Reklama

Dcerka vidí duchy - jak pomoci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Misiearhai
Povídálka 44 příspěvků 24.09.18 15:26
Dcerka vidi duchy? Jak pomoct

Zdravím…potřebovala bych poradit, nebo se aspoň vypsat.

Dcerka (20 měsíců) asi vidí duchy. Ze začátku jsem si říkala, že je to její představivost, ale každýn dnem jsem si jistá, že je opravdu vidí
Problém je, že malá ještě pořádně nemluví (říká slova, opakuje). Nikdo ji nikdo nestrašil, je veselá, hodná, umí poslechnout. Občas má slabší chvilku ale to je výjimečné. Je opravdu zlatá a šikovná.
Ale k věci… cca týden zpáky u večerního uspávání (máme ritual - vykoupeme se, oblečem do pyžamka, dostane kakao, pak se udělá hají a já ji zpívám cca 5 písníček, někdy víc, ona ví, že pak už se má hajat a spinkat) mi říkala „pan, pan, pan“. Říkam ji „pan tady neni“ ona mi odpovedela ze je. Zeptala jsem se ji a kde je pán. Ukazala mi do postýlky a řekla " pan hají tam" Řekla jsem ji, že to nevadí, že ho necháme spinkat a ona musí spinkat taky aby si odpočinula. Přišlo mi to divné ale nějak jsem to neřešila.
O 2 dny později mi venku ukazuje do koruny stromu a říká „paní“ a dělala ji ty ty ty. Ptala jsem se ji co paní dělá, proč ji děla ty ty ty. Tak řekla jen „hačí“. Proč dělala ty ty ty netuším, dcerka mi ještě neumí vše sdělit, tak abych ji rozuměla.
Včera večer u usínání mi opět ukazovala toho pana. První ukazala k oknu a po chvilce ke dveřim. Ptala jsem se ji co pan dělá a opět mi řekla, že hají. Zeptala jsemse zda je ten pán hodný a řekla že jo. Dneska dopoledne při hraní řekla a ukázala, že pán je v předsíni. Když jsem se zeptala, co pán dělá, tak mi řekla „ťap ťap“. Pak koukala dlouho k oknu a říká „pán au“. Říkám " pán má au??" Odpověděla „ne“. Tak jsem se zeptala „kdo má au??“ Řekla „Viky“ (tak se jmenuje). Ptala jsem se jestli ji au dělá pán a neodpověděla. Tak už jsem se neptala. Nechci se ji ptát navadějicími otázkami. Ptala jsem se ji i jestli ji pán něco povídá a odpověděla mi, že ano. Ale jelikož nemluví pořádně, tak se nedozvím, co jí povídá. Ani mi ho nepopíše atd.
Ze začatku jsem si říkala, že možná stín a představivost. Nebo něco zahlídla v televizi nebo tak. Ale s každou další touhle zkušenosti věřím, že opravdu duchy vidí. Jsem schopná se smířit s tím, že tu s námi je…ale potřebuji 100% jistotu, že nebude dcerce ubližovat, což nebudu mít nikdy.
Máte někdo taky zkušenost, že vaše děti řikají, že vidí pány či paní??? Případně jak jste to řešily??? Co pomohlo??? ????

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 13404 příspěvků 24.09.18 15:32

V podobném věku viděla dcera i u nás doma pána a holčičku, co nemá hlavu. Nejdřív jsme si mysleli, že si prostě vymýšlí, ale po čase bylo jasný, že je fakt vidí. Normálně jsem je poprosila, aby odešli a od té doby už o nich nemluvila…
Až po nějaké době jsem zjistila, že fakt kousek od nás bylo kdysi dávno městské popraviště, tak jestli náhoda??

růžový achát
Závislačka 4259 příspěvků 24.09.18 15:33

Věřím na duchy, ještě jsem ani jednoho neviděla, ale hrozně se jich bojím :P, vždy jsem se bála už od malička, kolikrát jsem v noci hrůzou neusnula. Jestli se nebojí tak je to fajn. Ona to asi nebere jako něco divnýho. Jestli se nebojí, tak bych si s ní o tom jen opravdu povídala jak to doposud děláš. Některé děti mívají svého imaginárního kamaráda, se kterým mluví.,děti jsou čisté bytosti a žijí přítomností, to je na nich to krásné.

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 24.09.18 15:36

Příspěvek upraven 24.09.18 v 16:13

Misiearhai
Povídálka 44 příspěvků 24.09.18 15:38

@Hadumi zkusím taky poprosit, aby odešli a snad to zabere ???? ja právě taky ze začatku nevěřila a myslela, že jen plácá slova, ale když mi to řekla znova, tak mi bylo jasné, že ho fakt vidí…pak ta paní na stromě. Já už i uvažovala jak zhistit zda v tomhle bytě někdo třeba neumřel.

Misiearhai
Povídálka 44 příspěvků 24.09.18 15:42

@růžový achát dcerka se naštěstí nebojí. Jsem si říkala právě, že asi je hodný, že kdyby ji ubližoval tak by se bála, plakala, křičela. Když mi to říká, říká to v klidu…stejně tak jako když mi venku říká a ukáže pejska nebo auto.
Na druhou stranu já o duchách nic nevím, nevím zda se třeba nenazlobí když se mu nebude něco líbit…proto se bojím aby se třeba nenaštval a nezačal dcerce ubližovat.
:think:

Hadumi
Extra třída :D 13404 příspěvků 24.09.18 15:43

@Misiearhai vždycky když říkala, že tam jsou, tak jsme se jí nevysmívaly, nehysterčili jsme, prostě jsme to brali jako fakt. Já tenkrát byla moc ráda, že zabralo „jen“ to, že jsem je poprosila.

Bábrdl
Generální žvanilka 21175 příspěvků 24.09.18 15:43

@Misiearhai Zkus na to nereagovat. Nijak.
Myslím, že přestane

flaus
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 24.09.18 15:46

malá mi po bytě s někým hrála na schovku, taky mě to vyděsilo, ale už dlouho to neudělala, tak nevím..ale nám tu fakt někdo chodí, mně je to nepříjemný, ale ona se chechtá, tak to neřeším

Misiearhai
Povídálka 44 příspěvků 24.09.18 15:48

@tininas ahoj manželovi jsem to vše vždy říkala já,ze začátku mi řekl, že je to dítě a má bujnou fantazii. Pak s každým dalšim kdy mi o tom řekla tomu začínal taky věřit. Dneska se mi přiznal, že včera když jsem uspavala a mala mi zase povídala, že tam je pán, tak že manželovi v koupelně když se v tu dobu koupal blikalo světlo :? Ale nechtěl mi to říct bo jsem z toho byla špatná. Do dneška mu dcerka o pánu nic nezminila. Až dnes když přišel z práce a já odběhla vytahnout prádlo ze sušičky tak slyším jak dcerka říká „pán“ a manžel se ptal a kde je pán. Ale dcerka už neodpověděla a neukázala, šla si pro hračku.

Misiearhai
Povídálka 44 příspěvků 24.09.18 15:51

@Hadumi aha…ja se taky nevysmívám, jen se vždy zeptám co pán dělá. Ja do té doby na duchy nevěřila a teď tohle. Ano mám strach ale snažím se být v klidu. Snad zabere i u nás poprosit ať odejde.

Misiearhai
Povídálka 44 příspěvků 24.09.18 15:52

@Bábrdl takže když mi řekne že je tam pán tak mám dělat, že neslyším??? Zas nechci ať je na to dcerka sama i když je jasné, že se ho nebojí.

stinga
Závislačka 3774 příspěvků 7 inzerátů 24.09.18 15:53

@Misiearhai jak ti radí @Bábrdl nereagujte na to nijak, a dcera s tím přestane

Misiearhai
Povídálka 44 příspěvků 24.09.18 15:54

@flaus a nemáte strach, že toho někoho něco naštve a začne být zlý??? Jak jste poznala, že vám někdo chodí po domě???

Misiearhai
Povídálka 44 příspěvků 24.09.18 16:01

@stinga zkusim…hlavně aby to skončilo. I když jsem dosud nevěřila, z duchu jsem měla vždy respekt. Je mi nepříjemné, že se to děje nám.
Můžu to udělat, tak že když se zmíni o pánovi, že odvedu pozornost typu „doneseš mi ukázat tamhletu hračku???“ Nebo je lepší dělat, že neslyším??? A nebude výsledkem akorá to, že dcerka je stále uvidí, stále tu bude u nás doma ten pán ale jen mi to přestane říkat protože bude vědět, že já nezareaguju??? To nechci. Chci ať to skončí tím, že on odejde a ona tím padem nebude mít důvod říkat, že tam je pán. Ne takhle, že ona se s tím bude potýkat sama i když se ho nebojí a on tu bude stále.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >