Reklama

Deprese u náctileté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 22:01
Deprese u náctileté

Velice citlivé téma, jedná se o moji sestru, prosím respektujte anonym :kytka:

Moje sestra žije s moji matkou sama v domácnosti již 10 let. Teď jí je 15, tři roky zpět se u ní objevily první příznaky, nejdříve nemohla spát večer, takže ráno byla tak unavená, že nemohla do školy. Postupně začala zvracet a nevolnost se stupňovala při představě, že musí do školy. Dva roky již nechodí do školy, devátou třídu opakuje a momentálně dělá dálkově. K psychologovi chodí, prý má deprese a spouštěč bylo očkování proti rakovině děložního čípku. Bere antidepresiva, ale změna k lepšímu viditelná není. Je utrápená a sociální život nula nula nic. S matkou není moc rozumná řeč :? Napadlo mě, že by nebylo špatné, aby se dostala z domácího prostředí a mohla se setkat s podobně „postiženými“ mladými lidmi někam do ozdravovny, hledala jsem na internetu, ale moc jsem nebyla úspěšná, máte zkušenost s něčím takovým, nebo jak by se jí dalo pomoci? :think:

Děkuji za každou radu :kytka:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLalelale
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 06.04.18 22:26

Nikdo tu nemůžeme radit na dálku, ale deprese u tak mladého člověka s tím, že psycholog tvrdí, že lepší to nebude… Vezměte ji k dobrému psychiatrovi. Ono je jich jak psů, ale dobrých je jako šafránu. Píšeš, že s matkou není rozumná řeč, nemůže tam být nějaký konflikt, který tvou sestru drží v tak špatném stavu? Je mi jí líto chuděrky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 22:42

@Lalelale taky mi ji je lito :,( ja mam svoji rodinu jiz 10 let, nejsem tedy s nimi v domacnosti, takze tezko rict, jaky presne maji vztah, ale urcite ji ma matka rada. Jen ji neumi a nechce pomoct, protoze si mysli, ze to bude dobry a hleda duvody misto reseni…Moje predstava je takova, ze kdyby neco musela sestra delat jinak napriklad v te ozdravovne a byla by mezi vrstevniky, tak by treba ozila a sama by chtela lepe fungovat a tim deprese zvavovat. Bohuzel, vlastne bohudik nemam absolutne tuseni, jake je to mit depresi, takze proto jsem napsala sem, zda nekdo nema podobnou zkusenost… :nevim: :nevim:

babča8
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 06.04.18 22:45

Těžko posoudit a radit. Nemůže být sestra lesba? Trochu víc o této problematice vím a z toho, co píšeš si myslím, že toto by mohl být spouštěč jejích depresivních stavů. Dost homosexuálně orientovaných dospívajících hodně těžko zpracovávají sebepřijetí a sebeuvědomění svojí odlišné orientace.

Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 06.04.18 22:54
@Anonymní píše:
@Lalelale taky mi ji je lito :,( ja mam svoji rodinu jiz 10 let, nejsem tedy s nimi v domacnosti, takze tezko rict, jaky presne maji vztah, ale urcite ji ma matka rada. Jen ji neumi a nechce pomoct, protoze si mysli, ze to bude dobry a hleda duvody misto reseni…Moje predstava je takova, ze kdyby neco musela sestra delat jinak napriklad v te ozdravovne a byla by mezi vrstevniky, tak by treba ozila a sama by chtela lepe fungovat a tim deprese zvavovat. Bohuzel, vlastne bohudik nemam absolutne tuseni, jake je to mit depresi, takze proto jsem napsala sem, zda nekdo nema podobnou zkusenost… :nevim: :nevim:

Trávíš někdy se sestrou čas? Stěžuje si na něco? O čem tak mluví? Ten spouštěč s očkováním mi přijde víc než zvláštní. Deprese někdy mívá kořeny právě v rodině, řekla bych, že přístup matky tomu asi taky úplně nepomáhá. Kamarádka měla těžké deprese a říkala, že úplně nejhorší ze všeho byl odmítavý postoj rodiny, kdy půlka lidí se bud tvářila, že nic nevidí a prostě doufali, že to samo zmizí, a druhá zase neustále měla narážky, že kdyby se víc snažila, tak ji deprese přejdou. S tou ozdravovnou nevím, nedokážu posoudit. Někdo má v tomhle stavu ze socializace kopřivku, někomu prospěje. Já být tebou, tak sestře opravdu zkusím zařídit lepšího psychiatra, a pobavila bych se s ní, zda je doma šťastná. Nešikovali ji ve škole?

sediza
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 06.04.18 22:58

Nedovolím si zpochybňovat diagnózu, ale dovolím si tvrdit, že bych změnila psychologa a šla za psychiatrem a novým psychologem. Deprese jdou úspěšně léčit. Jednak farmakologicky a taky psychoterapie -dohromady.

Uživatel je onlineOu
Závislačka 4989 příspěvků 06.04.18 23:04

Jestli je delší dobu v léčbě a nezabírá to, tak vřele doporučuju zvážit lázně - tam kde mají psychoterapeutcký program. Respektive mohu více než doporučit Lázně Jeseník.

Šest týdnů mimo běžný provoz, psychoterapie, výtečný psychiatr a celý tým je skvělý, pravidelný pohyb, fyzioterapie. Fakt to pomáhá.

další variantou je nějaký denní psychoterapeutický stacionář v místě bydliště.

enny3
Extra třída :D 13650 příspěvků 06.04.18 23:28
@Anonymní píše:
Velice citlivé téma, jedná se o moji sestru, prosím respektujte anonym :kytka:

Moje sestra žije s moji matkou sama v domácnosti již 10 let. Teď jí je 15, tři roky zpět se u ní objevily první příznaky, nejdříve nemohla spát večer, takže ráno byla tak unavená, že nemohla do školy. Postupně začala zvracet a nevolnost se stupňovala při představě, že musí do školy. Dva roky již nechodí do školy, devátou třídu opakuje a momentálně dělá dálkově. K psychologovi chodí, prý má deprese a spouštěč bylo očkování proti rakovině děložního čípku. Bere antidepresiva, ale změna k lepšímu viditelná není. Je utrápená a sociální život nula nula nic. S matkou není moc rozumná řeč :? Napadlo mě, že by nebylo špatné, aby se dostala z domácího prostředí a mohla se setkat s podobně „postiženými“ mladými lidmi někam do ozdravovny, hledala jsem na internetu, ale moc jsem nebyla úspěšná, máte zkušenost s něčím takovým, nebo jak by se jí dalo pomoci? :think:

Děkuji za každou radu :kytka:

Očkování jako spouštěč?! To řekl jako kdo? A čím je to potvrzeno?! To nechce ozdravovnu, ale psychiatrii- odkud jste, je potřeba, aby se co nejdřív dostala k psychiatrovi, pokud nedojde do školy..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 23:36

Dekuji vsem za nazory. Lesba nevim jestli je, primo jsem se ji nezeptala, ale take me to napadlo. Sestra moc nemluvi, ale ve skole ji nesikanovali, na to jsme se zamerili. Je pravda, ze spise delame, ze to nevidime, ale to proto, abychom ji neublizovali :,( Doma travi 95% casu, nema zadny socialni zivot, urcite stastna neni, ale s matkou vychazi dobre. Maji lepsi vztah nez mam ja s matkou. Otec neni, takze jsou na sebe navzajem fixovane.
Lazne Jesenik, moc dekuji, kouknu na to a promluvim s matkou snad se ke mne prikloni a uvidi v tom pozitivum, tak jako ja.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 23:40

@enny3 myslim si to stejne, bohuzel, jak jsem psala s matkou neni rozumna rec. Jsme z Brna. Pry nejake male procento na ockovani reaguje poruchou spanku, reseno s psychologem a obvodni lekarkou :nevim: Byt to moje dcera resim to davno a jinak, ale neni, takze mohu pouze premluvat matku…

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10352 příspěvků 07.04.18 06:16
@Anonymní píše:
@Lalelale taky mi ji je lito :,( ja mam svoji rodinu jiz 10 let, nejsem tedy s nimi v domacnosti, takze tezko rict, jaky presne maji vztah, ale urcite ji ma matka rada. Jen ji neumi a nechce pomoct, protoze si mysli, ze to bude dobry a hleda duvody misto reseni…Moje predstava je takova, ze kdyby neco musela sestra delat jinak napriklad v te ozdravovne a byla by mezi vrstevniky, tak by treba ozila a sama by chtela lepe fungovat a tim deprese zvavovat. Bohuzel, vlastne bohudik nemam absolutne tuseni, jake je to mit depresi, takze proto jsem napsala sem, zda nekdo nema podobnou zkusenost… :nevim: :nevim:

V depresi toho člověk moc neudělá. Zkusila bych s mámou promluvit a najít jiného doktora. Pokud by to sestra zvládla. I tak to je pro ni asi těžké.

Verun83
Echt Kelišová 8615 příspěvků 33 inzerátů 07.04.18 06:32
@Anonymní píše:
@enny3 myslim si to stejne, bohuzel, jak jsem psala s matkou neni rozumna rec. Jsme z Brna. Pry nejake male procento na ockovani reaguje poruchou spanku, reseno s psychologem a obvodni lekarkou :nevim: Byt to moje dcera resim to davno a jinak, ale neni, takze mohu pouze premluvat matku…

Jestli byl spoustec ockovani, osobne bych sla alternativni cestou. Mne se po tomto ockovani spustily na roky zanety mocovych cest. Bylo to desny. Pomohli mi az konzultace v Energy. Meri energeticke drahy organu a testuji bylinne vyrobky co maji.

Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 07.04.18 11:46
@Anonymní píše:
Dekuji vsem za nazory. Lesba nevim jestli je, primo jsem se ji nezeptala, ale take me to napadlo. Sestra moc nemluvi, ale ve skole ji nesikanovali, na to jsme se zamerili.Je pravda, ze spise delame, ze to nevidime, ale to proto, abychom ji neublizovali :,( Doma travi 95% casu, nema zadny socialni zivot, urcite stastna neni, ale s matkou vychazi dobre. Maji lepsi vztah nez mam ja s matkou. Otec neni, takze jsou na sebe navzajem fixovane.
Lazne Jesenik, moc dekuji, kouknu na to a promluvim s matkou snad se ke mne prikloni a uvidi v tom pozitivum, tak jako ja.

Já myslím, že bys měla dát najevo sympatii, že víš, že to je pro ní těžké a že jí podpoříte, jak to půjde. Aby si nepřipadala jako vyvrhel, o kterém se radši nemluví. Ono to dělání, že to nevidíte, abyste jí neubližovali, je podle mě tak nějak přirozená reakce všech normálních lidí. Jenže nemocný člověk už to vidí úplně jinak, tihle lidé o sobě vesměs chtějí mluvit. Chápu, že nechceš sdělovat moc detailů, je to smutné a osobní. Ale z tvých příspěvků mám dost zvláštní pocit právě z matky, se kterou sestra žije. A tedy jejím jediným sociálním kontaktem. Co jsem pochopila, s mámou není řeč, ty sama s ní nemáš nějak vřelý vztah a sestra je odkázaná jenom na ní. Že se jejich vztah zdá pevnější je samozřejmé, vždyt spolu žijí a sestra jiný kontakt prakticky nemá. Opakuji, najdi sestře lepšího psychiatra. Teoreticky můžeš jít na konzultaci jako první ty sama, probrat situaci. Ty lázně mohou být dobrý nápad, pokud si to sestra bude přát. Probrala bych to s ní, aby neměla pocit, že se jí prostě zbavujete. No přeju jí štěstí, fakt chudák holka, takhle mladá :(

enny3
Extra třída :D 13650 příspěvků 07.04.18 22:44
@Anonymní píše:
@enny3 myslim si to stejne, bohuzel, jak jsem psala s matkou neni rozumna rec. Jsme z Brna. Pry nejake male procento na ockovani reaguje poruchou spanku, reseno s psychologem a obvodni lekarkou :nevim: Byt to moje dcera resim to davno a jinak, ale neni, takze mohu pouze premluvat matku…

Tak to řeš přes OSPOD/soud. Jo poruše spánku bych věřila- mám Cervarix

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

S menopauzou přichází únava, návaly i zvýšené riziko vážných nemocí

Pouze třetina žen pociťuje nástup menopauzy jen odezněním menstruace. Zbylé... číst dále >

Reklama