Prach ve vypraném prádle

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6.1.22 20:11

Prach ve vypraném prádle

Ahoj. Už si opravdu nevím rady.. máme doma problém s velkou prašností prádla. Na všem jsou jakoby takové malinké smítka nebo vlákna. Oprané prádlo a stačí ho jen vzít do ruky a strašně se z něj práší. Mysleli jsme, že je problém v pračce, tak jsme koupili novou.. asi 3 opraní v pohodě a teď už je to zase to samé. Potom to z toho oblečení všechno samozřejmě padá a je to všude, vysávám neustále. Vím že řešení by byla sušička, ale do té se přítelovi nechce.. spíš bych chtěla přijít na to, co to může způsobovat, nevíte? Jsem z toho strašně nešťastná :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2105
6.1.22 20:19

Tak sem se pripíchnu a počkám si na výsledek.
Neperes náhodou na ty eko programy takřka bez vody?
A nebo to prostě jen přehnaně sleduješ a to pak člověk vidí i trávu růst :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2937
6.1.22 20:23

Vetsinou to dela avivaz. Prala jsem jen v Jelenu a dobry. Ale nebyla jsem spoko, mam avivaze rada. Tak mame tu susicku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3068
6.1.22 20:23

@Barbora.Em… mě to dělaly pleny, klasické bavlněné čtverce, které potřebovaly jen „přemáchnout“ tak jsem je nechala s barevným pohromadě by bylo to. :? i když nebyly děravé, tak už měly na povrchu lehký žmolek a ten se uvolňoval.
Někdy to může udělat i vnitřní část mikin, když jsou světlé. Pátrala bych po bavlněných kouscích :lol: které jsou světlé a starší.
Takže já vyhodila všechny tyhle problémové kusy, praní na 90st., potom praní s čističem pračky a je klid.

Příspěvek upraven 06.01.22 v 20:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6136
6.1.22 20:24

Suška… bez te se dneska neda žít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
6.1.22 20:28

@axlpol no když vidím některé pračky uvnitř tak mám problém udržet oběd :poblion:
A přitom stačí místo aviváže ocet a občas pračku nechat na vyvářku s nějakými hadry a šoupnout tam půl litru octa.
Ale v tomto případě když je pračka nova to asi nebude. Jen je divné že se to stalo po 3 prani. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27363
6.1.22 20:29

Z čeho to je nevím, ale pořídila bych tu sušičku. Ačkoliv já to tolik nezkoumala, tak když vidím co zůstává ve filtru v té sušičce za bordel z toho prádla, tak nechápu jak sem to předtím mohla nosit na sobě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
6.1.22 20:30

Mně to dělají ponožky. Peru je s ručníkama a spol. A je klid. Tmavé a světlé prádlo zvlášť. Sušičku opravdu nepotřebujem. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3068
6.1.22 20:31

@JiříkMazlík .....jo, já mám pračku taky novou, proto mě to překvapilo. Proto jsem odhalila ty „problémové kusy“ oblečení a letěly z domu. Vyčistění pračky bylo hlavně pro sichr :-) Od té doby klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
6.1.22 20:33

Jinak než sušičkou prach z prádla nedostaneš. Doporučuji! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7966
6.1.22 20:40

Možná to bude materiálem vašeho oblečení, že některé pouští hodně vláken? Jinak neperu v aviváži a kdybych po uschnutí prádlo protřepala, asi by se z něj taky trochu zaprášilo. Myslím, že jde primárně o ty vlákénka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3959
6.1.22 20:41

@Barbora.Em a u vas ma prani na starosti pritel, ze nechce susicku? Z tveho prispevku jsem pochopila, ze u vas doma peres ty, takze bych si na tvem miste fakt nenechala kecat do toho, jestli bude nebo nebude susicka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10388
6.1.22 20:45

Nepereš pleny? Syn měl jeden čas snad nějakou agresivní moč nebo co a rozpadla se mi většina látkových plen (čtverce i moderní plenky) z každého věšení byla lopatka bílých žmolků, bylo to hrozné. Musela jsem koupit nové pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat