Degenerace placenty - infarkt placenty

347
13.11.07 18:01

Degenerace placenty - infarkt placenty

Ahojte, máte někdo zkušenosti s touto diagnózou. Všem moc díky za reakci, odpověď.
Jsem dnes 29+4 a na ultrazvuku mi byl zjištěn infarkt na placentě - 1. stupeň. Zatím se tedy snad nic neděje, miminko prospívá, odpovídá TP, ale bojím se zhoršování.
Zajímalo by mě, zda lze nějak předejít dalším „infarktům“ a vůbec jestli máte některá podobnou zkušenost…
Díky:-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28414
13.11.07 21:32

Něco jsem našla:
Infarkt je důsledek nedostatečného zásobení krví přesněji kyslíku ve tkáni některého z orgánů těla. Infarkt a infarkt je rozdíl. Kupříkladu infarkt srdce přesněji srdeční svaloviny ( podle rozsahu) může být nebezpečný pro zdraví či život jedince.

Jinak je tomu u placenty. Infarkty placenty jsou ložiska placentární tkáně vyřazená z fetoplacentárního oběhu. Čerstvé jsou červené, po vazivové přeměně bílé. Jsou-li mnohočetné, zmenšují funkční plochu placenty. Mohou být mnohočetné, malé nebo ojedinělé, ale i větší, na ploše několika cm2. Mnohočetné a drobné se vytvářejí při těžších formách pozdní gestózy, větší a ojedinělé po krvácení v časném těhotenství.

Na rozdíl od srdečního infarktu žádné příznaky infarkty placenty nemají.

Ještě jdu hledat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
14.11.07 08:41

Ahoj, asi tě moc nepotěším, ale chceš slyšet názory a zkušennosti. Kamarádka měla infarkt placenty v pátém měsíci a miminko umřelo, protože ho placenta přestala vyživovat. Tak ať se Vám narodí zdravé miminko a problémy už nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
14.11.07 15:53

holky

moc děkuju. I za negativní zprávy, s tím se počítá.
Já doufám, že jsem už v pokročilejším stádiu těhotenství, 8. měsíc, navíc nález je 1.ho stupně, tudíž věřím, že to dobře dopadne. Miminko se má k světu a já něj moc dlouho čekala, je to bojovník už od začátku a určitě to dobojuje až do zdárného konce.
MUDr. Doležal z Arlety mi napsal, že po 36. týdnu je tato diagnóza naprosto běžná bez vážných komplikací v těhu. Navíc na běžném ultrazvuku se vůbec neobjeví a přijde se na to až po porodu placenty. Naštěstí jsem hodně sledovaná díky rizikovému těhu, takže svému doktorovi věřím a on to určitě pohlídá. Musíme vydržet ještě aspoň 5 týdnů a pak už to mimi zvládne!!!
Děkuju Vám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
14.11.07 16:04

Taky myslím, držím moc palce, ať vše dobře dopadne. Přeji hodně štěstí http://www.sirmi.ic.cz/smajl/209.gif

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bábika14
14.1.11 07:46

Infarkty placenty

Ahoj volám sa Lucia a tiež som mala 2 infarkty na placente.Lekári hovorili že to je normálne a nakoniec som musela íst´ na cisársky rez a porodila som v 7 mesiaci.

• Nahlásit
  • Citovat
1.11.13 00:05

infarkt placenty

Přeji Vám pěkné zdravé miminko.
Moje kamarádka takové štěstí neměla. Na konci 8. měsíce v ní miminko umřelo právě prý na mnohočetný infarkt placenty. Lékařka jí říkala, že v tom okamžiku jí přestala placenta vyživovat plod a že i kdyby byla právě v té době na ultrazvuku a bylo to viditelné, že není šance, aby dítě přežilo.
Takže infarkt na placentě asi tak normální a běžný nebude. Včera mělo to mrtvé miminko pohřeb.
Proto všem přeji jen zdravá narozená miminka. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama