Dětičky - pět let rozdíl

Anonymní
17.11.15 20:23

Dětičky - pět let rozdíl

Ahoooj, jdu od Vás pochytit info, co a jak u Vás :)

Mezi našimi dětmi bude pět let rozdíl, malé bude pět za měsíc, co se narodí druhé. Už je to větší rozdíl, i malá má někdy záchvaty vzteku a zkouší co vydržím. :mrgreen:
Je jisté, že po narození bude mít chlap 14dní dovolenou, aby jsme se nějak sžili, potom ale odjede, pracuje přes týden, víkendy doma. To budu muset zmáknout sama. Školku máme cca 500m pěšky po cyklostezce, to je pohodička, ale plaším malinko s kojením.. vím, že s dcerou jsem byla jak „stříkačka“ nezastavitelná :mrgreen: :mrgreen:

Bude s námi v ložnici miminko, a dcerka u sebe v pokojíčku, bojím se malinko, když má ty své vzteklé záchvaty, pouští si nahlas hudbu, hraje na buben, apod. aby mimino „nerušila“. :(
Dcera byla od narození u sebe v pokojíčku sama na chůvičkách, byla vzorné mimčo, ale obávám se, že nemohu pětileté dát do pokoje např. půlroční dítě.

Jak jste řešili, když jste byli těhu aby Vám nelehla, nebouchla, nebo tak do bříška?

Pojďte pokecat :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
17.11.15 20:27

Mám děti od sebe 5 let, 5 měsíců a 5 dnů :mrgreen: Aby mi nebouchala do břich stačilo říct jednou, v pěti už vzteklé záchvaty neměla, když mimčo spalo, na buben nebouchala a hudbu si nahlas nepouštěla. prostě poslouchala. Byla skvělá, vlastně to bylo super, žádný problém z její strany. Akorát má každá svůj pokojík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 20:29
@Anonymní píše:
Ahoooj, jdu od Vás pochytit info, co a jak u Vás :)

Mezi našimi dětmi bude pět let rozdíl, malé bude pět za měsíc, co se narodí druhé. Už je to větší rozdíl, i malá má někdy záchvaty vzteku a zkouší co vydržím. :mrgreen:
Je jisté, že po narození bude mít chlap 14dní dovolenou, aby jsme se nějak sžili, potom ale odjede, pracuje přes týden, víkendy doma. To budu muset zmáknout sama. Školku máme cca 500m pěšky po cyklostezce, to je pohodička, ale plaším malinko s kojením.. vím, že s dcerou jsem byla jak „stříkačka“ nezastavitelná :mrgreen: :mrgreen:

Bude s námi v ložnici miminko, a dcerka u sebe v pokojíčku, bojím se malinko, když má ty své vzteklé záchvaty, pouští si nahlas hudbu, hraje na buben, apod. aby mimino „nerušila“. :(
Dcera byla od narození u sebe v pokojíčku sama na chůvičkách, byla vzorné mimčo, ale obávám se, že nemohu pětileté dát do pokoje např. půlroční dítě.

Jak jste řešili, když jste byli těhu aby Vám nelehla, nebouchla, nebo tak do bříška?

Pojďte pokecat :)

Mám mezi klukama 5 let a 2 měsíce. Upřímně? Ze začátku to byl celkem mazec. Starší nežárlil a nežárlí do dneška, ale už jsme měli najetý nějaký režim, který x let fungoval a najednou uřvaný miminko. Teprve u druhého dítěte jsem zjistila, co je to šestinedělí :) Kojení se u nás šlo. Jen staršímu chvilku trvalo, než pochopi, že když kojím, tak nás nemůže rušit, ale pochopil to. No a teď po roce a kousek, jsem s rozdílem spokojená, mám čas věnovat se oběma dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
17.11.15 20:30

Sice nejsem teda v takove situaci, ale partneruv bratr, kdyz mel pet let si nechal vysvetlit, ze to a to nesmi a, ze na bricho tehotnym se neleha a podobne, mysli, ze by to mela pochopit i tvoje dcera (vlastne si mysim, ze by ho to ani nenapadlo, prece takove dite uz chape kdyz nekoho bouchnu, ze ho to boli). A hlucne veci bych ji pokud a opravdu takove zachvaty zlosti zabavila a bylo by, co si ma co petilete dite samo poustet muziku nahlas kdyz to neni vhodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
17.11.15 20:33

Pětiletá už musí poslouchat jako hodinky, to není žádný dvouletý nebo tříletý prcek. Vše už jde vysvětlit a trvat na dodržování. Jak si to doma nastavíš, takové to budeš mít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.15 20:34

Děkuji za názory. Samozřejmě že poslechne když něco není jak má. Jen jsem z toho nějaká vystreslá.. :? :mrgreen:
S pokojíkem netuším, jak to uděláme, jelikož dcera má pokojík cca 6×6m, možná se poohlídneme po něčem větším, jelikož tento byt je náš, ten by jsme pronajali.

• Nahlásit
  • Citovat
2740
17.11.15 20:41

Máme mezi dětmi pětiletý skoro 6 letý rozdíl a je to v pohodě. je to o dítěti- každé je jiné, některé mají mateřské pudy, jiným je sourozenec spíš přítěží. Vysvětlili jsme dceři, že v bříšku mám miminko a když by mě bouchala, tak mu mohla ublížit- s tím jsme problém neměli. Hlučké výlevy u nás naštěstí nebyly, spíš problémy s poslušností. Žárlivost se u nás projevila až později, kolem 7 měsíce věku syna. se spaním v pokojíčku to bude horší, ale musí si oba zvyknout že mají společný pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
17.11.15 20:42
@Anonymní píše:
Děkuji za názory. Samozřejmě že poslechne když něco není jak má. Jen jsem z toho nějaká vystreslá.. :? :mrgreen:
S pokojíkem netuším, jak to uděláme, jelikož dcera má pokojík cca 6×6m, možná se poohlídneme po něčem větším, jelikož tento byt je náš, ten by jsme pronajali.

Takový minipokojíček 36m2 :-)
Myslím, že to moc řešíš, pětiletému dítěti už spoustu věcí vysvětlíš, například že tě nemá kopat do břicha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
17.11.15 20:45

Mám děti 3,5 a to bys ty měla být rozhodně ve výhodě s vysvětlením, že miminko potřebuje klid, že spí nebo že by mu mohla v bříšku ublížit.. To vše pětileté přeci musí být schopné pochopit. I tříletý pochopil.. I to, že te´d zrovna musí počkat, až ty dokojíš nebo přebalíš.. Pětiletá už je samostatná, nepotřebuje utírat zadek, zapínat bundu, v tom je tříleté náročnější. Navíc se dá krásně zapojit s pomáháním a péčí o miminko, aby si připadala důležitá..
Mladší jsme ke staršímu do pokojíčku dali ve 2,5 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.15 20:52

Budeme to s pokojíčkem nějak vyřešit, protože si myslím, že bude chtít bejt starší taky se mnou v ložnici, když bude mladší. Uvidíme nu :-)
Jinak taky se těší, všem vypráví, že tatka vyrobil miminko :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
17590
17.11.15 20:56
@blobfish píše:
Takový minipokojíček 36m2 :-)
Myslím, že to moc řešíš, pětiletému dítěti už spoustu věcí vysvětlíš, například že tě nemá kopat do břicha.

To ma byt maly pokojicek? Moje deti maji dohromady 12m2 a maji mezi sebou skoro pet let rozdil - pravda, situace to neni idealni, ale jde to taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.11.15 21:10
@mroe píše:
To ma byt maly pokojicek? Moje deti maji dohromady 12m2 a maji mezi sebou skoro pet let rozdil - pravda, situace to neni idealni, ale jde to taky.

Tak malý není, skříň je podél stěny v rohu. Jako místo tam je.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama