Desková hra pro desetileté holky

373
15.9.19 14:26

Desková hra pro desetileté holky

Ahoj, sháním nějakou zábavnou deskovou hru pro dvě holky 10 a 11 let. Hraju s nima většinou jen já, tatínka to moc nebaví. Klasiku jako osadníky, Carcassonne, Labyrint, Sázky a dostihy a pár dalších her doma máme takže úplně začátečníci nejsme ale na nějaké několikahodinové strategické složitosti ještě asi nemáme. Jaké hry se tedy osvědčily u vás? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31678
15.9.19 14:30
@Medičkaa píše:
Ahoj, sháním nějakou zábavnou deskovou hru pro dvě holky 10 a 11 let. Hraju s nima většinou jen já, tatínka to moc nebaví. Klasiku jako osadníky, Carcassonne, Labyrint, Sázky a dostihy a pár dalších her doma máme takže úplně začátečníci nejsme ale na nějaké několikahodinové strategické složitosti ještě asi nemáme. Jaké hry se tedy osvědčily u vás? Díky

Takenoko - strategie, ale ne moc dlouhá a hrozně roztomilá
Kvak - taková lepší dáma, je to sranda, velmi oblíbené
Ubongo - logická, takový tetris
Kočičí klub - mě to moc neba, ale haranty jo, sbíráš kartičky koček a krmení
Safari bar - nevýchovné, musíš protlačit různá zvířatka do baru, ale je to fajn
Memoaaaar - z toho mě beru mory. Je to na podstatě pexesa, ale fakt dobý. Akorát já si pamatuju jeden obrázek a končím :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31678
15.9.19 14:31

Ještě Tůry můry a Blafuj. Takové krátké karetní hry. Lepší pro tři a více, je u toho sranda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29320
15.9.19 15:01

@Medičkaa holky mají Duchovou v koupelně, je to taková postřehovka, zjistila jsem, jak pomalé reakce mám oproti holkám… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29320
15.9.19 15:04

A pak se nám osvědčily všechny možné Brain boxy, Ubongo… a starší ráda hraje šachy, ale s tatínkem…
Jo a abych nezapomněla, ještě se nám osvědčily Příběhy z kostek, ale to hrají beze mě, mě to nějak nebavilo…

Příspěvek upraven 15.09.19 v 15:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
373
15.9.19 15:05

@Regina Hero my máme doma Ducha a i pár dalších postřehovek (taky mi to moc nejde)… ale díky

@Baba super, díky. Už jsem na to mrkla a moc se mi na první pohled líbí takenoko a safari bar, jedna z nich to asi letos vyhraje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8538
15.9.19 15:57

U nás (holky 7 a 10 let) frčí Carcassone, Trans America, DIxit, Noe (od RexHry), starší si teď přeje šachy. Plus takové ty karetní rychlé - Ligretto, Duch, Foto Safari. S tatínkem starší paří Pandemic. Jo a děsně ji zaujalo Kamionem po Evropě, ale to už jsme hráli my jako malí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14700
23.9.19 16:04

@Medičkaa AZ kvíz junior, Kamionem po Evropě, a prý je fajn Ticket to ride :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.9.19 22:09

Dixit, ostrov-nejde už sehnat, ale je super, a už i zkoušíme krycí jména

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie