Deprese, nevěra, jak dál?

15
31.3.16 23:28

Deprese? Nevera? Jak dal?

Ahoj, doufam, ze mi tu nekdo poradi, co delat, nebo dokonce bude mit osobni zkusenost (ne, ze bych to nekomu prala).

Jsme s pritelem spolu uz 4 roky, do minuleho leta bylo vsechno vicemene v pohode, zadne vetsi problemy jsme nemeli, bavili jsme se o svatbe a vse se zdalo byt fajn. Zacatkem minuleho roku dostal pritel nabidku pracovat v zahranici (uz v te dobe jsme zili mimo CR, ale dostal dobrou pracovni nabidku v jine zemi v Evrope), kterou prijal. Nebyl to pro nas zas az tak velky problem, moje prace v te dobe byla flexibilni, nebyl problem se dohodnout se sefovou a pracovat znacnou cast mesice z domu a byt spolu. Az potud tedy zadny velky problem.

Pak jsem neplanovane otehotnela. O rodine jsme sice mluvili, kazdopadne pritel uz deti z predchoziho manzelstvi mel a ja na ne nijak nespechala. Byl to pro nas pro oba trochu sok, ale rekli jsme si, ze deti jsme stejne vyhledove chteli, byli jsme spolu tou dobou uz nejaky patek, tak jsme nakonec byli docela radi a zacali se tesit na miminko. Ze zacatku se zdalo byt vsechno v poradku, pak jsem ale ve 2.trimestru o miminko prisla.

A najednou se sesypalo uplne vsechno. Nejak jsme se s tim nemohli vyrovnat a vlastne dodnes jsme se uplne nevyrovnali. Pritel se sice snazil byt mi oporou prvnich par tydnu, ale bylo toho na nej asi moc, pomoc od nikoho nechtel, uplne se uzavrel do sebe a jednoho dne mi rekl, ze potrebuje byt nejakou chvili sam. V tu chvili me to strasne moc vzalo, ale snazila jsem se ho chapat, doufala jsem, ze se to za par tydnu u nas u obou zlepsi. Nezlepsilo. Asi za tri tydny mi pritel rekl, ze se chce rozejit. Zadny duvod, nic, ja jsem navrhovala navstevu poradny, nic nechtel slyset.

Cca 4 mesice jsme byli od sebe, ja jsem se trochu dala dohromady, on taky. Behem te doby obcas napsal, jak se mam, ze mu chybim, ale nevideli jsme se. Po 4 mesicich prijel s kytkou, omluvil se, ze to nezvladl, rekl mi, ze me porad miluje a chce se mnou byt a ze si to vsechno uvedomil.

Vratili jsme se k sobe a vse se zdalo byt fajn, meli jsme plany do budoucna, ze smlouvu v te praci uz neprodlouzi a vrati se, abysme mohli byt spolu, koupit byt, vzit se, mozna casem se pokusit zase o miminko. Vsimla jsem si ale, ze zacal vic pit (od spolecnych znamych vim, ze ty 4 mesice, co jsme nebyli spolu vicemene propil) a ze vic nez kdy predtim mel sve ‚depresivni dny‘. Od zacatku naseho vztahu jsem vedela, ze ma urcite sklony k depresi, byly dny, kdy chtel byt sam, necitil se dobre, ale naucili jsme se s tim zit a hlavne to nikdy netrvalo vic jak par dni, max tyden ci dva. Doktora nikdy vyhledat nechtel. Jenze ted po tom navratu zacal mit tyhle dny cim dal tim casteji a trvaly cim dal tim dele. Ja se celou dobu snazila ho podporovat jak nejlepe jsem umela, parkrat jsem navrhla, ze by mozna mel s tim nekam zajit, coz ale nechtel, protoze je pry chlap a prejde to.

Jenze pred dvema mesici to doslo do faze, ktera doted nepominula. Nejdrive se zacal pomalu odtahovat, ode me, od kamaradu, az se vlastne odtahl uplne. Moji snahu o komunikaci uspesne ignoruje, parkrat do tydne mi odpovi strucne na smsku, tot vse. Nebydlime spolu. Navrhla jsem, ze bych se mohla docasne nastehovat k nemu a zaridit si to v praci, ale nepreje si to, pry ted neni dobry spolecnik a neciti se na to. Prestal se holit, zvysil prijem alkoholu, omezil kontakt s okolnim svetem. Do prace ale podle kolegu stale chodi a odvadi ok praci.

Uz nevim, co mam delat a jsem z toho uplne zoufala. Prijde mi, ze jsem zkusila vsechno, co jsem mohla. K doktorovi odmita jit. Ja sama nevim, jestli je to deprese, prijde mi to tak, ale nejsem doktor. Situace se za ty dva mesice vubec nezlepsila, skoro bych rekla, ze se to jeste zhorsilo. Nas vztah se nejak uplne vyparil. On nema nejmensi zajem o to, co delam, nedelam, jak se citim. Komunikuje se mnou minimalne. Do toho minuly tyden jedna nase spolecna znama, co ho vida v praci, nadhodila, ze treba nekoho ma, ze ho parkrat videla, ze si s nekym pise smsky a ze mozna bych se na nej mela vykaslat. No takze ke vsemu zmatku, co jsem mela v hlave, se mi ted pridala otazka, jestli me snad nepodvadi. Priznam se, ze me to do te doby nenapadlo, ale ta znama, co mi to rekla neni nekdo, kdo rad siri drby, tak mi to ted vrta v hlave, co kdyz na tom neco je, co kdyz ona vi neco, co ja ne, ale nerekla mi celou pravdu?

Nevim vubec, co delat. At uz s jeho depresi nebo tou neoverenou informaci, ze by v tom mohl byt nekdo treti. Pritel se mnou moc nekomunikuje, takze nejake promluvit si se asi hned tak konat nebude. Mam ho moc rada a nechci o nej prijit, ale soucasna situace me ubiji. Tak doufam, ze treba nekdo bude mit nejakou radu nebo zkusenost? Dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

822
31.3.16 23:38

Já nechápu jak známá ví, že může někoho mít když ho viděla psát SMSky :nevim: A celkově mi to přijde nějaký zamotaný :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.16 23:40

Asi bych s ním jednala na rovinu - vytáhla z něj, co se mu honí hlavou, proč se tak změnil a co proto můžeš udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
31.3.16 23:49

@Veru-nka: Ja sama moc dobre vim, ze to, ze nekomu pise smsky neni zadny dukaz niceho. Na druhou stranu ja ted vlastne vubec nevim, co se s nim deje, jestli je to deprese, jestli je to neco jineho a nebo nekdo jiny? Znama to mozna myslela dobre, ale v aktualni situaci mi to vubec nepomohlo, spis naopak. Ale zase si rikam, ze proc by mi rikala, ze si s nekym pise smsky a ze nekoho muze mit, kdyby za tim nebylo neco vic? Asi uz jsem z toho paranoidni. Kazdopadne mne nijak casto nepise.

@mamina.martina: Ja bych rada, ale s nim ted neni skoro zadna komunikace :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
1.4.16 00:13

Vypadá to na maniodepresivní stav a na pipku kamarádku. Hodně zdaru :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
1.4.16 00:19

Ty jeho stavy mi připomínají bipolární poruchu. Zkus si to vygooglit. Celkově
ten váš vztah, jak ho popisuješ, je řekněme nestandartní. Bez vzájemné komunikace se nikam neposunete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
1.4.16 00:24

Ahoj. Já si myslím, že bez návštěvy doktora to nepůjde. Zkus ho postavit před hotovou věc, že pokud nepůjde, skončíš s ním. Taky bych zvážil využití jeho rodiny, zbylých kamarádů, třeba i dětí, pokud už na to mají věk apod. Zkrátka zatlačit na něj, ono se pak něco ukáže. Každopádně doktorem bych začal, podle mě to na přesně tomhle stojí a padá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
1.4.16 01:22

Komunikace je základ, bez ní to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
1.4.16 01:27
@tweety.zrada píše:
Komunikace je základ, bez ní to nejde.

V tomhle případě bych si na nějakou komunikaci moc netroufal. Pokud člověk není odborník, může nadělat pěknou paseku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
1.4.16 07:29

Já taky myslím, že návštěva lékaře je nutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.16 07:48

K doktorovi ho, podle toho co pises, jen tak nedostanes. Me by spis zajimal ten vas status. Za posledni mesice jste se vidali nebo ti jen obcas napise sms? To jsem nejak nepochopila. Kazdopadne ja bych na takovem vztahu asi nelpela. Partneri si maji byt vzajemne oporou, spatny faze budou vzdycky, ale tahle trva uz moc dlouho a z jeho strany se nezda, ze by to chtel resit. At neprosvihnes nejlepsi leta zivota ;)

• Nahlásit
  • Citovat
3031
1.4.16 08:47

Nechápu, proč by měla být kamarádka pipka (majdalenka). Vidí, že zakladatelka se trápí, chlap jí nepíše, kašle na ni, už jednou od ní utekl a ona ví, že se ve firmě šušká o nové slečně. Chce ji pomoct, vztah už stejně stojí za nic a tak ji šetrně napoví, aby bylo rozhodování lehčí. Zajímavé je, že když kamarádka neřekne, je to pipka, když řekne je to také pipka. No, proč si dělat problém s chlapem, který už má dvě děti, je nestálý, pomoc odmítá, nekomunikuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4347
1.4.16 10:25

Podle toho, co píšeš, tak ve vztahu s ním jsi už jenom ty. Tím nemyslím jeho případnou nevěru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1285
1.4.16 10:39

@jenika1 - já myslím, že slovo pipka bylo určeno obrazně jenom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
1.4.16 11:15

@pumpkinlu Myslím si, že o tebe nemá zájem, sám možná neví co chce, to že pije a neholí je čistě jeho rozhodnutí. Možná je vyhořelej, co já vím…každopádně tebe evidentně nepotřebuje, takto pár normálně nežije a ty by ses měla zařídit jako singel. Protože tak žiješ už delší dobu, jestli sis nevšimla.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama