Derealizace - pomáhá vám Rivotril?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andula Šafářová
Nováček 6 příspěvků 04.10.18 16:48
Derealizace - Rivotril

Dobrý den.
Rok a půl trpím derealizací (diagnostikovanou ji mám asi 5 měsíců) jenže poslední dobou se to jen zhoršuje, byla jsem u několika psychiatrů, jenže ti mi nepomohli, brala jsem antidepresiva, antipsichotika.. nic mi nepomohlo.. od května užívám pravidelně lexaurin, který mě aspoň uklidní. Nejsem schopná normálně fungovat, občas ani vstát z postele, řešit své problémy, pracovat a dokonce jsem musela odejít i ze školy, protože se to nedalo zvládat.. podpora v rodině je spíš nulová.. nikdo to nechápe a pro všechny jsem jen líná. Četla jsem tady diskuzi na téma Derealizace/des­peraonalizace a hodně lidí říkalo, že nejůčinější je Rivotril. Včera jsem si ho byla nechat napsat u mé doktorky, jenže mě varovala, že je vysoce návykový.. i paní v lékárně mi říkala, že stačí 14 dní pravidelného užívání a jsem závislá. Teď mám docela strach ho brát… máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Potřebovala bych poradit, jestli to mám zkusit začít užívat, nebo jestli vám pomáhá jiná alternativa :nevim:

Reakce:
Lollitka
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 04.10.18 17:08

@Andula Šafářová Ahoj DP/DR jsem měla asi rok přidruženou k PP a přešlo mě to nějak samo, ale s Rivotrilem mám bohaté zkušenosti, brala jsem 3 roky každý den 2-8 mg a kupodivu závislost žádná, ani když mi to v léčebně vysadili ze dne na den (těch 8 mg), což se nesmí!!! Absťák žádný a teď Rivotril neberu. Ale jak bereš Lexaurin, tak ten je také návykový, jako všechny benzodiazepiny. Já teď beru také Lexaurin, ale jen výjimečně, už benzáče nechci, kromě návykovosti mohou zhoršovat kognitivní funkce. Jinak kdysi jsem byla v nějaké studii na DP/DR a tam tehdy nejvíce doporučovali Lamotrigin, ale pak se ukázalo, že valné výsledky nemá na DP/DR. Tak bohužel moc nevím, co poradit.

Andula Šafářová
Nováček 6 příspěvků 04.10.18 17:25

@Lollitka Děkuju za odpověď :-) Když beru lexaurin 5 měsíců (průměrně 1 tabletku 3mg denně) a nevadí mi snižovat dávky, nebo na den/dva zcela vynechat, tak je dost možné, že ani na Rivotrilu nebudu tak závislá, když je ze stejné skupiny? :think:

Emimin7
Echt Kelišová 9376 příspěvků 04.10.18 17:26

U Rivotrilu zalezi na vysce davky. Ja bery pul 1,5 mg denne a to je podle doktora v poradku. A Dp/dr, co vim, se nejlepe leci kognitivne behavioralni terapii.

Lollitka
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 04.10.18 17:42

@Emimin7 A jak dlouho bereš denně 1,5 mg Rivotrilu? Já začínala na 0,5 mg Rivotrilu, to zabralo jen párkrát ze začátku, pak rovnou 2 mg a pak až 8 mg, což mi nakonec neúčinkovalo také a víc jsem brát nechtěla, takže jeden ze znaků závislosti - zvyšování dávek, jsem vykazovala, ale po vysazení absťák žádný, tak je to asi všechno hrozně individuální.

@Andula Šafářová Já nejsem psychiatr, tak nevím, jestli má Lexaurin a Rivotril stejný závislostní potenciál a těžko říct, jestli by sis na Rivotrilu vypěstovala závislost, nebo ne. 3 mg Lexaurinu denně už také není úplně málo, ale zas pokud nemáš potřebu navyšovat a nevadí ti vynechat, tak třeba s tím nebudeš mít problém. Já ještě brala půl roku dennodenně 4 mg Neurolu a vysazení opět bez problémů a pak skoro půl roku 40 mg Diazepamu denně a vysazení také ok. Ještě bych měla dodat, že mi to vše dávali v nemocnici, sama jsem si s benzáči moc nehrála a teď jen výjimečně zobnu Lexaurin 3 mg.

Emimin7
Echt Kelišová 9376 příspěvků 04.10.18 17:49

@Lollitka Asi tri mesice. Zavislost nepocituju, porad citim stejny ucinek. Ale zatim jsem nevysazoval, mam to mit na dlouho.

renorejnz
Stálice 57 příspěvků 04.10.18 18:04

Ahoj, trpím DR a DP už více jak dva roky, zkoušeli jsme Valdoxan a Zoloft (vůbec nepomohl) a po APO-Parox ještě horší. Nevěděli si se mnou rady,tak jsem se na doktory vykašlala. Léčím se sama skrz čínské bylinky - ašvagandu a k tomu hořčík, hodně spánku, zdravé jídlo. Doufám, že to pomalu odezní, poslední dny se cítím o něco lépe. Je nutné znát příčinu derealizace, u mě to bylo dlouhodobým stresem a bloklými zády v důsledku toho. Hodně štěstí přeju.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Tetování roku: Řepka chtěl mít na paži Kristelovou, dostal Krainovou!

Mělo to být vyznání lásky, prostřednictvím kterého všem dokáže, že právě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >