Děti v pasu nebo v OP?

63
24.5.06 09:03

Děti v pasu nebo v OP?

Prosím, ví některá z vás, jestli při cestě do zahraničí-Španělsko, Řecko, Chorvatsko je třeba mít děti zapsány v pasu nebo stačí mít je v OP? Vloni jsme byli jen na Slovensku a tam stačilo mít je v OP a dnes mne napadlo, že se snad ani nedostaneme na dovolenou jestli si nepospíším…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

569
24.5.06 09:05

tak kam se jezdí jen na OP, tj. země Unie, stačí děti v občance, jinak do pasu
do pasu ti to udělají na místě, jen si vystát frontu, takže to určitě stihneš..
vezmi tam s sebou rodné listy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
24.5.06 09:08

koukni do starších diskusí, probírá se to tu pravidelně;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
24.5.06 10:23

V zemích EU by měla stačit občanka jak pro tebe, tak pro děti v ní zapsané. Ale do Chorvatska se myslím jede i přes zemi co není v unii, to bys musela mít pas.

jo a holky, od září se mají zdražovat pasy, z nynějších 200 na 600 korun :idea: Četla jsem to v novinách.

Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
24.5.06 10:48

ahoj, do Eu stačí OP s dětmi,(já je v OP nemám takže jsem volila pas) zrovna tento týden jsem si nechala zapsat do pasu holky, když pominu hodinovou frontu tak je to úkon na 5min - 1 dítě za poplatek 50,–.pas, OP, rodné listy dětí s sebou ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
603
24.5.06 12:33

Ahoj,

já mám malého v OP i pasu. Jeli jsme na Slovensko a jednomu celníkovi stačila OP a druhý musel mít pas jinak by nás nepustil.
Myslím že záleží na tom jak se kdo vyspí a né na zákonech.

Lucka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
24.5.06 14:15

Ahoj SaliMali,
já byla na pasovce minulý týden, aby mi tam kluka zapsali. Bylo to na počkání za 50 Kč, chtěli rodný list dítěte a mojí občanku. Určitě to stojí za to - na hranicích jsou občas pěkný hovada, takže bych dítě do pasu určitě zapsala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
24.5.06 14:16

A ještě jsem zapomněla na pas - ten taky sebou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu