Rozbor studniční vody, kt. je jediným zdrojem vody v domě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 10:07

Rozbor studniční vody, kt. je jediným zdrojem vody v domě

Ahoj, chtěla bych se zeptat, někoho kdo má zkušenost se studniční vodou. Jak často si necháváte dělat rozbor studniční vody, kt. je zároveň zdroj vody kt. doma pijete? Když to hledám na netu, tak všude píšou pravidelně, ale otázka je co tou pravidelností myslí, že. Zda např. 2× za rok, 1 ročně, 1 za x let?
Otázka tedy zní jak často rozbory děláte a co vše do rozboru zahrnujete?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66332
7.1.22 10:13

Jednou za půl roku, zahrnuji hlavně biochemii, páč všude kolem nás jsou pole a po větších deštích nikdy nevíš, co se do vody může dostat :think: a mmchdm, jsem schopná dát vodu na rozbor, kdykoliv se mi nezdá zápach nebo barva.. máme ovšem tu výhodu, že můžeme přepnout na státní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11802
7.1.22 10:17

Osobně bych doporučoval víckrát ročně, třeba 4×, první dva roky. Ale pokud bude kvalita vody stejná. Tak můžete ubrat na četnosti. A dělat jeden ročně.

A jak základní chemický, tak mikrobiologický rozbor. Konkrétní věci už ví v akreditované laboratoři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
7.1.22 11:34

Kde prosim rozbor delate a na kolik to asi vyjde? @martina.se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1357
7.1.22 11:57

Nechávala jsem nedávno na vodatest.cz , oni ti i doporučí, jak často bys měla testovat (každý má jiné podmínky, vrt, kopaná studna, podloží, pole…). Je tam možnost si vybrat, co chceš testovat a kolik to stojí. Mají i infolinku, klidně tam zavolej nebo napiš email.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3001
7.1.22 12:02

Ty jo, davali jsme asi trikrat.. :mrgreen: Ale my mame dusicnany, jako drtiva vetsina studni v republice, mame je i ve vrtu. To se nezlepsi, tak proc porad zjistovat, ze mame nevyhovujici vodu. My ji teda moc nepijem, jen prevarenou na caj a pouzivame ji pri vareni. Jinak vodu kupujem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11802
7.1.22 12:51
@Mercury píše:
Kde prosim rozbor delate a na kolik to asi vyjde? @martina.se

Většina vodárenských firem má vlastní akreditovanou laboratoř a dělají i rozbory externím zákazníkům. A tak 1-3 tis. Podle věci v něm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66332
7.1.22 15:57
@Cenarius píše:
Většina vodárenských firem má vlastní akreditovanou laboratoř a dělají i rozbory externím zákazníkům. A tak 1-3 tis. Podle věci v něm.

Přesně tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15698
7.1.22 22:59

My dávame raz ročne na jar :oops: v studni máme dva filtre, v dome UV filter, zatiaľ vždy vyšla dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 12:46

Moc všem děkuji, již jsem moudřejší. Zařídím se podle toho.

@větvička1 tak zrovna dusičnany pouhým převařením nezmizí :think:

• Citovat
  • Nahlásit
3001
8.1.22 13:48
@Anonymní píše:
Moc všem děkuji, již jsem moudřejší. Zařídím se podle toho.@větvička1 tak zrovna dusičnany pouhým převařením nezmizí :think:

Nezmizi, ale kdyby tam byly napr. koliformni bakterie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat