Delší stání a stav na mdloby

500
18.4.20 12:09

delší stání a stav na mdloby

Holky jdu pro radu…jsem 5 týden zavřená doma, jako všichni:-(, trpím nízkým tlakem, ale až nyní se mi stává, že když dlouho stojím v kuchyni, udělá si mi slabo jako na omdlení. Jak s tím bojovat, k lékaři kvůli tomuhle nepůjdu…tedy teď ne…tlak mám 90/60 i méně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14161
18.4.20 12:10
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
18.4.20 12:39

Hodně pij, choď ven na vzduch na procházky, dej si občas čokoládu. Taky mám hodně nízký tlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
18.4.20 12:55

Kafe, caj, energitaky, iontove napoje, proste kofein. Pri nabehu na mdloby je nejrychlejsi panak alkoholu nebo si lehnout na zem a nohy nahoru. Dobra je taky stava z granatovych jablek. Snizit prijem cesneku, ted hodne snizuje tlak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78200
18.4.20 13:19

@sobesin Nijak, dlouho nestat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24628
18.4.20 13:35

K lékaři ani nechoď, stejně s tím nic neudělá.
Víc se hýbat, hodně pít, dobře jíst, trošku víc solit, prudce nevstávat a hned když se ti začnou dělat mžitky a tak, jít k zemi řízeně - kde si nejde lehnout, stačí dřepnout a hlavu mezi kolena.
Kafe, alkohol - jo, krátkodobě to tlak zvedne, ale pak většinou klesne ještě víc.
Jedině být nacamraná nonstop :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24628
18.4.20 13:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
18.4.20 13:53

@Pipet nevim, moje letita zkusenost je, ze jedno dobre kafe mi ten tlak na pul dne spolehlive nastavi :-)
takze je to o tom, zkouset co komu sedne a na jak dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1378
18.4.20 13:56

Je to nepříjemné, mám to také tak. A teď v roušce stát frontu k pokladně je opravdu o držkopád. Pokud se aspoň trochu ve stoje pohybuju - např. v té kuchyni dělám něco na lince, tak to jde, pokud musím vyloženě stát - např v té frontě, je to horší. Minulý měsíc jsem stála v lékárně cca 15 minut, když jsem konečně přišla na řadu a měla už platit, udělalo se mi tak zle, že jsem jen řekla " musím ven", rozdýchala se v dřepu, donesli mi pití a pak jsem byla schopná platit. Naučila jsem se rozpustit v puse pár zrnek mořské soli, mám pocit, že mi tlak trochu zvedne. A pak mám dojem, že se mi to zhoršilo od té doby, co mám mirenu. Jinak klasika - co hemoglobin a hořčík? Máš OK?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
18.4.20 15:04

Mně pomohly ještě kompresní punčochy. zhoršuje se mi to v teplém počasí, když se rotáhnou cévy v nohách. jinak klasicky kafe, hodně pít, cvičit, aby byl dobrý svalový tonus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
18.4.20 19:39
@mrazik6 píše:
Je to nepříjemné, mám to také tak. A teď v roušce stát frontu k pokladně je opravdu o držkopád. Pokud se aspoň trochu ve stoje pohybuju - např. v té kuchyni dělám něco na lince, tak to jde, pokud musím vyloženě stát - např v té frontě, je to horší. Minulý měsíc jsem stála v lékárně cca 15 minut, když jsem konečně přišla na řadu a měla už platit, udělalo se mi tak zle, že jsem jen řekla " musím ven", rozdýchala se v dřepu, donesli mi pití a pak jsem byla schopná platit. Naučila jsem se rozpustit v puse pár zrnek mořské soli, mám pocit, že mi tlak trochu zvedne. A pak mám dojem, že se mi to zhoršilo od té doby, co mám mirenu. Jinak klasika - co hemoglobin a hořčík? Máš OK?

Mam malo zeleza…ale nedari se mi ho zvednou…mam po nem zazivaci potize :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1378
18.4.20 19:51

@sobesin Měla jsem stejně - vlivem endometriozy. Hemoglobin 82 a ferritin 2. Tablety nesnesu, chodila jsem na hematologii na kapačky. Ale mdlobové stavy mám pořád :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat