Defekt komorového septa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renča23
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 15.07.11 13:54
Defekt komorového septa

Maminky při vyšetření v porodnici nám našli šelest který se jmenuje defekt komorového spektra, už jsme byli dvakrát na kardiologickém vyšetřeni doktor říkal že zatím nás bude jen sledovat, ale určite než pujde do školy pujde na operaci do Motole.

Mamé takovy nalez od dr

Plně při vědomí, GSC 15,pacient dobře prokrvený i hydratovaný, bez cyanosy a ikteru, AS prav. ozvy s.š. 2/6 paraster vlevo, dychaní bvf symetrický bilat, břicho mekké, jatra nezv.slezina nehm, AFF++ otoky 0 periferie zahřatá, norma.

EKG sinusovy r. 139/min. AQRS+150, fyziologické převodní intervaly, norm voltáže, ST,T bpn norm křivka vzhledem k věku.

Echo VSD subAo idem, L-Pz 58 torr, optický mírně větší jet, nyní dobře tolerován, v plicnici norma, AOA bpn

A dr pak napsal
Defekt komorového septa, restriktivní, subaortální, nyní dobře tolerován. Hydronephrosis I. dx. a ještě tam je něco o 4 mm. Každopádně pujdeme na vyšetření do Motole a tam rozhodnou jestli bude muset na operaci.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Reakce:

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.11 14:07

Ahoj, selest na srdicku ma dcera taky (prisli na to taky v porodnici), ale u nas se teda otvor zmensuje, takze se to resit nebude. Ted v 6m uz ho mela snad je 1 mm.

Vim, ze jsem z toho byla hodne spatna, takze ti moc drzim palce, at je to v poradku. :hug:

Renča23
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 15.07.11 14:33

no já se modlím aby se ji to samo upravilo, jenže je to na špatným místě a tam se to muže i nemusi zatahnout :-(

Ajuja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.11 18:19

Ahoj,my to máme taky,máme dokonce defekt síńokomorového septa,přišlo se na to už v těhotenství,dali mi na vybranou-nechat/ukončit…Dce­ra má nyní 9 měsíců a komory se samy uzavřely,síně jsou 15mm,jednou už jsme byli v Motole a tam nás uklidnili,že to není tak hrozné,jak se snad původně zdálo.V srpnu jdeme do Motola zas,ale operace prý připadá v úvahu nejdříve ve dvou letech.Jsem zvědavá,co nám řeknou nového,jinak co půl roku chodíme na kontroly v místě bydliště.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2336 příspěvků 15.07.11 21:16

ahoj,syn ho měl taky,byl a je stále sledovaný,doteď musí dodržovat prevenci srdeční endokarditidy,ale naštěstí má dírku již zacelenou,je mu nyní 14 let.Neměl nikdy ani žádná omezení ve sportu,dokonce mu povolili doktoři se potápět.Nevěš hlavu,může se to opravdu se to může zacelit.

Lucah
Závislačka 2807 příspěvků 16.07.11 11:39

Mame take obe deti nejake otvurky, ted presne nevim kdo kde, ale pry se do predskolniho veku uzavrou samy, kdyz ne, tak je uzaviraji zakrokem pres trislo, zavedou tam nejakou pruzinku.. omezeni zadne, holcicka ma taky prevenci infekcni endokarditidy a chodime i plavat a vsechno..

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 16.07.11 14:16

Defekt komorového septa není šelest, defekt komorového septa je prostě díra v srdci. :wink: Defekt komorového septa jsem měla já (kromě jiného), byla jsem omezená v TV, nesměla jsem sportovat, ale jinak žádná zvláštní omezení. Operovali mě v 15 letech, abych mohla jednou rodit (porod o 7 let později proběhl bez problémů). Dneska se to operuje mnohem dřív, buď ráda, děti to zvládají velice dobře. Dokonce už to operují i laparoskopicky, nemusí tak řezat hrudní kost.

Renča23
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 16.07.11 21:35
Ajuja píše:
Ahoj,my to máme taky,máme dokonce defekt síńokomorového septa,přišlo se na to už v těhotenství,dali mi na vybranou-nechat/ukončit…Dce­ra má nyní 9 měsíců a komory se samy uzavřely,síně jsou 15mm,jednou už jsme byli v Motole a tam nás uklidnili,že to není tak hrozné,jak se snad původně zdálo.V srpnu jdeme do Motola zas,ale operace prý připadá v úvahu nejdříve ve dvou letech.Jsem zvědavá,co nám řeknou nového,jinak co půl roku chodíme na kontroly v místě bydliště.

to mame presne my jen to mela az po porodu. A proc to chcou operovat kdyz se to upravuje?

Ajuja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.11 09:52
Renča23 píše:
Ajuja píše:
to mame presne my jen to mela az po porodu. A proc to chcou operovat kdyz se to upravuje?

Ajuja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.11 10:00

Pardon za ten předchozí „přešlap“…Síně se zatím samy neuzavřely,tak proto chtějí operovat.Ale kdo ví,třeba se časem uzavřou taky.Každopádně doktor byl překvapený,že komory se samy zavřely,prý to vůbec nečekal.Možná se stane zázrak a též se vám to samo upraví,máte „jen“4mm,my 15mm.

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17870 příspěvků 18.07.11 10:10
Raduš.ka44 píše:
Defekt komorového septa není šelest, defekt komorového septa je prostě díra v srdci. :wink: Defekt komorového septa jsem měla já (kromě jiného), byla jsem omezená v TV, nesměla jsem sportovat, ale jinak žádná zvláštní omezení. Operovali mě v 15 letech, abych mohla jednou rodit (porod o 7 let později proběhl bez problémů). Dneska se to operuje mnohem dřív, buď ráda, děti to zvládají velice dobře. Dokonce už to operují i laparoskopicky, nemusí tak řezat hrudní kost.

Není to šelest, ale může se (a taky nemusí) díky ní prokázat :roll:

Syn má (krom jiného, již operovaného) defekt taky, zatím se nezmenšuje, spíš naopak - proudí mu tam čím dál vík krve, takže to může začít zatěžovat plíce…takže ho nejspíš katetrizace čeká :roll:

Utěšuje mě fakt, že přežil daleko větší zákrok než katétr pod narkózou přes třísla, ale i tak to bude nervák.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 18.07.11 12:01
RyBANA píše:
Raduš.ka44 píše:
Defekt komorového septa není šelest, defekt komorového septa je prostě díra v srdci. :wink: Defekt komorového septa jsem měla já (kromě jiného), byla jsem omezená v TV, nesměla jsem sportovat, ale jinak žádná zvláštní omezení. Operovali mě v 15 letech, abych mohla jednou rodit (porod o 7 let později proběhl bez problémů). Dneska se to operuje mnohem dřív, buď ráda, děti to zvládají velice dobře. Dokonce už to operují i laparoskopicky, nemusí tak řezat hrudní kost.

Není to šelest, ale může se (a taky nemusí) díky ní prokázat :roll:

Syn má (krom jiného, již operovaného) defekt taky, zatím se nezmenšuje, spíš naopak - proudí mu tam čím dál vík krve, takže to může začít zatěžovat plíce…takže ho nejspíš katetrizace čeká :roll:

Utěšuje mě fakt, že přežil daleko větší zákrok než katétr pod narkózou přes třísla, ale i tak to bude nervák.

Co hned kroutíš očima? Jen jsem chtěla informace uvést na pravou míru, neboť zakladatelka napsala, že šelest se jmenuje defekt komorového septa, a to tak prostě není.. :nevim:

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17870 příspěvků 18.07.11 13:29

To nebylo na tebe, ale jakože na to, že ta možnost toho, že když má dítě dle doktorky JEN šelest, tak to nemusí být JEN ta šelest.

Boha proč tu jsou všechny hned tak vztahovačné :jazyk:

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 18.07.11 13:38
RyBANA píše:
To nebylo na tebe, ale jakože na to, že ta možnost toho, že když má dítě dle doktorky JEN šelest, tak to nemusí být JEN ta šelest.Boha proč tu jsou všechny hned tak vztahovačné :jazyk:

No mmě to přišlo trochu mimo mísu, ale budiž. Mimochodem, je to ten šelest, rod mužský neživotný. :wink:

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17870 příspěvků 18.07.11 13:43

dyť je to fuk, i tak je to nepříjemný.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >