Děti 2 roky od sebe

17
14.1.21 12:27

Děti 2 roky od sebe

Dobrý den, maminky…prosím vás o vaše rady a zkušenosti mám pár otázek. Nejprve trošku shrnu situaci :)
Mám 14ti měsíčního syna a s manželem jsme si řekli, že bychom se pomalu mohli začít snažit o druhé dítko. Ale tak nějak jsem nepočítala s tím, že se to podaří jak se říká hned na první a jediný sex :D Takže to vypadá, že jsem teď cca v 6tt. Nechci nikam předbíhat, ale ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti. Syna ještě kojím, je to šílený prsomil, mlíčko si dává i několikrát denně, když má chuť, nebo se jen potřebuje uklidnit. Užíváme si to oba :srdce: Horší je ale to, že spinká s náma už asi od 7 měsíců a neumí usnout jinak než u prsa. Jak po obědě, tak i večer mi usíná jen u kojení. V noci se budí klidně i 5-6krat za noc na mlíčko, nebo si jen pocucat. Hlavně se budí tak, že si prostě sedne a sedí :D vím, že jsem ho tak naučila špatně, ale nepřišlo mi to tak no. Takže se chci zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost a zajímá mě:

1. Odstavily se děti v průběhu těhotenství samy od prsa? A pokud ano, kdy asi??
  2. zvládáte 2 děti s rozestupem cca 2 let? I když vím, že každé dítě je jiné. Náš malý je docela raubíř.
  3. Jak potom nejlépe udělat to, aby usínal bez kojení a jak vyřešit potom spánek už i s dalším miminkem, aby toho staršího nebudil, když by spinkal stále s námi což předpokládám, že bude.

Mám z toho docela dost strach a jsem z toho hodně taková v depce. Že to nezvládnu apod.
Děkuji za rady a omlouvám se za dlouhý :jazyk: text.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
164
14.1.21 12:34

Když si představím ze bych k našemu 16 měsíčnímu mela za půl roku přidat mimino :zed: :zed: :D My máme teda děti 2 a 3/4 roku od sebe a pohoda. Menší rozdíl bych nechtěla, větší taky ne. Aspoň to budeš mít rychle za sebou a je pravděpodobnost ze si brzo spolu tak nějak vyhrajou :pankac: Držím palce a přeju pokud možno klidné a pohodové tehotenstvi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9803
14.1.21 12:41

Hele, s odstupem ti řeknu, že to nemá cenu řešit a stresovat se. Ale měla jsem to úplně stejně. Mám od sebe děti plánovaně 20 měsíců. První syn byl nespavec spal jedině s maminkou. Od kojení jsem ho tedy v roce odstavila, ale potřeboval mě úplně stejně. Po narození dcery byl nemocný, já dostala angínu a malá nepila, jen spala a spala. Dva týdny nepřibírala, až se manžel rozčílil, koupil krabici UM a bylo vyřešeno. Spali jsme všichni tři spolu, manžel v obýváku, ale dobrovolně. Malá měla ze začátku trochu jiný režim, ale zvykla si, že když jdeme bráška uspat, leží u maminky v náručí a leží ve tmě. Pokud máš manžela, který je pravidelně večer doma, tak je to úplně pohoda, může být s mimčem a ty se věnovat staršímu. První rok byl opravdu nad moje očekávání, všechno probíhalo v naprosté pohodě, ale malá byla opravdu klidné a spavé miminko. Jakmile začala chodit, tak to začalo. Momentálně je jí rok a půl, leze absolutně všude, neustále jí jen stojím za zadkem a kontroluji. Starší - 3roky, opakuje všechny vylomeniny po ní, do toho přišlo období vzdoru. Na druhou stranu už dokáže sedět třeba dvě hodiny a skládat Puzzle, modelovat a nebo mu prostě pustím pohádku, aby byl v klidu, když ségra spí. Z mého pohledu, to, z čeho jsem měla největší strach, se tak nějak vyřešilo samo a v klidu a přišlo to, co jsem vůbec nečekala. Ale zrovna v téhle šílené době jsem ráda, že mají jeden druhého a tak malý věkový rozestup. Vystačí si sami. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3783
14.1.21 12:43

Když jsem otěhotněla poprvé, tak by děti byli od sebe o 2 roky a 3 měsíce, ale potratila jsem, takže mám kluky 2 roky a skoro 5 měsíců… nevím teda jestli to splňuje tvé parametry :mrgreen: každopádně mladšímu jsou dva měsíce… a zatím to jde… ale 4 měsíce před porodem jsme staršímu udělali pokojíček s velkou posteli a přestěhovali ho tam, čekali co bude a syn tam je nadšený a sám tam spi celou noc. S nama prudil… pořídili jsme teda s vysouvacim luzkem, kdyby náhodou byl nějaký nespokojený, aby tam s nim mohl být manžel a nebylo to potřeba ani jednou. Starší akorát měl teda cca 2 pekelne týdny po příchodu z porodnice, kdy na sebe upozorňoval jen revem a večer jsem chodila spát v slzách, protože mi tak strašně lezl na nervy. Věděla jsem, ze za to nemůže, takže jsem se držela, ale hormony a jeho přístup mě teda hodně rozbrnkaval. Naštěstí už se to srovnalo, ne ze by to byla láska až za hrob, ale brachu už tak nějak toleruje, občas ho pohladi… občas je to přes den pakarna, když malý řve, dost trpí na břicho a starší nutně potřebuje pozornost, ale zatím to vždycky nějak šlo. S tím prsem neporadím, na kojení staršího bych se vykaslala… uvidíš jestli v průběhu a kdy. Kamarádkám většinou v těhotenství začalo být kojení nepříjemné, takže starší ditko odstavily…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.1.21 12:50

@Any9 děkuji moc. No, taky jsme nepočítali, že by to šlo tak brzy. Uvidíme, snad bude vše ok. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
14.1.21 12:52

Během těhotenství se většinou tvorba mléka hodně zpomalí, často i úplně zastaví. Některé děti jsou ale i tak schopné se těhotenstvím „produdlat“ a po porodu pak pokračovat s miminkem v tandemu :) Takže záleží spíš na tobě, jestli je pro tebe tahle varianta ok nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2008
14.1.21 12:52

Mám dokonce tři děti s rozestupy necelých 2 let. Dnes jim je: 15, 13 a 11, takže je vidět, že rané dětství jsme přežili (všichni :)). Všechny děti se mi tak nějak samy přirozeně odstavily kolem roku, takže tohle + usínání se vyřešilo tak nějak samo. Jak jsem to zvládala už Vám nepovím, ale prostě když ty děti jsou, tak to nějak udělat v tu chvíli musíte. Ale nemám pocit, že bych někdy skákala z mostu a pod. Mně teda hodně pomohl sport - když byly nejmladší 3 měsíce, tak jsme začala běhat a zůstalo mi to doposud. Naopak postupem doby vnímám menší rozestupy jako velkou východu, jsou to parťáci. Nechci Vás strašit, ale myslím, že horší je puberta a třeba současná škola/neškola. Ale to, až Vaše dítka povyrostou už snad nehrozí. Nebojte, zvládnete to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.1.21 12:53

@Aduš8 děkuji, trochu jsi mě uklidnila :-) já mám největší nervy z toho, že mu vezmu to prso, které tak miluje :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16113
14.1.21 12:54
@Ala.S.9 píše:
Dobrý den, maminky…prosím vás o vaše rady a zkušenosti mám pár otázek. Nejprve trošku shrnu situaci :)
Mám 14ti měsíčního syna a s manželem jsme si řekli, že bychom se pomalu mohli začít snažit o druhé dítko. Ale tak nějak jsem nepočítala s tím, že se to podaří jak se říká hned na první a jediný sex :D Takže to vypadá, že jsem teď cca v 6tt. Nechci nikam předbíhat, ale ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti. Syna ještě kojím, je to šílený prsomil, mlíčko si dává i několikrát denně, když má chuť, nebo se jen potřebuje uklidnit. Užíváme si to oba :srdce: Horší je ale to, že spinká s náma už asi od 7 měsíců a neumí usnout jinak než u prsa. Jak po obědě, tak i večer mi usíná jen u kojení. V noci se budí klidně i 5-6krat za noc na mlíčko, nebo si jen pocucat. Hlavně se budí tak, že si prostě sedne a sedí :D vím, že jsem ho tak naučila špatně, ale nepřišlo mi to tak no. Takže se chci zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost a zajímá mě:
  1. Odstavily se děti v průběhu těhotenství samy od prsa? A pokud ano, kdy asi??
  2. zvládáte 2 děti s rozestupem cca 2 let? I když vím, že každé dítě je jiné. Náš malý je docela raubíř.
  3. Jak potom nejlépe udělat to, aby usínal bez kojení a jak vyřešit potom spánek už i s dalším miminkem, aby toho staršího nebudil, když by spinkal stále s námi což předpokládám, že bude.

Mám z toho docela dost strach a jsem z toho hodně taková v depce. Že to nezvládnu apod.
Děkuji za rady a omlouvám se za dlouhý :jazyk: text.

1. Začali jsme se snažit o druhé dítě teprve v okamžiku, kdy jsem přestala s kojením staršího. To, co popisuješ Ty (kojení na požádání + další těhotenství), nepovažuji za rozumné.
2. Bez problémů. Náročné to bylo jen ze začátku než jsme našli a vyladili nějaký všem vyhovující režim - pak už to probíhalo „samospádem“ a paradoxně to bylo v mnoha směrech jednodušší než s jedním dítětem.
3. Kojení viz bod 1 a spánek nebyl problém, dcera spala dlouho před narozením sourozence ve své postýlce.

Příspěvek upraven 14.01.21 v 12:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.1.21 12:54

@Verurizeckova děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
14.1.21 12:57

Mela jsem to podobne, deti jsou od sebe rok a trictvrte.
1. V puli tehotenstvi jsem odstavila, padala jsem unavou a syn mel kojeni misto dudliku. Po par dnech spal krasne celou noc.
2. Prvni pulrok masakr, postupne se to zlepsovalo. Ted ve skolkovem veku je to naopak skvele.
3. Usinani jsem se bala, ale mladsi vecer usinala sama, dar z nebes. Pres den jsem chodila s kocarem a nositkem, za chvili uz starsi tapal sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 12:58

Mame mezi detmi rozdil rok a trictvrte.

1. Prvni se odstavila sama nekdy v 5-6tt, taky byla zvykla na spani u prsa a hodne se v noci budila. Zacala jsem na spani delat UM, protoze mi prisla jeste mala, aby byla uplne bez mleka nebo jen na kravskem. A v noci misto kojeni dostala jen vodu a do pusy dudlik.
  1. Mne se poporodu hrozne ulevilo, ze zas muzu normalne fungovat, takze mi to i se dvema prislo jako hrozna pohoda. Navic teda druha byla zlate miminko. Chodili jsme hodne ven, takze mala spala v kocarku a s velkou jsme mohly blbnout na hristi. Ted v zime je to horsi, navic druha zacala lezt a lezet v kocaru je pod jeji uroven :lol: Ale uz se zase obcas zabavi na chvili spolecne.
  1. Usinani vyse. Manzel se uz pri prvni odstehoval do detskeho pokoje, aby se vyspal v klidu do prace. Takze jsem mu tam pak prvni nastehovala. Asi s mesicnim predstihem pred porodem, aby nebylo moc zmen najednou. Takze spime oddelene a nemusime resit zadne ruseni.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9803
14.1.21 12:59

Ještě tedy dodám, že pokud starší dítě odstavíš, s velkou pravděpodobností se přestane v noci budit, pochopí, že z toho nic nemá a raději bude spát. Pravidlo to není, náš starší se v noci taky budí, ale spíš se zlými sny a s tím nic neudělám. Taky se může stát že budeš v pokročilejším těhotenství tak unavená, že to uděláš dobrovolně. Ono to noční vstávání není legrace a riskovat, že mi v noci vstávají po porodu na kojení dvě děti, no to potěš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.1.21 13:02

@Mauv a můžu se zeptat, nahradila jste pak mléko umělým u staršího?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
14.1.21 13:03

Mela jsem to na chlup stejne, mam deti 23 mesicu od sebe.

1. Utnula jsem kojeni ihned, kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna. Chtela jsem, aby do narozeni druheho ditete starsi na prso zapomnel a nezarlil, ze se mladsi koji a on ne. Tandemove kojeni by pro me opravdu nebylo. Ale musis si ujasnit sama, jestli bys je chtela kojit oba nebo jen novorozence :)
2. Byla to fuska, ale dalo se to. Byli jsme hodne venku, mladsi spal v kocarku a ja se mohla venovat starsimu. Chodili jsme ven celou zimu i 2× denne. Doma jsem mladsiho casto nosila v satku abych mela volne ruce pro starsiho. Snazila jsem se vymyslet starsimu vzdy nejakou kreativni zabavu, abych mela chvili klid na kojeni… napr. jsem mu udelala v nadobe bublifuk z Jaru a hral si tam s autickem… razitka… playdough a podobne. Aspon jsem po druhem tehotenstvi rychle zhubla :D
3. V prubehu tehotenstvi jsme navykli starsiho na to, aby usinal v pokojicku v objeti tatinka. Ja tim padem mohla hned po narozeni mladsiho v klidu kojit, a starsi se v noci budil a volal me, tak jsem ho pak prenesla do loznice a mela do rana v loznici oba dva.

Jo, posledni vec, mela jsem bazarove Valco Duo s vloznou taskou a obcas pouzivala na delsi prochazky a bylo to moc fajn - obe deti spaly a ja mela chvilku pro sebe. Nebo kdyz jsem jela treba nekam MHD a potrebovala, aby starsi nikam nezdrhal. Po pul roce jsem ho prodala.

Neboj, zvladnes to :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat