Stanování mimo kemp

Anonymní
18.6.21 19:35

stanování mimo kemp

Ahoj, jak moc je nebezpečné stanovat mimo kemp na jednu noc? Je šance, že si nás někdo všimne a vyhodí nás? chceme do zarostlého lesa kde jsou místy hezká místa pro stan… Oheň rozdělávat nebudeme, hlasití také nebudeme…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9288
18.6.21 19:40

A to jako vážně chceš vědět tady po nás? Jako jestli tě na místě, který nikdo nezná, někdo uvidí? No mám dneska asi dost z toho slunka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20957
18.6.21 19:44

No upřímně já bych vás vyhodila na to stanování jsou kempy upřímně ono pak šlápnout do něčího hov.. není příjemný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13090
18.6.21 19:44

Jestli mate velkej modrej stan z Decathlonu, tak bych to nedelala :jazyk:.

Jo rybari kempujou u rek a piskoven bezne. Precti si pravidla, jine je to v NP, CHKO a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
18.6.21 19:50

Potřebujete nutně ten stan? Spete pod širákem, to je zcela nenápadné. Strávila jsem takhle mnoho dní každé prázdniny, dřív. Teď už to moc nevyhledavam, ale manžel jezdí v létě s dětmi id dvou let, na den na dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17513
18.6.21 19:53

Přespání je normálně povolený zákonem, musíš po sobě uklidit, včetně exkrementů.
Nesmíš bez domluvy na cizím pozemku stanovat delší dobu

A samozřejmě nesmíš přespávat v CHKO/NP/rezervacích.

V lese nesmíš rozdělávat ohen. Natož když je sucho - to řeší normální plynový vařič a nebo nocovat někde, kde už je ohniště a oheň tam rozdělat můžeš.

V tomhle počasí je stan zbytečně těžký a zavazí, přístřešek z ponča či igeltiu zvládnou malá vlčata i světlušky, vy taky. A vyspíte se mnohem lépe, ráno je ve stanu takhel v létě fakt vedro. Místo stanu vezmětě tu lopatku na úklid.

https://www.youtube.com/watch?…

Příspěvek upraven 18.06.21 v 19:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.6.21 19:54

Spavame v prirode se psama bezne, ale teda nikdy stan. Max hamaka a kdyz prsi tak nad ni plachta. Myslim ze se stanem vas muzou ze spousty mist vyhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 19:55
@ka2ka píše:
No upřímně já bych vás vyhodila na to stanování jsou kempy upřímně ono pak šlápnout do něčího hov.. není příjemný

vždy po sobě vše uklidíme, kolikrát máme jen karimatku, plachtu a večeři…

a ze sluníčka mi nehrabe, jen se ptám na zkušenosti, kamarádi na tom trvají a já nechci někomu přidělávat problémy, že by nás musel vyhazovat…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 19:56

Jo a lopatu nosíme :D

• Citovat
  • Nahlásit
20957
18.6.21 20:02
@Anonymní píše:
vždy po sobě vše uklidíme, kolikrát máme jen karimatku, plachtu a večeři…a ze sluníčka mi nehrabe, jen se ptám na zkušenosti, kamarádi na tom trvají a já nechci někomu přidělávat problémy, že by nás musel vyhazovat…

hele můj názor je bych vás ze svého pozemku vykázala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.6.21 20:02
@ka2ka píše:

jestli jsi majitel toho lesa, tak to respektuji :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
1967
18.6.21 20:08
@ka2ka píše:

Počítám, že nezakempí někomu na zahradě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
18.6.21 20:12

Bez dětí jsme takto stanovali běžně, vždy jen na jednu noc a pak jsme zas šli dál. Stany jsme měli tmavě zelené. Nikdy nás nikdo nenašel. S dětmi (máme dost hlučné děti) využíváme někdy stránky bezkempařů, za místo na stan zaplatíme, ale nejsme v kempu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
18.6.21 20:13

Dá se, ale jasně, že tam riziko vždy nějaké je, hodně pozemků je i soukromých, často to není poznat.., je to prostě dobrodružství, nevědět, kam se v noci uložíme a jestli nás někdo nevykopne., nicméně nám se naštěstí ještě nestalo, že bychom si museli najít jiný nocleh, i když jednou nám zaklepala na stan policie, chtěli vidět OP, viděli, že neprovádíme nic nekalého, že ukládáme malé děti a popřáli dobrou noc, jen že máme ráno zase zmizet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20957
18.6.21 20:14
@Platanka píše:
Počítám, že nezakempí někomu na zahradě :lol:
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek