Usínání u mimča

Anonymní
10.2.20 19:06

Usínání u mimča

Ahoj mamky, chci se poradit. Mám 8měsíční holčičku, je naprosto úžasná co se týče spinkání. Ukládání do postýlky k nočnímu spánku u nás vždy probíhalo tak, že ji dám mlíko, dám jí do postýlky, pusu na čelo a dobrou noc :lol: takhle jedeme už od jejích cca 2-3 měsíců, spí celou noc, občas se v noci probere a hned zase usne ale žádné uspávání! To samé i odpoledne. Vždy krásne usnula sama, max. si třeba chvilku hrála s ručičkama ale pak hned usnula. Poslední dva večery, když jsem ní uložila do postýlky a odešla tak se začala hrozně moc vztekat. Stačilo abych přišla a seděla u ní a byla v pohodě???? prostě chtěla abych tam zůstala. Nakonec se mi povedlo nějak vytratit ale třeba až za půl hodiny. Tak si teď říkám, jestli už to od teď bude takhle.. Máte nějaké rady, jak se vrátit do starých kolejí? Resp. taky vám děti přestaly samy usínat po nějaké době? A povedlo se vám vymyslet nějaké super spánkové rituály????? děkuji za rady!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3365
10.2.20 19:30

Joo bylo to teda dříve kolem 3-5m, nechala jsem brečet. Byla jsem zlá krkavčí matka… to mi ted jistě všichni napíšou. a tobě že miminko potřebuje maminku a že spánek se stále mění. Já nechala pobrečet, přišla jsem dala dudlík, odešla… po minutě přišla, podala dudlík… asi 15-20min a usla asi vyčerpáním. Tři dny a bylo to zpátky jak to bylo. A nyní je dceři 3,5r. Lehla do poslele, přečetla jsem ji pohádku a ted už tam usíná sama… právě si zpívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2246
10.2.20 19:31

Tak k tomu napisu jedno. Takhle jsem měla naučeného syna od narození až do roka a půl. Najednou ze dne na den zlom, už tam být nechtěl, jen když jsem tam s nim zůstala tak usnul. Jenže pak zjistil, ze odcházím (vrzla podlaha, atd.) a byl vzhůru a cele to začalo na novo. Nakonec mě spis hlídal, jestli neodchazim až jsem to vzdala, jelikož uspavani mě trvalo i déle než hodinu bez garance úspěchu… takže od te doby ho mám nastehovaného u sebe v posteli. Večer vykoupi, dam do postele a čekám s nim.nez jsme (10minut) spí do rána.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1632
10.2.20 19:43

Dcera mi usíná stočená u mě ještě teď a to je jí 8 let. Každou noc už od miminka. Před spaním čteme a pak se přitulí a usne. Já obvykle usnu s ní. Do 3 let se budila tak 5× za noc, teď už jen jednou. A já se po nocích stěhuju. Nevadí mi to, ani to, že za noc přecházím z postele do postele, zvykla jsem si. Když je u babičky, spí přitulená k babičce. Na táboře je v pohodě, tam jí stačí plyšák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
696
10.2.20 20:12

Prvni syn usinal sam v postylce az do 2,5 let, kdy sel do velke postele. Pote se to zacalo stridat. Vzdy obdobi, kdy precteme pohadku a pak uz usina sam a pak obdobi, kdy tam po pohadce zustavam nez usne(vetsinou 10 min.). Druhy syn taky takto usina vetsinou sam, ale nekdy nechce, takze zkousim ruzne finty: dat mu neco do rucicky treba oblibenou hracku nebo druhy dudlik nebo lahev s vodou(po mleku jeste cistime zuby). Kolem roku zacal vyzadovat, aby tam nebyla uplna tma, takze svetylko. Ted(20m.) tam ma krabici z duplem a kdyz se mu nechce spat hned, tak si stavi a pak casem odpadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 21:02

Ahoj, asi tě nepotesim, ale u nás do necelých 8 měsíců jako u vás, mlíčko, postýlka, spát až do rána…pak zlom a ani za nic…řev takový, že by se dřív udusila než usnula, nepomáhalo nic, ani že tam jsem a stojím, ani odejít, ani zpívat, prostě postýlka totální tabu…po pár dnech jsem to vzdala a usínala se mnou, přesun nemožný, ale usnula hezky a spala až do rána. Pak šup, další zlom, ani v té posteli neusne, začaly psí kusy, nosítko, kočárek, někdy i to selhává, uspavame celkem dlouho, pak přesun do postele (naší, na postýlku radar stále funguje)…nevím čím to je. Pak už spí většinou celou noc, ale usínání je boj, bude mít 11m. Na žádnou fintu jsem nepřišla :nevim: :zed: I to tolik nechtěné vyrvani jsme zkusili (ikdyz jsem byla proti, ale pak jsem si říkala, že možná za pokus to stojí), ale ne, fialová z hysterie, nemohla dýchat, zalykala se, na to jsem pak neměla nervy, trápení nás všech.

• Nahlásit
  • Citovat
55
12.2.20 15:23

Gratuluji k 8m separacni krize! :lol: chce to vice pozornosti pres den, vice fyzickeho kontaktu a prejde to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama