Děti s prarodiči do Chorvatska

1419
22.6.21 14:34

Děti s prarodiči do Chorvatska

Ahoj, naši letos v létě plánují vzít děti do Chorvatska. Kdysi jsem někde myslím četla, že je potřeba je vybavit nějakým prohlášením, že jim je jako svěřuji. Ale moc jsem tomu nevěnovala pozornost, jelikož se mě to netýkalo. Máte prosím některá zkušenost, jak to je, jestli je potřeba něco sepsat nebo je na to nějaký oficiální papír?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3669
22.6.21 14:40

My něco takového psali do Řecka. Vzor určitě vygooglis nebo zkus prohledat na webu Ministerstva zahraničí. Naše dítě letos taky jede s prarodiči do Chorvatska a něco asi sepiseme, syn má jiné příjmení, tak kdyby byl někde nějaký aktivní celník, aby je zbytečné nezdrzoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1504
22.6.21 14:41

Ty jo tohle jsme nikdy neřešili, malej jsem nechala udělat občanku a s kartickou pojistovny jim to dala sebou, nikdy to tam nekontrolovali :nevim: Navíc pokud je to přes cestovku, tak tam jsou všichni vypsaní a dneska už se ani do občanky neuvádí jestli máme děti, takže oni ví houby jestli to jsou rodiče nebo prarodiče pokud si z nich neuděláte kanadskej žertík a nezavoláte, že vám děti unesli :lol:… ale kufr ten papír navíc unese a na googlu se určitě nějaký vzor najde ať máte jistotu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
22.6.21 14:43

@vedma007 vzor určitě najdeš na netu, a musí to být úředně ověřeno, takže městský úřad nebo notář

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3622
22.6.21 14:47

Syn jezdívá s babi a dědou, papír nedáváme, má stejné příjmení jako babi a děda, jeho doklady mají vždy u sebe. Pokud by náhodou jeli s druhými prarodiči, tak bychom jim zařídili dvoujazyčný dokument, ideálně asi s ověřenými podpisy, aby to mělo nějakou váhu, že nám je nečmajzli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19346
22.6.21 14:49

To se tu jednou řešilo, že i snad jen samotný rodič musí mít… No já bych chtěla vidět jak odebírají někde ve Slovinsku dítě, ale budiž. Já si půjčovala auto jednou a to jsme sepsali taky nějaké čestné prohlášení. Ale tam byla furt šance nějaký policejní kontroly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
22.6.21 15:14

@Bubla Bůčková taky jezdím jako samotná matka s dítětem, žádný dokument nemám a nikdo ho po mně nikdy ani nechtěl, možná když dítě má jiné příjmení než matka, mohli by něco chtít :nevim:
a rodiče, když malou brali do Bulharska tak měli ten dvojjazyčný a ověřený, ale nikdo to po nich nechtěl - ale mají stejné příjmení, jako malá, tak asi proto to nikdo neřeší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30936
22.6.21 15:16
@Bubla Bůčková píše:
To se tu jednou řešilo, že i snad jen samotný rodič musí mít… No já bych chtěla vidět jak odebírají někde ve Slovinsku dítě, ale budiž. Já si půjčovala auto jednou a to jsme sepsali taky nějaké čestné prohlášení. Ale tam byla furt šance nějaký policejní kontroly.

Tak normálně by to asi nikdo netesil. Ale klidně se muze stat, ze jim nekde zmizi dítě a budou kobtroly. Jednou tu byla diskuse, že dítě nemelo doklady a i kdyz bylo s rodiči, tak jim ho sebrali a museli pres ambasadu vyridit doklady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24425
22.6.21 15:18
@vokishka píše:
Tak normálně by to asi nikdo netesil. Ale klidně se muze stat, ze jim nekde zmizi dítě a budou kobtroly. Jednou tu byla diskuse, že dítě nemelo doklady a i kdyz bylo s rodiči, tak jim ho sebrali a museli pres ambasadu vyridit doklady

tak to se nedivím, jak chytří rodiče jedou s dítětem bez dokladů? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30936
22.6.21 15:21
@stinga píše:
tak to se nedivím, jak chytří rodiče jedou s dítětem bez dokladů? :nevim:

Vzdyt tu je v létě věčně nejaka diskuse, jestli potřebují decka doklady a tak tretina pise, ze jezdi bezne bez dokladů, hlavne takove ty nakupy. Někteří to netesi ani dal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19346
22.6.21 15:24
@vokishka píše:

Jo to máš pravdu, to byla tahle diskuze. Když sejdeš s děckem bez pasu na blbou stranu Sněžky nebo chceš na Šumavě na výlet do Rakous. Za mě urban legend, ale OK beru. Ale na úřední ověření bych se teda vykvakla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19346
22.6.21 15:27
@vokishka píše:
Vzdyt tu je v létě věčně nejaka diskuse, jestli potřebují decka doklady a tak tretina pise, ze jezdi bezne bez dokladů, hlavne takove ty nakupy. Někteří to netesi ani dal

Jo jo, my teda nikde nebyli a případně bych ten pas nechala tedy udělat, ale jinak bych támhle do Hochbadenu 20 km od hranic na výlet s průkazem pojištěnce jela úplně v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77412
22.6.21 16:11
@stinga píše:
@vedma007 vzor určitě najdeš na netu, a musí to být úředně ověřeno, takže městský úřad nebo notář

Což je ale komedie, protože oni max ověří, že ten kdo se podepisuje jsi ty, ale už nikdo neřeší, co je na tom papíře napsané, takže klidně můžu napsat a nechat ověřit souhlas s vycestováním dětí sousedky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9622
22.6.21 16:12

Naše děti mají obě občanky, stejné příjmení máme všichni, takže když s ním jel manžel k moři autem sám, neměl nic a když jel kluk s tchánovci do zahraničí, povolení k vycestování jsme jim vnutili, ale ověřování jsme neřešili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
23.6.21 08:10

Jedou právě s mými rodiči - takže jiné příjmení a není to přes cestovku. Navíc v téhle době - je možné, že je někdo někde kontrolovat bude :nevim:, tak pro jistotu něco sepíšu a nechám na úřadě ověřit podpis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat