Deprese ze státnic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacenka205
Povídálka 19 příspěvků 23.04.19 10:43
deprese ze státnic

Ahoj, za měsíc mě čekají státnice a už teď mám 5kg dole. Nemáte nějaký tip, jak se tolik nestresovat, nebo jak jste to prožívaly vy?
U mě je to horší o to víc, že studuji, co mě až tolik nebaví - cestovní ruch, respektive je to zajímavé, ale jsem dost introvert, mám v čr velmi dobrou stabilní práci, takže místo cestování jsem celou Vš pracovala, takže se už učím o celém světě z nich a videí. Mapy jsou pro mě noční můrou - od základky. Baví mě jen čistá ekonomie. Přitom mám vedle sebe holky, co jsou letušky, každý den jsou na jiném místě a i když na to kašlou, bojím se, že projdou tak nějak v pohodě. I když si na druhou stranu říkám, že já procházela vždy s vyznamenáním, prostě jsem „Dříč“.
Jak jste prožívaly statnice vy? A neznáte nějaké vitamíny na pamět? Díky

Reakce:
AjaF
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 23.04.19 10:50

Na paměť mi před 30 lety před statnicema mamka koupila žen šen Ginseng ampule. V lékárně jsou pořád. Jestli pomohly, nevím. Státnice mám.
Držím palce!

debra.morgan
Echt Kelišová 8194 příspěvků 23.04.19 10:54

Klid prosimtě. Neprožívala jsem to, nijak mě to nebralo. Chtěla jsem si tehdy koupit ginkobiobu, ale nakonec jsem nekoupila nic. Státnice mám. Druhý mě čekají za cca 7 měsíců, to mi připomíná, že bych měla začít něco psát :lol:

P4ja
Echt Kelišová 9110 příspěvků 23.04.19 11:05
@kacenka205 píše:
Ahoj, za měsíc mě čekají státnice a už teď mám 5kg dole. Nemáte nějaký tip, jak se tolik nestresovat, nebo jak jste to prožívaly vy?
U mě je to horší o to víc, že studuji, co mě až tolik nebaví - cestovní ruch, respektive je to zajímavé, ale jsem dost introvert, mám v čr velmi dobrou stabilní práci, takže místo cestování jsem celou Vš pracovala, takže se už učím o celém světě z nich a videí. Mapy jsou pro mě noční můrou - od základky. Baví mě jen čistá ekonomie. Přitom mám vedle sebe holky, co jsou letušky, každý den jsou na jiném místě a i když na to kašlou, bojím se, že projdou tak nějak v pohodě. I když si na druhou stranu říkám, že já procházela vždy s vyznamenáním, prostě jsem „Dříč“.
Jak jste prožívaly statnice vy? A neznáte nějaké vitamíny na pamět? Díky

Hele, já nejsem trémovací typ a stres taky ne, ale před státnicema jsem měla nahnáno. Protože toho bylo hodně a já věděla, že i kdybych chtěla, tak se prostě nenaučím vše. A když jsme se seši s ostatními, tak jsme byli jak chodící nemocnice. Někdo zhubnul, jinej přibral, průjmy, bolesti hlavy atd. :)

Měla jsem ginko bilobu. A jinak v největší nouzi pomáhalo jít si sednout, dát si pár panáků a vyspat se :)

delora
Stálice 82 příspěvků 3 inzeráty 23.04.19 11:17

Nemyslím, že by jakákoliv volně dostupná farmaka měla nějaký zásadní efekt. U nás pár lidí bralo Piracetam a Letrox. Ale ani od toho bych si nic neslibovala. Za mě slušně funguje dobrý zelený čaj (mám problém s udržením pozornosti a to mě aspoň trochu zkoncentruje), kvalitní jídlo (vlákniná celozrnné pečivo, zdravé oleje např ořechy a mandle, dost zeleniny, protstě věci, ze kterých nebudu mít v břiše balvan) a pohyb venku (na každý den jsem měla plán, co se naučím a ten zahrnoval i jednu fyzickou outdoor aktivitu), který mě probral a trochu nastartoval myšlení, zařazovala jsem do denní doby, kdy už vím, že přichází učící krize a že bych ten čas stejně promrhala čučením na televizi nebo na facebook. A osm hodin spánku (obvykle konec v osm, výjimečně do desíti, později nikdy) a pravidelné mini-pauzy (nedám víc jak hodinu v kuse na židli, takže aspoň jít si uvařit čaj, zalít kytky atd po každé otázce/okruhu).

Kukacka123
Závislačka 3378 příspěvků 23.04.19 11:43

Ja brala guaranu, nevim, zda mi pomahala :mrgreen: jinak pred Bc. jsem byla uplne na sesypani - taky jsem strasne zhubla, jsem ale naprosto silenej stresar. Hele a udelala jsem je :mrgreen: pred Ing. uz to nebylo tak drasticky. Nervy byly, ale uceni mi slo tak nejak lip a taky to i mnohem lip ve vysledku dopadlo :mrgreen: rada na to asi neni, kazdy jsme jiny…pokud mas takovou povahu, neudelas nic moc :nevim: nebo aspon ja to tak mam ;) hodne mi ale pomohl plan uceni - ten dodrzovat (to me kapku uklidnilo) + davat si oraz mezi ucenim (staci 10 min po hodine) a poradne spat v noci. Drzim palce :kytka: pokud jsi dric a naucis se to, das to ;) pak se tomu budes smat :P

lilith1
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 23.04.19 12:14
@kacenka205 píše:
Jak jste prožívaly statnice vy? A neznáte nějaké vitamíny na pamět? Díky

Jo prožívala a drtila, každý den alespoň něco i kdyby jen přečíst, venku na vycházce, ve vlaku, všude jsem to tahala. Dala jsem to, ale už nikdy více.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 18:20

Držím palce. Já studovala medicinu, také jsem se stressovala u státnic, ale ještě víc u atestací a vím jaké to je…Letušek se neboj. Většina nemá procestovaný celý svět, navíc ani nemají většinou čas si města atd prohlédnout. Budou se muset učit fakta stejně jako ty. Navíc většina kantorů nemá potřebu u zkoušet dusit. Já sedávám u státnic z interny na LF a studentům se snažím pomáhat, stejně tak moji kolegové :)

Váš příspěvek
Reklama