Vysušit a znovupoužít Ceresit či podobné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
37711
10.1.22 08:47

Vysušit a znovupoužít Ceresit či podobné?

Prý jsou sáčky na vysoušení a opakované použití dělané - jen nevím, které to jsou. Prý v mikrovlnce. Máte zkušenosti?

Další dotaz - po zjištění ceny si chci koupit jen náhradní náplň do ceresitu - nechci platit za tu platovou věc. Bude mi stejně fungovat třeba krabička od zmrzliny, nebo to fakt má mít dvojité dno, něco z toho kape? Stačila by třeba mýdlenka?
jak je vůbec ta tableta velká?

chci to dát do peřiňáku na chatě,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5114
10.1.22 08:51

@Pudloslava ty sacky nevim, ale nejaka krabicka fungovat nebude. Ta tableta na sebe vaze vlhkost a rozpousti se, takze po case cela zmizi a ty vylevas vodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37711
10.1.22 08:53
@hospodki píše:
@Pudloslava ty sacky nevim, ale nejaka krabicka fungovat nebude. Ta tableta na sebe vaze vlhkost a rozpousti se, takze po case cela zmizi a ty vylevas vodu

aha, tak to by asi mohlo být kontraproduktivní, když tam budu jezdit třeba po měsíci a měsíc bych měla v peřiňáku nějakou vodu. myslela jsem, že se to jen nasákne a zvětší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27363
10.1.22 08:53

Ja bych investovala do elektrické odsávačky vlhkosti, ten Ceresit je na prd. Drahy je to jak prase a úplně k ničemu. Musí to mít dvojité dno, ta tableta nahoře chytá vlhkost a teče to dolů do nádobky. Ale dlouho to nevydrží, já to dala dětem do pokoje a druhý den bylo po tabletě, nasála vlhkost a zbyl tam jenom takový gel dole, to bych tu tabletu musela měnit Ob den :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37711
10.1.22 08:54

Našla jsem třeba tohle http://www.mojenakupy.cz/…7783500.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37711
10.1.22 08:56
@Kriss Tina píše:
Ja bych investovala do elektrické odsávačky vlhkosti, ten Ceresit je na prd. Drahy je to jak prase a úplně k ničemu. Musí to mít dvojité dno, ta tableta nahoře chytá vlhkost a teče to dolů do nádobky. Ale dlouho to nevydrží, já to dala dětem do pokoje a druhý den bylo po tabletě, nasála vlhkost a zbyl tam jenom takový gel dole, to bych tu tabletu musela měnit Ob den :roll:

píšu do peřiňáku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5114
10.1.22 09:00
@Pudloslava píše:
píšu do peřiňáku

Ja abych se bala, ze mi ta nadobka pretece, sice byla velka ale nezdalo se mi, ze by to pojmulo vodu z cele tablety

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
400
10.1.22 09:05

Wenko bag. Narazila jsem na to nedavno, recenze na to celkem dobry a libilo se mi, že to neni takova chemicka sra.jda. ale zkušenost nemam, musela sem pouzit silnejsi kalibr..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37711
10.1.22 09:07

Silikagel je opakovaně použitelný a tohle je i dost levné https://www. e-safetyshop. eu/p/vysouseci-zavesny-sacek-silicagel-signus-ob-10-120-g#20080

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37711
10.1.22 09:11

A kdo preferuje tablety, tak tohle je asi tak 10× levnější, než ceresit https://www.eva.cz/…-lemon-230g/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37711
10.1.22 09:16

A tady levné sáčky https://www.eva.cz/…indikatorem/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11902
10.1.22 10:45

@Pudloslava Ceresit je na prd. Hledej pytlíky se silikagelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
10.1.22 13:34

@Pudloslava kup silikagel do kočičího WC. A dej ho do ponožky nebo krabičky.

A nevyhazuj za tyhle chujoviny které z místnosti pro pocit uživatele vysají 100ml vody za nehorázné peníze
Na zimu se na chaty Chalupy dávali třeba lodny se solí atd.
Ideálně je mít ty peřiny třeba v tom vaku co odsajes vysavačem pak na něj nemůže vlhkost
Pokud se chceš ale opravdu zbavit vlhkosti tak jedině vysoušeč s kompresorem. A pravidelne větrání a topení což bohužel na chalupě nejde :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37711
10.1.22 21:24
@JiříkMazlík píše:
@Pudloslava kup silikagel do kočičího WC. A dej ho do ponožky nebo krabičky.A nevyhazuj za tyhle chujoviny které z místnosti pro pocit uživatele vysají 100ml vody za nehorázné peníze
Na zimu se na chaty Chalupy dávali třeba lodny se solí atd.
Ideálně je mít ty peřiny třeba v tom vaku co odsajes vysavačem pak na něj nemůže vlhkost
Pokud se chceš ale opravdu zbavit vlhkosti tak jedině vysoušeč s kompresorem. A pravidelne větrání a topení což bohužel na chalupě nejde :(

Tak holej silikagel mě nenapadlo hledat. Manžel nejspíš dneska pořídil těch 30 deka v pytlíku za stovku v Evě. Tak příště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
10.1.22 21:33

@Pudloslava a nebo když máš tře v práci sklad tak si brát ty pytlíky :lol: ale ten pro kocky není tak drahý a všude dostupný cca 200

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat