Deník pro dítě

92
27.5.18 17:13

Deník pro dite

Ahojky. Píšete deník svému dítěti? Myslím tím jen psát, nebo sem tam nalepit nějakou fotku k tomu, ale jinak opravdu jen psát. Četla jsem diskuzi, ale šlo spíš o alba/deník. Mě jde speciálně o psaný deník. Máte tip na nějaké pěkné deníky? Jsem hledala na netu a nenašla… Líbí se mi docela z hura papír Smash book, ale ti mají v knihách hlavně barevné papíry a to je na psaní zas blbý… A nechci žádné sešity… Děkuji za rady:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1159
27.5.18 17:25

Nepíšu vím že bych zapomínala a ani nevím co tam psát. Jediné co tak má dcera knížku kterou jsme dostali od pojišťovny, zapisují se tam pokroky, kdy sedí, kolik má zubů atd. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3742
27.5.18 17:27

@Sally84 Ja si nechala na fleru vyrobit slozky se jmenem a papiry dovnitr budu vkladat, mozna je zalaminuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10430
27.5.18 17:48

Ja mam vzpominkovou knizku Moje holcicka :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
27.5.18 18:00

@Ketris jj, to mám taky. Teda jmenuje se to První album, ale já bych raději něco, kde budu jen psát. Popřípadě nalepimjednou za čas nějakou fotku(ale to vytisknu na normální papír, aby to nebylo pak tak tlusté a neotviralo se to tolik). Tahle alba jsou spíše o těch fotkách, záznamu „poprvé“ a tak… Ale já bych raději psala víc od srdce, nebo jak to říct… Aby měla něco ze mě:) až tu třeba jednou nebudu, bylo by ji smutno, vzala si tenhle deník a bylo by ji zas líp. Protože by věděla, jak moc jsem ji měla ráda. Nebo v těžkých chvilich… Chápeš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
27.5.18 18:02

@e008 a to je něco jako šanon?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
27.5.18 18:17

Já mám pro každého kluka deník se jménem, je nelinkovany a píšu jim, vždy za nějaký čas jací jsou, co jsme dělali zajímavého, co už umí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
27.5.18 18:23

@marketak5 a to mě zajímá:) ten deník máte jako sešit nebo jak to vypadá?:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Linamati
27.5.18 18:26
@Sally84 píše:
Ahojky. Píšete deník svému dítěti? Myslím tím jen psát, nebo sem tam nalepit nějakou fotku k tomu, ale jinak opravdu jen psát. Četla jsem diskuzi, ale šlo spíš o alba/deník. Mě jde speciálně o psaný deník. Máte tip na nějaké pěkné deníky? Jsem hledala na netu a nenašla… Líbí se mi docela z hura papír Smash book, ale ti mají v knihách hlavně barevné papíry a to je na psaní zas blbý… A nechci žádné sešity… Děkuji za rady:)

Ahojky, nevím úplně co myslíš tím " deníkem ".. jako že zapisuješ třeba jeho hlášky a atd? Já mám pro syna kroniku ;) a píšeme t všechny jeho hlášky, poznatky, informace co jsme třeba kdy dělali a atd ;-) Je to tlustá kniha kde je na titulní straně jméno syna a datum narození.. je mu 2,5 let. Ale když to někde ukážu tak to všichni obdivují.. :) a myslím že až synovi bude předána že se zasměje :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
92
27.5.18 18:30

@Linamati jj přesně to mám na mysli… Já už déle něco píšu, ale je to jen v sešitě a to nechci… Chci pěkné desky, aby to připomínalo knihu. Našla jsem taky kroniky, ale tam je napsáno právě kronika. Což by šlo, že bych třeba ušila obal na to, ale napadlo mě, zda není nějaká lepší varianta:) taky v šití nejsem úplně zběhlá, tak se bojím, aby to nějak vypadalo… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8513
27.5.18 18:33

Já píšu do úplně obyč sešitu bez linek. Běžně k dostání. Ze začátku jsem psala často, postupně míň. Teď jednou za měsíc nebo když se jí povede nějaká super situace nebo extra pokrok nebo extra hláška. Dceři je přes 2 - takže teď jsou to spíš hlášky a „vylomeniny“.
V řijnu čekáme druhé, bojím se, že už nebude mít takové podrobné záznamy. Ale ráda bych to alespoň založila. Jinak fotky dávám dělat 2× ročně a dělám klasický album. Už jsme ho xkrát prohlíželi a je hezké jak ona zvládá identifikovat i osoby z fotek které nevidí tak často. Samozřejmě v elektronické podobe zálohujeme všechny fotky i videa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Linamati
27.5.18 18:34
@Sally84 píše:
@Linamati jj přesně to mám na mysli… Já už déle něco píšu, ale je to jen v sešitě a to nechci… Chci pěkné desky, aby to připomínalo knihu. Našla jsem taky kroniky, ale tam je napsáno právě kronika. Což by šlo, že bych třeba ušila obal na to, ale napadlo mě, zda není nějaká lepší varianta:) taky v šití nejsem úplně zběhlá, tak se bojím, aby to nějak vypadalo… :nevim:

Já to nechala dělat od jedné paní. Stálo to 1200 Kč. A jsme spokojeni! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Myssicka
27.5.18 18:36
@Sally84 píše:
@Ketris jj, to mám taky. Teda jmenuje se to První album, ale já bych raději něco, kde budu jen psát. Popřípadě nalepimjednou za čas nějakou fotku(ale to vytisknu na normální papír, aby to nebylo pak tak tlusté a neotviralo se to tolik). Tahle alba jsou spíše o těch fotkách, záznamu „poprvé“ a tak… Ale já bych raději psala víc od srdce, nebo jak to říct… Aby měla něco ze mě:) až tu třeba jednou nebudu, bylo by ji smutno, vzala si tenhle deník a bylo by ji zas líp. Protože by věděla, jak moc jsem ji měla ráda. Nebo v těžkých chvilich… Chápeš :)

Chápu, jak to myslíš, něco jako „dneska jsi mě překvapila, vstávala jsi až v devět. Potom ses chtěla hodně mazlit, ale po obědě tě chytlo zlobení a vytahala jsi mi v kuchyni všechny šuplíky…“ Já jsem to praktikovala, ale i když si myslíš, že to bude zábavné číst, tak pak už není. Proto jsem přešla na záznamy jednou za týden a nadepisuju to, třeba „tak už jsem pro tebe MÁMA!“ A tam shrnu celý týden a napíšu, kdy jsem konečně uslyšela, jak na mě volá mama atd. To je mnohem zábavnější a návštěvy si to rády čtou (i když to fakt nikomu necpu). Musela jsem si na to vzít ale karis blok, velký, a to, co už mám napsané vždy zalaminuju a dám na kroužky. Teď teda s fotkama mám skluz, tak na laminování dost stránek čeká :D

Příspěvek upraven 27.05.18 v 18:38

• Citovat
  • Nahlásit
8513
27.5.18 18:37

@Sally84 Obal na knihu se dá hezky vyrobit doma. A ono jsou hezké desky síce hezké - ale důležitější je obsah. Resp. kdyby bylo nejhůř, udělat nové „hezčí“ desky můžeš udělat kdykoliv.

Já se tým estetičnem moc netrápim. Jsem kolikrát ráda, že se večer dokopu k tomu sednout a zapsat. Teď jak už je to na delší zápis (popsat situaci) tak se mi obvykle nechce. Ale snažím se. Mám v plánu to dceři dát až bude mít taky své děti (nebo před smrtí) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27685
27.5.18 18:38
@Linamati píše:
Já to nechala dělat od jedné paní. Stálo to 1200 Kč. A jsme spokojeni! :srdce:

To je hezký :palec: Já mám klasické desky A4 s kroužky na vkládání papíru. Můžu tam zas dát víc fotek a třeba i obrázky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama