Reklama

Děti a koupání ve vaně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vedma007
Stálice 53 příspěvků 09.08.18 11:58
Děti a koupání ve vaně

Chtěla bych se zeptat, od jakého věku jste děti nechali koupat se ve vaně samotné? Říkám si, že starší už má věk, aby se sám vykoupat zvládl, ale zas mám trochu strach ho tam nechat samotného, kdyby uklouzl nebo tak něco :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 09.08.18 12:01

já jsem asi „moc v pohodě“ ale malej se koupe sám asi půlroku, teď mu byly 4. Ale je pravd,a že za ním často chodíme. Vodou má když sedí sotva potopený nohy a furt si musí zpívat nebo něco povídat ;-) a nesmí tam blbnout.

Helileli
Závislačka 2753 příspěvků 09.08.18 12:03

Zhruba od 4 let jsem do koupelny chodila v pravidelných intervalech, nebo zahalekala a dítě se ozvalo, že žije. Teď je mladšímu 5,5r, normálně ho pošlu, ať se vykoupe, jen ho jdu po chvíli zkontrolovat, že mu teče přiměřeně teplá. Sprchuje se sám, máme termostatickou baterii.

Fjodorka
Extra třída :D 11209 příspěvků 09.08.18 12:03

Asi tak od dvou let ji nechávám ve vaně sem tam samotnou. Je ve vaně velmi hlučná a máme malý panelákový byt, takže nevidím problém.

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 09.08.18 12:05

Nás syn od necelých 3 let sám, má tam hromadu hraček, pěny, tak sedí a hraje si, čas od času na něj jdu kouknout, ale je celkem chapavý ví že si nesmí stoupat, že by si dobrovolně třeba namáčel hlavu to taky nehrozí, stačí když mu spadne kapka na obličej a už je řev jak blázen :roll:

Uživatel je onlineVosma29
Kecalka 446 příspěvků 09.08.18 12:10

Když sou ve vaně tak sou zatím pod kontrolou ale mam je tam všechny 3. Jinak sprchovat se chodí kluci sami chodím průběžně kontrolovat. Ale snažím se ubírat ať sou víc samostatní

kruel
Kecalka 195 příspěvků 09.08.18 12:21

Od cca 4 let už úplně v pohodě. Samozřejmě chodím, kontroluju, má přivřené dveře…a tak poslouchám co dělá.

ugluk
Hvězda diskuse 42166 příspěvků 09.08.18 12:24

Většinou jí vrazím do ruky sprchu a klidně odběhnu, v malém bytě všecko slyším.

lampicka11
Závislačka 3342 příspěvků 1 inzerát 09.08.18 12:26

Cca od 4, musí se na zavolání ozvat a nechávám dveře samozřejmě otevřené a má protizkluzovou podložku. A 1/4vany…

Příspěvek upraven 09.08.18 v 12:28

Dana V
Kecalka 452 příspěvků 8 inzerátů 09.08.18 12:27

2,5 leteho necham klidne chvili samotneho, ma tam penu, hracky, protiskluzovou podlozku pres celou vanu a hlavne vody po kotniky. Ja mu zatim pripravim postel na spinkani, piticko, hracky, ktere potrebuje ke spanku :mrgreen:

Ariadne
Echt Kelišová 8713 příspěvků 09.08.18 12:31

Dceru 5 a syn necele 3 nechavam samotne uz cca rok. Delaji takovy kraval i pres zavrene dvere,tak vim,ze zijou. Az k nim pribyde prcek,tak jim i ta rohova vana bude mala. Na uklouznuti mu tam dej protiskluz podlozky

IvaX
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 09.08.18 12:31

Někde jsem četla, že do myslím pěti let se nemá dítě nechávat ve vodě samo, protože je schopné se utopit i ve vodě po kolena. Zkus si to dát do vyhledávače.
 https://www.promaminky.cz/…i-tonuti-355

Příspěvek upraven 09.08.18 v 13:00

iila
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 13 inzerátů 09.08.18 12:32

No, já tak asi od roka a něco? Malý byt, dítě hlučné, pořád si ve vaně zpívalo a povídalo… a občasná kontrola dítěte i teploty vody samozřejmě. Když začalo dělat blbosti (lézt někam apod.), tak šlo z vany.

Tunrida
Hvězda diskuse 47174 příspěvků 09.08.18 12:47

Kluci mají 5 a 2 a půl a už dlouho je ve vaně nechávám a jdu jim nachystat postele, pití, oblečení. Dělají tam kraviny a jsou slyšet, takže o nich mám přehled a kolem koupelny procházím.

vedma007
Stálice 53 příspěvků 09.08.18 13:04

U nás je trochu problém, že koupelna je uplně na konci celkem rozlehlého domu, takže z kuchyně tam fakt slyšet není. Jako jo, na chvilku odejdu - odnést prádlo apod. Ale poslat ho samotného, ať se vykoupe jsem zatím ještě měla strach, je mu čerstvě 5. Ale už asi začnu, jak tak na to koukám :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama