Děložní čípek - HSIL CIN3

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 16:59
Děložní čípek - HSIL CIN3

Ahoj, omlouvám se za anonymitu. Dnes jsem dostala výsledky z poslední kontroly z gyndy a je tam 5-HSIL (předpoklad CIN3). Výsledky před rokem byly naprosto v pořádku - NILM. Jsem již objednaná na biopsii. Prosím, co mě teď čeká? Jak dlouho budou trvat výsledky atd.? Děkuji moc za jakékoliv info.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Julinka 18
Kecalka 419 příspěvků 25.07.19 17:10

Pravděpodobně konizace cipku v krátké narkoze, prostě ten kousek cipku kde je nález vyriznou, byla jsem v nemocnici přes noc.Pak asi 4 týdny doma než se to zahojilo, dělám namahavou práci…asi 4 týdny jsem čekala na výsledky, zda to bylo odstraněno celé. Zadny strach, vše dopadlo dobře a ani na budoucí tehotenstvi to nemělo vliv

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 17:50

@Julinka 18
Děkuji moc za odpověď. :kytka: Prosím tě a ty jsi měla také nález hsil CIN3? Sice jsem chodila na prohlídky přesně po roce a poslední byl negativní, ale teď mám ten nejhorší výsledek co mohl na cytologii vyjít. Tak mám strach, že to šlo tak rychle, že je již třeba už pozdě…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 17:54
@Anonymní píše:
@Julinka 18
Děkuji moc za odpověď. :kytka: Prosím tě a ty jsi měla také nález hsil CIN3? Sice jsem chodila na prohlídky přesně po roce a poslední byl negativní, ale teď mám ten nejhorší výsledek co mohl na cytologii vyjít. Tak mám strach, že to šlo tak rychle, že je již třeba už pozdě…

Nemáš nejhorší výsledek - pořád je to jen prekarcenóza. Horší je CIN 4. Třeba byl loni stěr nabrán z místa, kde ten nález nebyl, to se může stát. Konizace nebo koagulace, cca měsíc čekání na výsledky, dalších 10 let kontrola co půl roku. Zpravidla už se to nevrací - někde jsem vyčetla, že snad jen u 2% pacientek. Pokud ještě nemáš děti, poraď se s doktorem o způsobu provedení zákroku. Myslím, že koagulace ( vypálení) je lepší. Bude to dobrý.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 20:03
@Anonymní píše:
Nemáš nejhorší výsledek - pořád je to jen prekarcenóza. Horší je CIN 4. Třeba byl loni stěr nabrán z místa, kde ten nález nebyl, to se může stát. Konizace nebo koagulace, cca měsíc čekání na výsledky, dalších 10 let kontrola co půl roku. Zpravidla už se to nevrací - někde jsem vyčetla, že snad jen u 2% pacientek. Pokud ještě nemáš děti, poraď se s doktorem o způsobu provedení zákroku. Myslím, že koagulace ( vypálení) je lepší. Bude to dobrý.

Ona je i CIN 4? Já myslela, že to končí cin3, aspoň jsem 4 nevygooglila. Děkuji moc, no bojím se, snad jsem nepřišla moc pozdě. Trochu panikařím, přeci jenom během roku taková změna… :,(

Julinka 18
Kecalka 419 příspěvků 25.07.19 21:33

Ano měla jsem to samé co ty, HSIL CIN 3,a taky si myslím, že je to poslední stupeň prekancerozy, doktor to tam viděl, ale pořád nic nevycházela, až když jsem si zaplatila ten stěr za 500 tak to vyslo…taky jsrm z toho měla strach, ale vše dopadlo dobře, po zákroku to ani moc nebolelo :)

luca241
Ukecaná baba ;) 1990 příspěvků 25.07.19 22:18
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonymitu. Dnes jsem dostala výsledky z poslední kontroly z gyndy a je tam 5-HSIL (předpoklad CIN3). Výsledky před rokem byly naprosto v pořádku - NILM. Jsem již objednaná na biopsii. Prosím, co mě teď čeká? Jak dlouho budou trvat výsledky atd.? Děkuji moc za jakékoliv info.

Ted jsem mela loni CIN3.po biopsii domluven.co nejdřívější termín konizace.Bez narkózy, ambulantně, za necelých 10 minut hotovo a šla jsem. Kontrola 3 měsíce po konizaci ok, teď čekám na výsledky kontroly po dalším půl roce. Drzim pěsti. Btw já z nuly na CIN 3 za necelý rok. Chodim naprosto pravidelně na gyn. a jesteze tak. drzim pěsti :kytka:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 1 inzerát 25.07.19 22:55

Ahoj holky, přidávám se pro uklidnění - dva roky mě sledovali s CIN2, pak se to ztratilo, takže nula, a během půl roku HSIL a CIN3 - občas je to fakt fofr. Nicméně už jsem přes 6 let po konizaci, jeden porod, teď bude brzy druhý a nález je úplně v pořádku a vše těsní, jak má :mrgreen:

Takže hlavu vzhůru :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 23:05

Taky chodím pravdelně, taky jem měla hned CIN3, biopsie, konizace v sanatoriu Helios Brno, ráno příjem, dopo zákrok, v 15h s doprvodem prouštění, nebolelo nikdy nic, pak v pohodě. 7 let po zákroku 1. dítě pak ještě další 2. Všichni 3 donošení, bez problémů. A taky jsem se bála, neboj, bude to ok :hug:

riskdreamexpect
Kecalka 149 příspěvků 25.07.19 23:48

Já měla CIN 3, rok mě pozorovali a pak se to ztratilo na CIN 1. Po půl roce pak CIN 2 a teď jsem těhotná, takže nekontrolují… mění se to pořád. Navíc mám pocit, že s tím máme problém nejvíc my holky s očkováním proti rakovině děložního čípku :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 08:57

@Julinka 18 @luca241 @Bídžej @riskdreamexpect
Holky, moc děkuji, uklidnily jste mě! Jsem docela vyděšená… :( Můžu se zeptat za jak dlouho jsou výsledky biopsie a jaký je režim po konizaci? Chci jít na konizaci co nejdříve, ale mám naplánovanou dovolenou, tak to možná budu muset zrušit… Tak abych věděla. A ještě nevíte jak poznají, že je to podchycené včas? Zatím mně dělali jenom cytologii, na biopsii teprve půjdu. Na kontroly chodím pravidelně, ale co když to šlo tak rychle, že už je tam nádor? To se pozná už z té biopsie?

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 1 inzerát 26.07.19 09:24

Neboj se, nádor by poznali, to si buď jistá. A jestli máš cin 3, tak to nádor není a je to chycené včas. Důležité je jít rychle na konizaci. Pak je šestinedělí a poté kontroly. Už po té konizaci se zkoumá ta vyříznutá část, jestli má čisté okraje - pokud ano, vzali to vše :palec:

Pak je potřeba i prevence, aby se to nevrátilo - dobře jíst, udržovat dobrou imunitu a nestresovat se. Po operaci ti doporučuji čípky Cicatridina - je to hojící zázrak :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 10:22

Mne vysly z cytologie pouze lehké změny na děložním čípku s tím, že jsem šla za 3m znova na cytologii a nález z kontrolní cytologie byl lepší. Tudiz jsem měla jít na další kontrolu až po půl roce, protože to vypadalo, té jsem prodělala jen zánět. Ale nedalo mi to a sama jsem se jako samoplatce objednala do centra onko prevence, kde už při pohledu kolposkopem vypadal ten čípek naprosto příšerně. Takze ihned biopsie, výsledek do 3 týdnů (CIN3)a 2 týdny nato konizace (musí to být děláno max do půlky cyklu tuším).Tam se ten konizat posílá znova na histolgii a pokud jsou okraje čistě tak to znamená, že to vzali všechno. Pote jsi po dobu 2 let sledována v centru onko prevence každého půl roku(koloskop a cytologie) a mezitím samozřejmě i každoroční kontrola u tvého gynekologa.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 11:11

@Bídžej
Uf, moc děkuji. Snad to tak bude. A nádor by poznali už z té cytologie? Na biopsii totiž teprve půjdu příští týden… Jsem z toho napnutá jak kšandy :(

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 1 inzerát 26.07.19 15:37
@Anonymní píše:
@Bídžej
Uf, moc děkuji. Snad to tak bude. A nádor by poznali už z té cytologie? Na biopsii totiž teprve půjdu příští týden… Jsem z toho napnutá jak kšandy :(

Ano, poznali, neboj. Ono se to prostě občas takhle semele, že to jde ráz na ráz. To HPV v sobě má spousta lidí, jen se o tom tolik nemluvilo a nemluví, ale konizaci za sebou má fakt každá druhá. Až teď, kdy se očkuje, tak se to začalo řešit víc nahlas. Je to jako virus oparu, máš to v sobě pak už celý život a spouštěčem bývá stres a slabá imunita. Pokud má někdo imunitu dobrou, nepropukne to u něj nikdy, ale to neznamená, že to nemá. Prostě sis vytáhla černého Petra, jako spousta z nás, ale tím, že chodíš pravidelně na gyndu, se to chytlo včas :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama