Denní studium bez hlídání

3.10.19 11:01

denní studium bez hlídání

Holky, mám za sebou prvák na VŠ. Po prváku jsem musela přerušit (těhotenství). Teď je malému devět měsíců. Můj obor v kombinované formě neeexistuje. Nebo alespoň ne na VŠ, dá se studovat dálkově na VOŠ ale to bych musela začít znova, trvalo by to 3,5 roku. Zvládla jste některá školu s malým dítětem bez hlídaní? Zbývají mi dva roky, od pondělí do pátku, od rána do večera. Moje máma a tchýně mají do důchodu daleko, babičky už nemáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

226
3.10.19 11:08

Promiň, ale co teda s dítkem po-pá od rána do večera chceš udělat? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
3.10.19 11:12

@Zubenka01 zjisti si jak je povinna docházka a jestli by ti nepovolili individuální studijní plán. Z padnout se dá všechno, když člověk hodně chce. Můžeš využít jesle, chůvu apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13575
3.10.19 11:17

Já bych do toho šla leda by ti povolili nějaký individual. Být po-pa od rána do večera pryč od takhle malého dítěte bych nedala. Jinak co bys s ním chtěla dělat když nemáte hlídání? Bys leda musela zaplatit jesle nebo chůvu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
3.10.19 11:17

@janickaIII kombinace jesle+chůva (nebo jen chůva) je jediné řešení, ale pět dní v týdnu 12 hodin denně nebude úplně za hubičku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 11:20

@KaZeAd Jesle? Školka? Plus zkouším jestli by někdo neměl tip jestli jako rodič takhle malého dítěte nemám třeba nárok na individuál nebo něco takového? Ženská na studijním nic neví, snad ani do pěti počítat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
3.10.19 11:21

@KaZeAd Co je to za školu, kde musíš být 5 dní v týdnu od rana do večera? Zavolala bych na studijní a zeptala se na individual případně zkusila podobnou školu (obor) na jiné škole dálkově. A ani chůva a jesle zadarmo nejsou, holt pro to musíš něco obětovat. Můžeš být rada, že se zatím neplatí ještě školné na vs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
3.10.19 11:22

@Zubenka01 Podívej se do zákona o VS. Vím, že tam je, že můžeš kdykoliv přerušit kvůli peci o dítě do 3 let. Tak třeba něco zajimaveho vyctes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
3.10.19 11:24
@Zubenka01 píše:
@KaZeAd Jesle? Školka? Plus zkouším jestli by někdo neměl tip jestli jako rodič takhle malého dítěte nemám třeba nárok na individuál nebo něco takového? Ženská na studijním nic neví, snad ani do pěti počítat.

Jinak paní na studijnim tohle vědět nemusí (i když by mohla mít zkušenost), o individual musíš požádat a proděkan ho buď schválí nebo ne. To je taky dost individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
3.10.19 11:24
@Zubenka01 píše:

A jaký obor studuješ? Individuál někde možný třeba bude, ale i tak hlídání potřebovat budeš. Jesle nejsou do večera, budeš potřebovat i chůvu. Jestli pobíráš rodičák, tak v jeslích můžeš mít dítě jen 46 hodin měsíčně. Je to blbé, ale je to dost o penězích bohužel. Mně stojí měsíčně hlídání necelých 10 tisíc, a to se nejedná o celé dny..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 11:31

@Zubenka01 Na VOS bys musela sicw zacit od zacatku, ale myslim, ze by ti hodne predmetu uznali, takze by byl ten prvak v pohode. Zalezi, jestli je to na VS a VOS stejny obor se stejnymi predmety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 11:32

@Zubenka01 můžeš si dát odklad do tří let dítěte. Na studijním by měli mít formulář. Mně to takto nabízela u nás na studijním, kdyby něco, ale dcera už má 2,5 roku. Já mám pro ni jesle. Zbytek manžel, jiné hlídání není a to ještě máme druhou dceru ve 3. třídě a sportovně velmi cinnou. Ovšem mám kombinované studium. Každý týden pá, so od rána do večera. Pro tebe padá v úvahu skutečně pouze ten odklad. Nevěřím, že bys nechala dítě vyrůstat prakticky bez maminky, takhle malé :srdce: myslím, že si budeš muset najít jiný obor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 11:35
@malákráličice píše:
@Zubenka01 Na VOS bys musela sicw zacit od zacatku, ale myslim, ze by ti hodne predmetu uznali, takze by byl ten prvak v pohode. Zalezi, jestli je to na VS a VOS stejny obor se stejnymi predmety.

Já bych třeba VOŠ za VŠ nevymenila :oops: ale to jsem já. Raději bych si ty předměty nechala uznat na jiné VŠ, kterou lze studovat kombinovaně. Třeba můj vysněný obor taky po dlouhé době otevřeli až tento studijní rok v kombinované formě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 11:35

@Trojlístek To já teď mám, přerušeno na rok, s možností do tří let věku dítěte.. Asi buď budu muset počkat nebo jít na VOŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 11:39
@Zubenka01 píše:
@Trojlístek To já teď mám, přerušeno na rok, s možností do tří let věku dítěte.. Asi buď budu muset počkat nebo jít na VOŠ.

Jenže i tak víš? Ty podmínky se nezmění. Máš dítě, rodinu. To po psychické stránce nedáte. Abys byla pryč, navíc, jak se uživíte, když budeš ve škole celé dny? To přítel /manžel zvládne? Péče o dítě, domácnost, finance…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama