Dědeček v LDN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 23:07
Dědeček v LDN

Ahoj můj dědeček je již 4 měsíce v ldn na nohy se již nepostaví, jen leží a sám si nesedne. No a dnes tam byl můj taťka a on ho nepoznal, byl prý úplně mimo a mluvil o někom kdo již asi nežije. Asi za 2 hodiny sem mu volala, zvedla to sestra a mě poznal, dokonce i řekl, ať pozdraviju i mé děti. Jak je to možné, čím to je, že tátu nepoznal a mě po telefonu ano?

Reakce:
Cenarius
Kecalka 321 příspěvků 08.05.19 23:10

Pamet v cudu. Nejaka forma demence nebo jine nemoci. A to uz pak clovek neovlivni na co si dotycny vzpomene nebo ne. Je to spatny. Spis zustava dlouhodoba pamet, nez ta momentalni/kratkodoba. Jediny se s tim srovnat, ze se to bude stavat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 23:12

Děkuji dva dny ořed tímto stavem mu nešlo mluvit nešlo mu vyslovovat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 23:13

Úplně normální. Stáří lidé co mají i lehkou formu demence, mají lepší dny a horší. Můžu ti dát osobní příklad. Včera jsme s mamkou byli za mojí pratetou v nemocnici, má opravdu už snad tu nejhorší fázi demence, ale poznala nás, dokonce si vzpomněla na jména, měla dobrý den, takže mluvila smysluplně, atd. Den předtím tam byl taťka, ten s ní byl vždy v největším kontaktu a toho nepoznala. Vůbec nevěděla kdo to je a ten den, kdy jsme tam byly my si na tuhle návštěvu ani nepamatovala. Prostě jsou světlé dny a tmavé, tak to je.
Anonym osobní info.

stinga
Kelišová 6396 příspěvků 2 inzeráty 09.05.19 07:36
@Anonymní píše:
Děkuji dva dny ořed tímto stavem mu nešlo mluvit nešlo mu vyslovovat

tak to mohl prodělat mozkovou mrtvici

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 09:30

Babička také byla dlouho hodně nemocná a byly dny, kdy nepoznala ani své děti, ani vnoučata a klidně za hodinu mluvila úplně normálně, jako by nemocná nebyla. Je to normální, jen teda chudák, že je v ldn :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 11:45
@Anonymní píše:
Babička také byla dlouho hodně nemocná a byly dny, kdy nepoznala ani své děti, ani vnoučata a klidně za hodinu mluvila úplně normálně, jako by nemocná nebyla. Je to normální, jen teda chudák, že je v ldn :?

Sháníme mu domov důchodců ale čekací doby jsou dlouhé, no dnes mluvil že byl včera někde s babičkou, ale babička je tři roky v nebíčku

Keyllah
Extra třída :D 11913 příspěvků 09.05.19 11:48
@Anonymní píše:
Sháníme mu domov důchodců ale čekací doby jsou dlouhé, no dnes mluvil že byl včera někde s babičkou, ale babička je tři roky v nebíčku

a co nějaké soukromé zařízení? s LDN zkušenost mám a bohužel hodně špatnou...…..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 12:10
@Keyllah píše:
a co nějaké soukromé zařízení? s LDN zkušenost mám a bohužel hodně špatnou...…..

No ale jaké? To asi stoji dost peněz

Keyllah
Extra třída :D 11913 příspěvků 09.05.19 12:53
@Anonymní píše:
No ale jaké? To asi stoji dost peněz

to určitě, ale zase záleží, co pro něj chcete udělat. Má důchod, lze si vyřídit příspěvek a z toho to do budoucna platit. Pokud bych chtěla, aby se zlepšil a dostal trochu do kondice, tak bych neváhala a ty peníze do toho vrazila. On nemá něco naspořeno? protože v LDN je to často rychlé umírání...…...

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 15:39

Do jednoho soukromého zařízení jsem chodila na praxi a opravdu to tam měli pěkné. Pokoje po 2, na každém pokoji televize. Všechno barevné. Personál také milý. Co jsem se jich vyptávala, tak byli moc spokojení. Měli tam různé akce a rozptýlení. Koncerty atak. Cenově to vyšlo na dost, ale já bych nedokázala dát svého rodiče nebo prarodiče do ldn :? Co jsem se ptala, tak důchod nestačil. Přispívali ještě děti. Naše babička byla „ležák“ 8 let a celou tu dobu byla doma. Dožila tak u své rodiny, ikdyž už ke konci jen spala. Promyslete to.

Váš příspěvek
Reklama