Denní spánek - přechod do hlubší fáze

18
18.2.20 13:07

Denní spánek - přechod do hlubší fáze

Zdravím všechny rodiče.
Mám 3,5 měsíčního syna, večer usíná sám kolem 19 hod. v postýlce a spí 12 hodin s dvojím kojením, je moc šikovný. Přes den spával dosud 3×, dopoledne v kočarku od 10:30 do zhruba 12, poté od 13:30 zhruba do 15 a od 16:30 na půl hodinku, 18:30 koupání a spánek. Celé dny byl veselý, koukal na hračky, trávil čas na bříšku. Noční režim zůstal, ten denní se nám nyní mění. Samozřejmě se mu vše podřídí, jediné co mě trápí, začal mít problém s přechodem do hlubšího spánku. Spí na minutu přesně 30 minut (ať už doma nebo v kočárku) a více ani ťuk a to je unavený a nervlý. Stalo se to ze dne na den, dříve spal v kočárku opravdu dlouho. Doma ho uhoupu, s kočárkem ale musím hned domů než začne brečet. Nemáte zkušenost, jak dopomoci do té hlubší fáze? Uspávat zatím jen doma v náručí, aby se vyspal? Díky za jakýkoliv postřeh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9365
18.2.20 13:16

Nedá se, s tím dělat nic. Až vyzraje nervová, soustava, bude spát dyl. Syn to taky tak mept, ale hned od začátku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2952
18.2.20 13:17

Dcera to ma do ted a to ji jsou 4 roky. Vzdy mela svych 45 minut. Mohla bych podle ni casovat. Rekla bych, ze je to bezne. Cim je starsi, tim mene spanku potrebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
18.2.20 13:22

Ahoj, u nás se to taky furt mění s tím spaním, ale pokud se mi dcera po obědě probudí cca po těch 40 minutách a vidím, že chce ještě spát, pomáhá nosítko. Hezky si tam i odkrká (to jí trápí furt, krka jak dospělý chlap :-D) a zase usne. Pak ji přendám do postýlky a spí třeba další 1,5h :-) Je ji 5,5 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
18.2.20 13:32

Já s ním právě trošku teď experimentuju, zkouším možné i nemožné. Zítra zkusím nosítko, postýlka vůbec nehrozí přes den, nebo leda vydržet a trénovat, ale obávám se, že sám víc jak 30 minut nedá. Teď ho držím v náručí a spí už druhou hodinu, když se začal probouzet, hladila jsem ho a spí dál.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
18.2.20 13:44

Jenom mi přijde zvláštní ten přesný čas 30 minut :D Dosud se budil různě. Na ta miminka aby měl člověk manuál :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
18.2.20 14:43

Držet mimco dve hodiny a treba 2× denne? no to bych neudelala přes den absolutně nic, nehledě, že si na to třeba zvykne a pak bude chtít spát na rukách pořád a třeba i v noci a místo krátkého spánku bude další problém, jak to naučit spát samotného :D to bych ho radši nechala spát těch 30min a třeba častěji, pokud by chtěl než tohle.. nebo jaký je problém v tom, že spí jen 30min? je pak přetaženy a nejde mu usnout večer?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
18.2.20 14:50

Po těch 30 minutách se budí s pláčem nebo hodně nevrlý. Nakojím, chvilku vydrží a pláče. Můžu ho tak nechat spávat, tzn. třeba 5× denně, ale asi se nestihne za tu chvilku zregenerovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
18.2.20 14:59

Je jeste maličký, ono se to upraví. ale ja bych neučila spát na rukách. to radši bych fakt dávala 5× denně po pul hodině nebo aspoň zkusila. moje známá takhle podobně naučila svého syna, když nechtěl moc spát, držela ho v náručí a skákala s ním na balónu, přes den.. a ejhle.. pak skákala až do roka a půl skoro přes den, přes noc jinak řval, jak tur.. a to ho třeba položila, že uz je tuhý, udělala dva kroky a zase nanovo protože kolem toho roku už věděl, že ho pak odloží a půjde pryč, tak vyloženě číhal :D zvykl si rychle mit maminku u sebe a ještě se houpal.. jsem si vždycky dělala srandu, že bude mit bicáky jak chlap a namakane nohy :D u druhého mimča už se toho vyvarovala, i když ji taky přes den spalo taky pul hodiny max trictvrtě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
18.2.20 15:28

Večer usíná sám po kojení v postýlce bez potíží, to bych mu nerada rozhodila, to je jasné. Jen hledám, jak mu prostě pomoci během dne zaspat déle, ale bojím se, že nic nevymyslím, prostě ho budu dávat spát tak často a budu doufat, že se naučí brzy zaspat déle. Ten kočárek mě mrzí i ze sobeckého důvodu, jedině venku jsem si trošku vyčistila hlavu, ale co se dá dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
18.2.20 15:37

Me mala taky ječela v kocarku od první Procházky, než jsem přišla na to, že chce byt na brichu.. spala mi pak na břiše pořád i v noci.. vím, že se to nedoporučuje, ale jinak to nešlo. byla tak klidnější, usla zachvili..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
18.2.20 16:12

Ted me napadlo, šije sebou malý ve spánku? nepomohlo by třeba ho zabalit do zavinovačky pokud se vleze, nebo do spacího pytle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
18.2.20 17:02

Naše prďola také přesně 30 :mrgreen: dýl jen v šátku, kočárku a teď si oblíbila i veget v hojdavaku, tam si pospí i přes hodinku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
19.2.20 14:05
@Nikca05 píše:
Jenom mi přijde zvláštní ten přesný čas 30 minut :D Dosud se budil různě. Na ta miminka aby měl člověk manuál :lol:

30 min = 1 cykl (nonrem + rem faze), nekdo ma 40-45min. Kratke spanky jsou z 2 duvodu: probudil se a dobra nalada = prebytek spanku z predchozich dnech a/nebo kratke bdeni pred spankem; probudil se a nalada je spatna = moc dlouhe bdeni, pretazani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
19.2.20 14:12
@Olia_mc píše:
30 min = 1 cykl (nonrem + rem faze), nekdo ma 40-45min. Kratke spanky jsou z 2 duvodu: probudil se a dobra nalada = prebytek spanku z predchozich dnech a/nebo kratke bdeni pred spankem; probudil se a nalada je spatna = moc dlouhe bdeni, pretazani.

po jednem cyklu spanku deti se budi a bud se otoci a speji dal a zacina cykl novy anebo nemuzou zabrat treba z toho, ze byli pretazeni. Tim vice unavene dite, tim hur usina a spi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama