Děložní hrdlo - pomozte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 23.07.03 17:41

zkopírováno z došlých příspěvků:

Ahoj, jmenuji se Radana, jsem ve 25. týdnu těhotenství, včera jsem byla v poradně, doktor mě poslal na ultrazvuk, neboť se mu něco nezdálo, zřejmě velikost čípku či co, na ultrazvuku mi doktorka řekla, že mám mírně zkrácené děložní hrdlo. Doktor už neměl čas se k tomu vyjádřit, protože byl u porodu, jen mu sestřička přečetla do telefonu výsledek z ultrazvuku a on vzkázal, ať přijdu né za tři týdny jak vždycky chodím, ale hned za týden . Miminko je ale zcela v pořádku, roste tak jak má a žádný problém s ním tam není - říkala paní doktorka na ultrazvuku. Ale já vůbec nevím, co to teda znamená s tím hrdlem a čípkem, jestli je to nejaký problém. Nemáte nekdo podobnou zkušenost? Napište mi prosím nekdo. Děkuji. Ahoj.

Reklama

Reklama

Reakce:

Evkad
Povídálka 39 příspěvků 23.07.03 20:09

Ahoj Radano,

asi to znamená to, že by jsi měla více ležet (pokud můžeš,tak pořád ležet) a šetřit se, aby se mrňousek nenarodil dříve.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 23.07.03 21:11

Ahoj Radano,

Evka má pravdu - zkrácené děložní hrdlo znamená, že by ses mohla začít otevírat dřív, než bude pro mimíska bezpečné a mohl by hrozit předčasný porod. Tvůj lékař proto musí dávat větší pozor a možná tě i pošle na rizikové těhotenství. Opravdu pomáhá jen ležení a ležení a ležení. Mě to potkalo ve 32. týdnu a do 35. jsem ležela v nemocnici s absolutním klidem na lůžku.

Lékař se taky může ve tvém stádiu těhotenství rozhodnout použít malý steh na děložním čípku (vysvětlili mi to jako „zavázání pytlíku“, který na konci těhotenství odstraní - nemá to vliv na způsob porodu). Zákrok je to jednoduchý a znamená asi týdenní pobyt v nemocnici.

Taky se klidně může stát, že příští týden to bude zase v pořádku, že to zkrácení hrdla bylo způsobeno jenom třeba nezvyklou námahou apod.

Každopádně se šetři, hlavně nenos nic těžkého a pořádně odpočívej.

Doufám, že jsem se vyjádřila jasně a přeju klidný zbytek těhotenství a zdravého mimíska.

Bublina (holčička skoro 12 m)

Anonymni  24.07.03 06:42

Děkuji Vám za odpovědi, moc mě teda neuklidnily. U mamky v práci ženské říkaly, že je to možná i z toho sedavého zaměstnání a to jako já teda mám dost - celý den lapím na zadku v kanceláři, i když teď už furt musím vstávat, protože jak sedím a to miminko se asi už tlačí nahoru, tak vůbec nemůžu dýchat, vždycky se musím po:,–(it. No a doma si myslím, že zas až tak nic těžkého a namahavého neprovádím, jednak, jak se říká mám na to lidi a jednak se mi nechce. Ale je fakt, že ležím jenom v noci, když spím.

Tak co myslíte s tím sedavým zaměstnáním ??

Ahoj Radana.

Anonymni  24.07.03 21:57

Ahoj,

představ si svou dělohu jako hrušku obrácenou stopkou dolů. Ta stopka je to děl. hrdlo. Při porodu se zkracuje a až zmizí, otevírá se teprve děloha.Takže je to takový uzávěr- zjednodušeně řečeno. Když už se jednou zkrátí,tak už „nedoroste“. Jestli je to zkrácení malé nebo už pokročilejší, ti řekne lékař dle vyšetření, proto si tě pozval na prohlídku dříve, aby zjistil, jestli to postupuje nebo ne. Pokud ti můžu poradit, moc se nenamáhej, nenos a nezvedej těžké věci, odpočívej spíše v leže s nohama podloženýma, sezení opravdu moc dobré není. A se sexem opatrně. Poraď se s lékařem o prac. neschopnosti. Posleduj si, zda ti nějak častěji/normál je + - do 10× denně/ nebo bolestivě netvrdne bříško.

Třeba to ale na příští kontrole bude v pořádku, hlavně že miminku nic nechybí. Ozvi se, jak to dopadlo.

T.

Anonymni  25.07.03 06:24

Děkuji ti T. za podrobné vysvětlení. Problém je, že já asi moc nepoznám jestli mi to bříško tvrdne nebo ne. Mám spíš pocit že je tvrdé trvale. Ale občas se mi stane, že v podbřišku ucítím takový tlak, který tak za pár vteřin povolí. Já si vždycky myslím, že se tam to miminko otáčí - kopance to nejsou, ty už teda poznám. Ale je možné, že to teda bude nejaké to ztvrdnutí nebo křeč, už mě kamarádka říkala, že mi na to dají kdyžtak hořčík, jako na křeče v nohách. Ale rozhodně to není více jak desetkrát denně, to se stane možná tak třikrát denně.

Tak já se po pondělku ozvu, jestli si mě tam teda nenechají.

Ahoj Radana.

Anonymni  26.07.03 07:29

Tím, že děloha v těhotenství tvrdne/to je ten tlak, co popisuješ/ , se připravuje-trénuje na porod, proto je normální pokud je to jen párkrát za den. Nesmí to dělat moc často nebo bolestivě a hlavně pravidelně v určitých intervalech. Pokud k tomu dojde, mívá toto „tvrdnutí“ vliv na zkracování děložního hrdla. Také některé maminky to cítí více, jiné méně, proto je důležitá kontrola lékařem. Jak už ti říkala kamarádka, základním lékem na to je hořčík. Ale důležitou roli také hraje fyzický klid a duševní pohoda. Tak ti přeji, ať ti ta kontrola dobře dopadne!

T.

Anonymni  29.07.03 08:17

Milá T., Evko, Bublino a ostatní. Děkuji všem vám za pěkná vysvětlení. Včera na kontrole doktor říkal, že ten nález se mu líbí už mnohem víc než minule. Na ultrazvuk mě neposlal, jen mě vyšetřil pohmatem vnitřně (nebo jak se to odborně říká) .Ale to tvrdnutí by prý nemělo být. Tak mi předepsal jakýsi ten hořčík. Říkal, že to jsou prý takové stahy, že děloha je drážděná a to nemá být. Na kontrolu mám zas přijít za týden, půjdu zas aj na ultrazvuk a tam to hrdlo zase přeměří a uvidí se co dál a jestli ty tlaky přestanou. Takže sem moc ráda, že je to lepší a že nemusím do nemocnice. :-D :-P :-D

Tak vám všem děkuji za podporu a mějte se moc hezky.

Ahoj Radana. :-]

Anonymni  29.07.03 21:17

No to je sice hezké, že pan doktor tak věří svému úsudku, ale ten můj také vrněl štěstím nad nálezem, a pak se divil, že jsem porodila ve 34. týdnu. Stát se mi něco podobného podruhé, tak dojedu do nemocnice na oddělení rizikového těhotenství, lehnu a už nevstanu. Lepší si pár týdnů poležet než pak řešit problémy s nedonošeným dítětem, kdy silná kojenecká žloutenka je jenom směšným začátkem.

Anonymni  29.07.03 21:21

Ještě dodatek k tomu hořčíku - užívala jsem ho také, dokonce v porodnici do mne nitrožilně nalili cca 1 litr roztoku s hořčíkem, no a za dva dny byl synek mezi námi. Zkrátka a dobře, když chce prcek na svět, tak se na něj jukne hořčík nehořčík.

Imuna85
Nováček 1 příspěvek 09.02.17 18:35
Děložní čípek

Dobrý den,
Jsem tady nová a měla bych dotaz myslím si že jsem těhotná ale je moc brzy na test a tak sem se snažila nahmatat si hrdlo děložního čípku nebo nevím jestli to říkám správně.
A vypadá to že je tvrdý ale mírně otevření.
Může to znamenat těhotenství??
Prosím moc o odpovědět. Za 10 dní mám mít MS. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Letní lásky? Pozor na pohlavně přenosné nemoci, které způsobují neplodnost

Ze vzrušující známosti na jednu noc se může stejně tak vyklubat i závažný... číst dále >

Když udeří mrtvice, jde o čas. Jak ji poznáte?

Na mozku jsme závislí. To on rozhodne, zda si přečtete tento článek a... číst dále >

Reklama