Máte e-shop s oblečením?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dominikniknika
Stálice 60 příspěvků 22.04.19 07:14
Máte e-shop s oblečením?

Ahoj, provozujete někdo e-shop s oblečením/módou?
Jak často se vám vrací věci z důvodu že zákazníkovi nesedí velikost?
Jaké s tím máte spojené náklady?
O něčem přemýšlím, ale nevím zda se mi to vyplatí.
Děkuju.

Reakce:
Cenarius
Kecalka 347 příspěvků 22.04.19 08:22

Pohledej na netu clanky o ZOOTu, obcas tam byly realny cisla. Kazdopadne asi zaklad bude v jakym mnozstvi a velikosti to chcete provozovat.

A naklady si predstav a spocitej. Musis mit vymyslenou kompletne celou cestu vyrobku od tebe az k zakaznikovi a zpet. Kdo to bude mit v rukach, kam nebo odkud se to poveze, do ceho zabali, budu proplacet lidem postovny, kdyz to posllou zpet atd. Jelikoz nikdo si nekoupi jen tak obleceni, aby dal 100 za postovny a pak jeste 150 aby to poslal zpet kdyz nebude sedet velikost.

Dominikniknika
Stálice 60 příspěvků 22.04.19 10:19

A vy máte e-shop s módou?

Cenarius
Kecalka 347 příspěvků 22.04.19 10:39

To ne. S jinym sortimentem. Ale podivejte se, jak funguji velke a uspesne eshopy s oblecenim. A pak jsou druhe, ktere jsou male a specializovane. Na levne veci to nema vubec smysl, aliexpres a wish vas utlucou. A jake maji podminky dorucovani atd. A jestli jste vubec schopna to realizovat. Navic potrebujete urcite vetsi skladovaci prostory na zbozi, obalovy material a misto kde to budete balit a skladovat, ktere neco stoji pokud nemate svoje. Musite trefit druh zbozi, ktery je tezko dostupny nebo originalni.

Dominikniknika
Stálice 60 příspěvků 22.04.19 16:43
@Cenarius píše:
To ne. S jinym sortimentem. Ale podivejte se, jak funguji velke a uspesne eshopy s oblecenim. A pak jsou druhe, ktere jsou male a specializovane. Na levne veci to nema vubec smysl, aliexpres a wish vas utlucou. A jake maji podminky dorucovani atd. A jestli jste vubec schopna to realizovat. Navic potrebujete urcite vetsi skladovaci prostory na zbozi, obalovy material a misto kde to budete balit a skladovat, ktere neco stoji pokud nemate svoje. Musite trefit druh zbozi, ktery je tezko dostupny nebo originalni.

jj, to je mi vše jasné.
Pracovala jsem i pro nějaké e-shopy kdysi dávno.
Ale zajímají mě spíš osobní zkušenosti provozovatelů, kteří tak podnikají dnes.

O-livia
Povídálka 31 příspěvků 02.05.19 20:19

Momentálně taky uvažuju nad založením eshopu, dneska je ale konkurence tak široká, že je potřeba se kromě sortimentu snažit odlišit i servisem. Důležitej je chytlavej název a hezký logo. Pak taky do čeho a jak to zboží zabalíš, jestli k němu něco přidáš (reklamní předměty) a kdo a jak spolehlivě to bude doručovat. A tohle všechno jsou náklady, který musíš investovat ještě před tím, než to vůbec celý spustíš, nemluvě o skladovým prostoru, pokud nemáš dost místa doma.

Váš příspěvek
Reklama