Denní spánek miminka 1,5 měsíce

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xxxMAMAxxx
Nováček 9 příspěvků 30.10.18 12:14
Denní spánek miminka 1,5 měsíce

Krásný den, maminky,

Můj chlapeček (1,5měsíce) mi po návratu z porodnice spinkal v obýváku za jakéhokoliv hluku a to samé v autě krásně spinkal. Nyní mi v obýváku sice usne, ale jen na cca 30min, pak se budí. Když ho dám do pokojíčku, kde má klid, tak spinká i 3hodiny. Nechci ho učit na spaní v tichu, ale jak to udělat prosím?
Dále v autě, když zastavím, tak většinou začne plakat. To také dřív nedělal.
V kočárku také sice usne, ale jakmile zastavím tak z 80% začne plakat. Jak ho naučit aby spinkal i po zastavení prosím?

Jinak v noci usíná sám ve své postýlce. Jen ho položím, zapnu melodii a usne.
Moc děkuji za rady a prosím omluvte, jestli mám hloupé dotazy, je to mé první miminko a i když ho miluji víc než cokoliv na světě, tak nechci abych ho na začátku naučila nějaké špatné návyky.

Díky Aduš

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Denina01
Kecalka 446 příspěvků 30.10.18 12:23

A co zkusit bílý šum, ať může být v obýváku i za hluku a přes to mít svůj klid? Obě dcerky (1.5 roku a 7mi týdenní) mají na spinkání svého méďu šumítka myhummy a spinkají krásně :)

Iveta Kotlárová
Kecalka 102 příspěvků 30.10.18 12:23

ahoj :mavam: to asi neovlivníš miminko az bude vetsi bude spat dyl.. :nevim: ale nevím no ja mam 2 mesicni skoro a taky se porad budi na kojeni ja mam pocit ze ho kojim cely dny usne mi vzdy jen tak na hodku az 2 sem tam se probudi chcce prso a hned zas usne nekdy je vzhuru :srdce: 8o

Iveta Kotlárová
Kecalka 102 příspěvků 30.10.18 12:24

@Denina01 ahojky muzu se zeptat jakyho medvidka ?

P4ja
Kelišová 6590 příspěvků 30.10.18 12:25

@xxxMAMAxxx ¨Já myslím, že dítě by mělo mít na spaní klid. Alespoň na večer a to větší dopolední/ odpolední. Ty sice usneš, když vedle tebe někdo bouchá, ale moc si neodpočineš a dítě to má to samé. Nevidím důvod proč by takhle malé miminko nemělo spát 3 hodiny? Tobě to v něčem vadí?
Malé jsou 4 měsíce a kolikrát po obědě, taky takhle v kočárku usne. Ale postupně si zkracuje ty intervaly odpočinku v průběhu dne. Neboj, já bych malého teď nechala, ať si sám řekne, jak přes den. A ráno a večer to omezila rituály. Ráno oblečení do denního + omytí obličeje, pozdrav atd. Večer koupání, kojení, ukolébavka a pak spaní.

A v kočárku, uklidňuje ho to, když se jede, není na tom nic divného. Obvzlášť, když je večer zvyklý usínat s melodií, tak kolečka taky rachotí.

Iveta Kotlárová
Kecalka 102 příspěvků 30.10.18 12:28

jo presne miminka maji spninkat aby vyrostly ;)

Hoa Mai
Kelišová 5785 příspěvků 21 inzerátů 30.10.18 12:30

@xxxMAMAxxx Asi tě nepotěším, ale to ho nijak nenaučíš. Dítě není tamagoči, aby dělalo to, co ty chceš a jak to chceš. Mně by se taky hodilo, kdyby moje třetí dítě usnulo v kočárku a po zastavení ještě 2 hodiny spalo. Ale můžu být ráda, že tam spí aspoň za jízdy, první 3 měsíce v něm nechtěla být vůbec, v postýlce sama taky ne a přes den spala jedině v šátku, jinak řvala jak tur. Přitom první dítě spalo i ve stojícím kočárku. Ve stojícím autě mi nespalo žádné dítě (ani 10 minut) a na spaní v tichu v pokoji nevidím absolutně nic špatného. Dítě ti spí celkem luxusně, mohlo by to být mnohem horší. Buď ráda a nijak ho nepřenaučuj.

Příspěvek upraven 30.10.18 v 12:32

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2447 příspěvků 30.10.18 12:32

Nase mala spi v klidu v loznici, usina u kojeni a nevidim duvod, aby spala v hluku, kdyz treba myju nadobi nebo mi jde tv apod… Taky mam radsi na spani klid :nevim: a v aute nam hodne place, obcas usne…kazde mimco je jine a navyky se jim casem meni ;) nase mala spala prvni mesic az dva celkem dost pres den…ted jsem rada, kdyz spi hodku dopo a dve odpo :mrgreen: jo a kocarek nesnasi, takze mame nositko :mrgreen: a ja se taaak tesila na vozeni…ale zase spi v noci hodne, budi se vetsinou jednou, obcas spi celou noc. Jsou ji 4,5 mesice ;)

Denina01
Kecalka 446 příspěvků 30.10.18 12:32

@Iveta Kotlárová je to tenhle medvídek, mají jich na stránkách víc. Koupila jsem ty dražší se senzorem spánku. Po hodině se šum ztiší a pokud mimčo začne vydávat zvuky, nebo se vrtět, tak se znovu spustí :)

Iveta Kotlárová
Kecalka 102 příspěvků 30.10.18 12:34

@Denina01 8o :roll: docela drahýý vyplati se teda ???Abych tu neobjednavala zbytecne :nevim: :lol: diky moc

P4ja
Kelišová 6590 příspěvků 30.10.18 12:34
@Denina01 píše:
@Iveta Kotlárová je to tenhle medvídek, mají jich na stránkách víc. Koupila jsem ty dražší se senzorem spánku. Po hodině se šum ztiší a pokud mimčo začne vydávat zvuky, nebo se vrtět, tak se znovu spustí :)

Jako, že když se vrtí, protože má hlad, tak ho to zase uspí?? No to je teda výmysl :( N unsutí proč ne, ale to znvu uspání, mně moc chytré nepřijde.

Příspěvek upraven 30.10.18 v 12:35

Denina01
Kecalka 446 příspěvků 30.10.18 12:34

Obě si do něj vrtají obličej :mrgreen: :srdce:

P4ja
Kelišová 6590 příspěvků 30.10.18 12:36

@Denina01 Na tohle máme usínáčka z občejné plenky a je to super. Jak má cípky, tak ho malá pěkně drží.

Denina01
Kecalka 446 příspěvků 30.10.18 12:37

@P4ja když se malá probudí, že má hlad, tak ji samozřejmě nakojim, nefunguje to tak, že by šumění medvěda přehlušilo hlad, to je snad jasné :roll: když se vrtí třeba ta starší, po hodině a chce jen ruku, tak ji jdu pohladit, spustí se medvěd a spí další hodinu.

P4ja
Kelišová 6590 příspěvků 30.10.18 12:38
@Iveta Kotlárová píše:
@Denina01 8o :roll: docela drahýý vyplati se teda ???Abych tu neobjednavala zbytecne :nevim: :lol: diky moc

Pokud potřebuješ bílý šum, tak na YT je toho spousta. Na malou to zabíralo chvilku. Teď má spíš hrací sluníčko, na které se může dívat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >