Reklama

Horečka už 8 dní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kiki 24
Kecalka 445 příspěvků 05.04.18 15:39
Horečka už 8 dní

Ahoj holky chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost, syn 6 let má už osmý den horečku přes 38,dnes jsme byli u doktorky, poslechla ho, je čistý, v krku čistý, crp 8,i tak mu napsala antibiotika, že už by mu je dala, já mu je dávat nechci když k tomu není důvod. Stalo se vám že dítě mělo takhle dlouho horečku, pak to přešlo? už nevím co mám dělat, doktorka mi řekla že buď mu můžu dát ty ATB, nebo čekat že to přejde, víc že stim dělat nemůže :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Peta02
Kecalka 297 příspěvků 05.04.18 15:42

@kiki 24 8 dni horečka není normální, dala bych mu antibiotika

zuza92
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 05.04.18 15:49

Moč kontrolovali? Píšeš, že není důvod…8 dní horeček mi přijde dostatečný důvod. Vždyť po 8-mi dnech horeček musí být syn vyčerpaný nebo je v pohodě? Já bych dala.

kiki 24
Kecalka 445 příspěvků 05.04.18 15:53

@zuza92 myslela jsem to tak, že má nízké crp takže asi nemá bakteriální infekci, moč nekontrolovali, jinak normálně si hraje, jí, pije, horečku mu sražim paralenem a jde srazit

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 05.04.18 15:56

Já bych udělala rtg plic a rozhodla se podle toho. Ani čistý poslech nevyloučí atypickou pneumonii (vyvolanou mycoplasmaty nebo plicními chlamydiemi) a tam bývá CRP nízké a i přesto se to léčí antibiotiky. Jaká ATB dostal?

kiki 24
Kecalka 445 příspěvků 05.04.18 15:58

@Lucka1111 cefzil

rena621
Ukecaná baba ;) 1212 příspěvků 05.04.18 16:00
@Peta02 píše:
@kiki 24 8 dni horečka není normální, dala bych mu antibiotika

Souhlasim neni to normalni. Dala bych mu je.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 05.04.18 16:03

A sedimentaci doktorka dělala?

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 05.04.18 16:05

Letos radi chripky ze maji lidi tyden i deset dni horecky. Slyselajswm uz nejolikrat.

Pokud je ale problem treba v plicich, nemusi byt crp smerodatne. Lepsi je treba sedimentace.

Nicmene v tomhle veku pokud nejak extra netrpi, ji a pije a hraje si, tak ja bych jeste pockala.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 05.04.18 16:06

@kiki 24 tak uvidíš jestli to zabere, na chlamydie či mycoplasmata by to nezabralo. A krom té teploty mu nic není? Kašel, rýma, bolesti dutin? Potíže s močením? Ale tam si myslím, že kdyby měl třeba zánět ledvin tak CRP by bylo vysoké. Já tedy nejsem pediatr, jsem praktik pro dospělé, ale u běžné virozy ty teploty trvají třeba 3-4 dny, přes týden je hodně. Dospělé s takovými potíži posílám na rtg. A nemá třeba nějakou vyrážku? Rozlezlý ekzém někde po těle, zvětšené nějaké uzliny, Nebo není ve školce nějaká dětská nemoc? Případně déle trvající teploty by mohla udělat třeba mononukleosa, která u takhle malých dětí má většinou bezpříznakový průběh a ta je samoúzdravná, tam stačí klid.

kiki 24
Kecalka 445 příspěvků 05.04.18 16:07

Sedimentaci nedělala

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 05.04.18 16:08

@Alyss1 no co se týče infekčního původu, tak tam je jednoznačně nejpřínosnější CRP. Proč by měla být sedimentace přínosnější než CRP u infekce plic? To je blbost.

kiki 24
Kecalka 445 příspěvků 05.04.18 16:10

@Lucka1111 má rýmu, ale nic hrozného

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 05.04.18 16:18

@kiki 24 já když už bych nasazovala něco naslepo u takto nízkého CRP, dala bych raději Klacid. Ale tvé dítě viděla jeho dětská doktorka, tak se samozřejmě blbě radí. Jestli není dušný, nic ho nebolí, nekašle a má jen teplotu. K tomu normálně jí, pije a hraje si, tak vyčkáváním asi až tak moc nezkazíš. Kdy jdete na kontrolu? Ty teploty má celých 8 dní nebo měl třeba nějaké období bez teploty? Dcera měla letos asi chřipku a měla horečky 3 dny, pak den lehce zvýšenou teplotu, 2 dny nic a pak znova den horečka a den lehce zvýšená teplota, takže vlastně taky marodila týden. Unavená pak byla ještě týden. Nikde jsem s ní nebyla, jen jsem jí koukla do krku, poslechla si jí, bylo to v době chřipkové epidemie.

BellinkaX
Kelišová 6662 příspěvků 05.04.18 16:25

@Lucka1111
Postupovala bych zcela stejne. A porad to muze byt jeste chripka.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama