Dědické řízení - dům

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 18:28

dědické řízení - dům

Zdravím, předem se omlouvám za anonym. Bohužel mi minulý rok zemřela náhle mamka a teď přišlo pro otce předvolání kvůli dědictví.
Předpokládám, že tam nahlásí všechny příbuzné a děti, a pak se bude řešit samotná pozůstalost. Moje otázka je jak je to s domem. Dům otec postavil už před svatbou, kdy mamku ani neznal. Bude se v pozůstalosti řešit i dům?
Kdyby ano, tak já bych se své části vzdala ve prospěch otce, ale jen v případě, že by to samé udělal bratr. Bojím se aby do toho nezasáhla švagrová a my nemuseli ještě nějakým způsobem řešit jak s domem dál.
Ještě by bylo vhodné zmínit, že můj brácha není syn mého otce, ale je z prvního manželství.
Omlouvám se, pokud je to zamotané, sama mám teď co dělat, abych si urovnala myšlenky. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24117
11.1.22 18:32

Kdo je majitel domu, to si ověříš na katastru nemovitosti. Pokud jen otec, nebudete z nemovitosti dědit po matčině smrti nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576

Podívej se na katastr na koho je dům psaný, je možné že tvůj táta na mámu půlku napsal. Pak se řešit bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15578

A byl ten dům ve společném jmění rodičů nebo patří jen otci? To bude zásadní pro případné zahrnutí do vypořádání dědictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12497
11.1.22 18:35

Vubec tomu nerozumim. Dům je napsaný na koho? Mamka měla kolik děti, jen tebe? Dědit bude jen manžel a deti. Další příbuzní s tím nemají co dělat. Ty jedině v případě, že by nebyli příbuzní v první linii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 18:36

Dům je psán na otce. Pokud by nespadal do dědictví byla bych nejvíc šťastná, opravdu mu na něm záleží :kytka: a v tomhle je švagrová poněkud nevyzpytatelná, takže nějaká obava tam panovala

• Citovat
  • Nahlásit
12497
11.1.22 18:39
@Anonymní píše:
Dům je psán na otce. Pokud by nespadal do dědictví byla bych nejvíc šťastná, opravdu mu na něm záleží :kytka: a v tomhle je švagrová poněkud nevyzpytatelná, takže nějaká obava tam panovala

Tak ten je jen jeho, jeste kdyz ho postavil před svatbou. Nebude předmětem dědictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
11.1.22 18:40
@Anonymní píše:

Tak to dedit nebude. Dedil by jedine, kdyby nejdrive umrel otec. To by matka mela pul a ty pul. A on by pak dedil az po matce s tebou napul cili by mel 1/4.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 18:45

Moc děkuju za uklidnění :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
562
11.1.22 18:46
@Anonymní píše:

Pokud je psaný celý na otce a tvůj bratr je synem tvé matky z jiného jejího vztahu, tak i v případě smrti otce budeš dědit jen ty (pokud by otec nenapsal závěť, že chce dát část i bratrovi).
Z pozůstalosti po matce bude dědit otec (jako její manžel), ty a bratr (jako její děti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
11.1.22 18:50
@Anonymní píše:

Jestli je dům psaný jen na otce, tak do dědictví nespadá. Ty a bratr budete dědit to, co bylo matky. Ta švagová něco zkouší? Vždyť ona do toho nemá co zasahovat, jí se to vůbec netýká. Ale asi si myslí, že tvůj brácha bude dědit, a už se na to klepe že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 18:57

@arinecka švagrová je hodně zatížená na peníze, a bohužel můj bratr je v tomhle měkký. Třeba za její rodinu už splácel 6 milionů, co propila a popůjčovala si její matka se sestrou. Proto prosím o schovívavost, opravdu sem si nebyla jistá a chtěla sem tátu ochránit od dalších problémů. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
20689
11.1.22 19:16
@Anonymní píše:
@arinecka švagrová je hodně zatížená na peníze, a bohužel můj bratr je v tomhle měkký. Třeba za její rodinu už splácel 6 milionů, co propila a popůjčovala si její matka se sestrou. Proto prosím o schovívavost, opravdu sem si nebyla jistá a chtěla sem tátu ochránit od dalších problémů. :kytka:

Pokud měl táta dům už před svatbou, tak byl jen jeho…bratr nedostane nic a švagrová má smůlu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
11.1.22 19:29
@Anonymní píše:
@arinecka švagrová je hodně zatížená na peníze, a bohužel můj bratr je v tomhle měkký. Třeba za její rodinu už splácel 6 milionů, co propila a popůjčovala si její matka se sestrou. Proto prosím o schovívavost, opravdu sem si nebyla jistá a chtěla sem tátu ochránit od dalších problémů. :kytka:

Ajaj, tak to je tedy dáreček ta švagrová. Podívej se pro jistotu do katastru, abys měla jistotu, že je dům psaný pouze na otce. Jestli ano, tak je to v pohodě a milá švagrová si může trhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
11.1.22 19:30
@Monchichik píše:
Pokud měl táta dům už před svatbou, tak byl jen jeho…bratr nedostane nic a švagrová má smůlu :mrgreen:

No jo, ale mohl třeba polovinu domu přepsat na manželku. Radši at´si to ověří v katastru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat