elsa, Locika) a pořád je to pro nejmenší, 5-10 let :zed: a hrozně pak brečí že tam nemůže, snažili jsme se domluvít s vedoucími ale opravdu jí tam nemůžou vzít. Vše co má ráda, oblečení i různé zábavy na ní jsou malý! Čtu jí pohádky atd. Prosím o radu.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
993
29.3.21 11:55

Tak dobrý vtip k obědu :palec: 13 leté čteš pohádky, to jo…Ona neumí číst?

• Nahlásit
29.3.21 11:57
@toma0105 píše:
Tak dobrý vtip k obědu :palec: 13 leté čteš pohádky, to jo…Ona neumí číst?
Číst rozhodně umí! Taky si čte samá.. Ale večer před spaním, lehne do postele já si sednu vedle a čtu na dobrou noc.
  • Nahlásit
3321
29.3.21 11:58

Já mám pohádky ráda i teď. Vážně mě baví Disneyovky a chodím na ně i do kina :D Na Frozen 2 bylo v sále dost dospěláků i bez dětí. Zkus jí nacpat nějaké fantasy čtivo, nebo Harryho Pottera. To jsou takové pohádky pro starší, mohlo by se jí to líbit ;)

• Nahlásit
3657
29.3.21 11:58

@Unavená Maminka neumí vařit? Ta holka je k ničemu.
Jinak slabá bajka..

• Nahlásit
29.3.21 12:00
@JOHNDENVER píše:
@Unavená Maminka neumí vařit? Ta holka je k ničemu.
Jinak slabá bajka..

Bohužel to bajka není. :roll:
A ano jediný co udělá je omeletu v mikrovlnce… K troubě se ani nepřiblíži. Nevím jak dokázat že to pravda je!

• Nahlásit
19766
29.3.21 12:02

Nech jí žít a užívat dětství. Proč ji potřebuješ mít v průměru? To spíš ostatní děti dospívají předčasně a přestávají být dětma moc brzo. Taky jsem si ve třinácti hrála s panenkama, měla svůj svět a dospět jsem nechtěla, dětský svět mě bavil. I to IQ mám podobný a možná jsem si díky uvědomovala krásu dětskýho světa a dřinu světa dospělýho. Přehouplo se to kolem patnáctýho roku.

• Nahlásit
16212
29.3.21 12:04

Když ten příspěvek budu brát vážně a vezmu, že jste ji nechali vyšetřit a jde psychicky zdravá. Ve čtení na dobrou noc nevidím problém, je to zvláštní, ale milý. Budete na to jednou vzpomínat. Pokud je to oblečení problém, zkusila bych tisk na oblečení, si vybere co chce a necháte to natisknout. Spíš bych měla strach ze šikany a že se ji děcka ve škole smějí.

• Nahlásit
3657
29.3.21 12:08
@Unavená Maminka píše:
A ano jediný co udělá je omeletu v mikrovlnce… K troubě se ani nepřiblíži. Nevím jak dokázat že to pravda je!

Co by podle tebe měla umět, biftek medium rare?

• Nahlásit
1102
29.3.21 12:08

Na mě ta pubwrta přišla taky později a nemyslím si, ze by ted v dospělosti na tom nějak záleželo. Akorát bych pohlídala, aby si z ní nikdo nedělal srandu, přece jen teď jsou děti často vyspělé naopak moc brzo. Na trička si můžete nechat natisknout v podstatě cokoliv, jen to holt bude dražší. S čím si doma hraje je její věc a čtení pohádky je v tomto věku sice neobvykle, ale je to podle mě pěkný zvyk, jednou aj to budete s láskou vzpomínat. A až na ni ta puberta přijde, budeš ty s láskou vzpomínat na toto cele období.

• Nahlásit
6503
29.3.21 12:09

Ve 13 let už musí umět vařit?

• Nahlásit
29.3.21 12:10
@Janli píše:
Nech jí žít a užívat dětství. Proč ji potřebuješ mít v průměru? To spíš ostatní děti dospívají předčasně a přestávají být dětma moc brzo. Taky jsem si ve třinácti hrála s panenkama, měla svůj svět a dospět jsem nechtěla, dětský svět mě bavil. I to IQ mám podobný a možná jsem si díky uvědomovala krásu dětskýho světa a dřinu světa dospělýho. Přehouplo se to kolem patnáctýho roku.

Ano, ale ve škole se jí smějí a říkají jak je blbá, že panenky nejsou živý, že Ježíšek neexistuje, nabízejí jí k Vánocům domeček pro panenky. :nevim:
Hlavně ty tábory a kroužky… Doma je to v klidu ať si dělá co chce ale já taky musím mít čas pro sebe. Tady její kamarádky už vaří večeři pro celou rodinu a pomáhají. Já mám vlastně 5 letou dcerku u který čekám v koupelně aby se nebála, a pořád po mě chce aby jsem si s ní hrála.

• Nahlásit
3560
29.3.21 12:11

Já bych se taky přimlouvala za Harryho Pottera. Je to fantasy svět pro starší a mohlo by se jí to líbit. Pokud ano, neměla by problém s tábory a podobně…

Ve 13 jsem teda uměla mícháná vejce na sporáku, ale my neměli mikrovlnku

• Nahlásit
16300
29.3.21 12:12
@Unavená Maminka píše:
A ano jediný co udělá je omeletu v mikrovlnce… K troubě se ani nepřiblíži. Nevím jak dokázat že to pravda je!

Můžeš mi vysvětlit, proč by se musela „přibližovat k troubě“?

Ve třinácti letech snad má nárok na to, aby jí vařila máma ;)

Ohledně dalšího - osobně nevidím nic divného na tom, že si třináctiletá slečna ještě hraje a má ráda pohádky, nicméně pokud se Ti zdá, že na svůj věk zaostává opravdu výrazně, konzultací u dětského psychologa rozhodně nic nezkazíš.

• Nahlásit
319
29.3.21 12:14

Dej jí na víceleté gymnázium, tam nebude mít na pohádky čas.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat