Ex chce vzít děti na vodu - nesouhlasím s tím

Anonymní
10.8.20 20:02

Děti- otec -voda

Dobrý večer, zajímal by mne Váš postoj k této situaci.
Jsem rozvedená mám děti /15 a 8 let/ ve vlastní péči. Otec se s časem, který jim věnuje a péčí nepřetrhne, ale vídají se a děti ho mají rády. Od středy mají trávit týden s ním. Podotýkám, že je to jediný čas, který si pro ně za celé prázdniny udělal. Dnes jsem se prostřednictvím staršího dítěte dozvěděla, že je táta bere na vodu. Děti si nic podobného nikdy ani nezkusily, nemají k tomuto sportu vůbec žádný vztah, mladší se bojí vody a je dost mizerný plavec. Pokud jde o ex nevím o tom, že by se tomuto někdy věnoval, nebo k tomu měl nějaký vztah. V době kdy jsme byli spolu určitě ne a kdyby ano / v nějaké intenzivnější míře/po rozvodu velmi pravděpodobně bych o tom věděla. Máme dost společných přátel a jsem v častém a docela pravidelném kontaktu s většinou jeho blízkých příbuzných. On se snaží se mnou komunikovat co nejméně pokud možno vůbec. A to podotýkám, že jinou komunikaci než o dětech rozhodně neiniciuji a i to se snaží omezovat na nevyhnutelné minimum.
Dnes jsem mu teda opravdu ve vší slušnosti napsala, že se mi to nelíbí, že se o děti bojím viz, výše popsané a že to nechci zakázat, ale ohledy mi budou k ničemu, kdyby se dětem něco stalo. Napsal mi jenom, že se jedná o klidný úsek řeky a on, že už tam jel…
Co byste dělaly na mém místě? Nepište sem prosím Vás, že nemám právo mu rozkazovat, co může nebo, nemůže s dětmi dělat. To na jednu stranu moc dobře vím, ale na druhou stranu pokud něco vyhodnotím, jako pro děti opravdu nebezpečné, tak to prostě nedovolím a může si stěžovat třeba na hlavním nádraží. Stěžovat si nikdy a nikde nebude na to ho moc dobře znám-to tady nemá smysl rozebírat.
Jenom pro úplnost uvádím, že děti nejsou žádní mamani a buchty, které já dusím svojí přehnanou péčí a starostlivostí. mají spoustu aktivit, kamarádů, jezdí na tábory pod stan…
Ale z té vody mám prostě respekt.
Prosím o ponechání anonymu, nebo o smazání. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13568
10.8.20 20:06

Obě děti budou muset mít na sobě vestu. Tak bych jim důrazně vysvětlila, že bez vesty do lodě nesmí. A za žádných okolností. Starší má určitě mobil, tak mu na něj kup nepromokavý obal a každý večer ti může dát vědět jak dojeli

Příspěvek upraven 10.08.20 v 20:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 20:06
@Anonymní píše:
Jsem rozvedená mám děti /15 a 8 let/ ve vlastní péči. Otec se s časem, který jim věnuje a péčí nepřetrhne, ale vídají se a děti ho mají rády. Od středy mají trávit týden s ním. Podotýkám, že je to jediný čas, který si pro ně za celé prázdniny udělal. Dnes jsem se prostřednictvím staršího dítěte dozvěděla, že je táta bere na vodu. Děti si nic podobného nikdy ani nezkusily, nemají k tomuto sportu vůbec žádný vztah, mladší se bojí vody a je dost mizerný plavec. Pokud jde o ex nevím o tom, že by se tomuto někdy věnoval, nebo k tomu měl nějaký vztah. V době kdy jsme byli spolu určitě ne a kdyby ano / v nějaké intenzivnější míře/po rozvodu velmi pravděpodobně bych o tom věděla. Máme dost společných přátel a jsem v častém a docela pravidelném kontaktu s většinou jeho blízkých příbuzných. On se snaží se mnou komunikovat co nejméně pokud možno vůbec. A to podotýkám, že jinou komunikaci než o dětech rozhodně neiniciuji a i to se snaží omezovat na nevyhnutelné minimum.
Dnes jsem mu teda opravdu ve vší slušnosti napsala, že se mi to nelíbí, že se o děti bojím viz, výše popsané a že to nechci zakázat, ale ohledy mi budou k ničemu, kdyby se dětem něco stalo. Napsal mi jenom, že se jedná o klidný úsek řeky a on, že už tam jel…
Co byste dělaly na mém místě? Nepište sem prosím Vás, že nemám právo mu rozkazovat, co může nebo, nemůže s dětmi dělat. To na jednu stranu moc dobře vím, ale na druhou stranu pokud něco vyhodnotím, jako pro děti opravdu nebezpečné, tak to prostě nedovolím a může si stěžovat třeba na hlavním nádraží. Stěžovat si nikdy a nikde nebude na to ho moc dobře znám-to tady nemá smysl rozebírat.
Jenom pro úplnost uvádím, že děti nejsou žádní mamani a buchty, které já dusím svojí přehnanou péčí a starostlivostí. mají spoustu aktivit, kamarádů, jezdí na tábory pod stan…
Prosím o ponechání anonymu, nebo o smazání. Děkuji

Oprava-…to se SNAŽÍM omezovat na nevyhnutelné minimum.

• Citovat
  • Nahlásit
4355
10.8.20 20:10

Pokud budou mit obe deti vesty, tak bych nemela problem. Starsimu bych dala za ukol, aby na to dohledl.

Idealne at ma vestu i tatinek, ale chapu, ze tohle je tezke nekomu „prikazovat“.

Voda s vestou a tatinkem je nejspis bezpecnejsi, nez stan s jednim vedoucim na x deti.

Příspěvek upraven 10.08.20 v 20:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22063
10.8.20 20:11

Tak clovek zkousi nove veci, aby mohl vyhodnotit, jestli ho to bavi, chce se tomu venovat, rozsiril si obzory apod.
Takze za me je voda s tatou fajn. Jen bych deti vybavila vestoz, pokud nemas duveru v muze, ze zaridi bezpecnostni pomucky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30043
10.8.20 20:12

Vesta a přilba je povinná a záleží kterou řeku pojedou. A když budou jezy přetahovat, tak by to nemuselo být nic dramatického. Třeba v Berounce je pořád vody žábě po pupek. Navíc pokud mají loď z půjčovny, vestu fasuji automaticky. Aspoň my je tak měli.

Příspěvek upraven 10.08.20 v 20:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
10.8.20 20:12

No.. já bych asi nejdřiv zjistila na čem pojedou - raft nebo kanoe a zda tam budou jezy? Pokud raft, tak bych to neřešila, protože to je naprosto safety a raft je na našich řekach prakticky nepřevratitelný. Pokud pojedou na kanoji a bude tam někde jez, děti bych nepustila v žádném případě. Pokud bez jezu, je to na zvážení (ale předpokládám, že budou mít vesty a mladší připadně i helmu) s ohledem ze strachu z vody mladšího. Sama mám z vody strach, protože vím, co umí. Letos je obecně vody hodně a řeky tečou rychle. Tvoje obavy chápu o to víc, že letos je utonulých vodáků už několik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4355
10.8.20 20:13
@inkakřivák píše:
Vesta a přilba je povinná a záleží kterou řeku pojedou. A když budou jezy přetahovat, tak by to nemuselo být nic dramatického. Třeba v Berounce je pořád vody žábě po pupek.

Tak to bych chtela videt, jak deti jedou v prilbach :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
10.8.20 20:13

Pokusila bych se zařídit, aby za každou cenu mely děti vestu, hlavně teda ten mladší, obzvlášť pokud moc neplave. Apelovala bych asi hlavně na děti, pokud vztahy s ex nejsou nic moc, děti jsou už ostatně velké.

Ty vestu jim klidně někde pujc (jsou půjčovny) a dej s sebou. Doma nastav popruhy, předveď zapínání.

S vestama a na klidném úseku (co jezy? Jaké tam jsou? Prozen je googlem) mi to přijde jako pěkný a bezpečný podnik, budou mít pěkný zážitek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2888
10.8.20 20:16

Taky bych z toho nebyla nadšená, ale opravdu děti poučit, aby měly na vodě pořád vestu. A pravidelně se hlasily :wink:

To, že je to klidný úsek a otec už tam jel, to by mě malinko uklidnilo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
10.8.20 20:19

Jak konkretne tomu chces zabranit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
10.8.20 20:26

Jinak bych určitě nepředpokládala, že budou mít helmu, já na vodu jezdím a to je fakt mimo, jakože někde na turistických úsecích.

Bála bych se (kromě toho, že by mohli nemít vestu) ještě jezů, některé (většina) jsou v pohodě, i kdyby se cvakli, tak se akorát vykoupou, ale i u nás jsou jezy, kde se utopíš, ani nevíš jak. Dá se to poznat, ale chce to zkušenosti, no… Taky se to dá vygooglit, a vůbec, půjčovny dávají mapku a tam jsou jezy popsané - co sjíždět, co možná, co nikdy, kudy přetahovat /přenášet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3344
10.8.20 20:36

Já tě naprosto chápu. Tento rok se média utonulými jen hemží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60171
10.8.20 20:39
@Anonymní píše:
Prosím o ponechání anonymu, nebo o smazání. Děkuji

Dala byhc jim sebou vestu.. Sim Te, nesil.. Já vzala kluka na vodu, když mu bylo 7 a jak si to užil.. A to já předtím sjizdela 2×.. O nic nejde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19006
10.8.20 20:44

Vestu a zamyslet se, proc 8 lete dite neumi moc plavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama