Deprese?

Anonymní
26.8.21 18:57

Depkaaa ????

Už skoro dva týdny procházím takovou menší depkou. Nevím co s tím. Všechno mě hrozně unavuje. Jedu jen něco zařídit do města (zařizování např jen na 4h) a přijedu úplně vyšťavená, musím si lehnout a hlavně jsem úplně K. O z lidi, úplně cítím jak tolik lidi stačilo a ze je musim rozdýchat! Vyhýbám se poslední dny ze setkání s přáteli, místo toho ležím, spim, koukám na filmy. Nemám na lidi energii, ani náladu. Záměrně se jim vyhýbám. Co je nutné am funguji, ale když muzu, tak si lehnu, nic nedělám, spím, nejradši pres den - abych tyhle dny proste zaspala. A hlavně jsem děsně unavená ze všeho, mám hrozne nízkou toleranci k lidem, všichni mě hned vytočí. Nevím co s tím. Mám takovou tu apatickou náladu jako mám vždycky při depce, je mi vše fuk, zároveň mě každý štve, potrebuju být co nejvíc sama. Záměrně od sebe ostatní odháním, x hodin jim neodepisuji. Nejlíp zavřena cely den, sama, to by mi vyhovovalo. :roll:
Nerozumím tomu. A nejvíc sama sobě.. poradí někdo co s tím? Nejhorší ze to nejde kolikrát proste ovladnout, překonat. Lezim v depce na posteli a proste se nepřekonam abych jen třeba vyšla ven na blbou procházku. Jinak ale když se jedna onpovinnosti typu práce tak to jako ano, jen mám strašně staženy zaludek při tom. Ze musim vlastně někam vůbec jit když se na to necítím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4738
26.8.21 20:12

Objednej se k psychoterapeutovi a možná si i nech udělat nějaké testy z krve atd., jestli ti nechybí nějaké důležité látky, tím nic nezkazíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 22:45
@Julča001 píše:
Objednej se k psychoterapeutovi a možná si i nech udělat nějaké testy z krve atd., jestli ti nechybí nějaké důležité látky, tím nic nezkazíš :nevim:

Dobře děkuji. Potřebovala jsem na to názor i někoho dalšího. Vím ze takový stavy má určitě občas každý a nechci někoho zatěžovat aby mne řekl že to je třeba běžné. Proto jsem se ptala.

• Citovat
  • Nahlásit
323
30.8.21 22:01

Deprese je nemoc, dlouhodobý biologický stav většinou způsobený nerovnováhou neurotransmiterů (látky, co řídí tělo). Tak jak to popisujete, tak to sice příznaky deprese jsou, ale pokud to trvá pouze 2 týdny, tak to je dost málo.

Psychiatrickým (nikoliv psychologickým) vyšetřením nic nezkazíte, můžete se objednat bez praktického lékaře. Můžete skutečně depresi mít, ale příznaků jste si všimla až když dosáhly určité úrovně.

Dnes má nějakou mírnou depresivní / úzkostnou poruchu hodně lidí, je to rutina, a budete mít pak po vyšetření klid. Pokud to nebude, doporučí vám v lepším případě změny režimu.

Pokud vám k tomu nic jiného neřekne, tak si zajděte ke klinickému psychologovi na tzv. intervenci, kde to jednorázově proberete a buď vám doporučí nějakou terapii (docházení) nebo změny nebo vám řekne, ať si pořídíte kouče.

Lidé to dělají často obráceně, ona je tam nějaká souslednost jednak v efektivitě léčby a jednak v zákonem dané odbornosti. Psychiatr musí mít MUDr. a atestaci, klinický psycholog min. Mgr. a atestaci, terapeut a kouč už předepsané vzdělání nemají.

Jinak dnes už je běžnější mít depresi než rýmu, nikoho tím nezatěžujete, je to jenom další prevence nemoci, která dříve nebyla tolik rozšířená, ale dneska už je. Psychiatr je hrazený ze zdravotního pojištění, klinický psycholog pouze v případě, kdy ho doporučí jiný lékař, jinak si ho platíte (obvykle 600 - 1200 / hodinu). Ti poslední dva už za většiny okolností hrazení nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat