Hliníková fólie - alobal

17.11.15 20:09

Hlinikova folie - alobal

Ahoj holky, jsem v 10.tydnu a byli jsme u znamych na takovy domaci grilovacce. Kamaradka pekla maso zabalene v hlinikove folii-klasickej alobal. Maso dobry, akorát se ji v troubě ten alobal na plechu pripalil, zcernal a propalil se. Stava z masa vytekla do toho pekace, takze byla nahorkla tim zcernalim alobalem. A ja si vsimla az kdyz jsem vse zblajzla, ze to polejva tou stavou z pekace. Proc se ptam? Manzel nekde vygugloval, ze hlinik je v těhotenství nebezpec.kor takhle v zacatku. Bojim se, jestli takovej toxin do tela neovlivní plod ve vyvoji:( jsem asi zbytečně vystresla, ale znama potratila po kapkach na kasel a druha udajne kvůli salmonele:(
A jeste dotaz jestli je mezi vama nejaka, ktera prozila ukončení těhotenství v pokr. stadiu a pricina vady plodu vam nebyla objasnena z lekar. hlediska, pricina nezjistena.
Diky za informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4920
17.11.15 20:14

Podle mě se ti nic nestane, to bys musela sníst půl role alobalu…klid :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
17.11.15 20:15

@yasmine_blond Zbytečně plašíš ;) Spíš se alobal protrhl a připálila se ta vyteklá šťáva, než že by se připálil alobal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7473
17.11.15 20:16

Jedna bába povídala…z alobalu nedostaneš ani salmonelu, kapky určitě příčinou nejsou a štáva z alobalu taky ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3347
17.11.15 20:16

Moc to hrotíš, nic se nestane. A na druhou část otázky bych se v tvé situaci ani neptala protože to by ses taky mohla strachy zbláznit když tě vystrašil i alobal.
Neměj strach, a užívej si že je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 20:18

Ja jsem hroznej magor, mam strach, ze nejakej takovej impuls muze nekde zpusobit spatny vyvijeni plodu. Kdysi jsem o jedno prisla, vse se zdalo ok, ale az v 6.mes.uzv odhalil poskozeni plodu, ktere mi nikdy nikdo nevysvetlil, jen byla vyloucena geneticka dispozice. Uz nikdy bych to nechtěla zazit :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
17.11.15 20:19

@yasmine_blond
Jednorázově určitě ne, ale opravdu to není zrovna zdravá příprava jídla…
Nahořklá byla připálená šťáva, ne ten alobal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 20:22

No tam byl určitě spalenej alobal, byl cernej, nemela tam vodu mezi balickama a plechem. Ale asi fakt zbytečně plasim, kdyz nad tim racionálně premyslim. To bych mela strasnej pech prijit o další :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
17.11.15 20:22

Neboj, nic se nestane. :hug:
A potratu po kapkách nevěřím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 20:31

Nejaky bylinny…byla v zacatku tehu, 1.trim.

@Ester13 píše:
Neboj, nic se nestane. :hug:
A potratu po kapkách nevěřím.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
17.11.15 20:39

@yasmine_blond to by se nesměly používat ani hliníkové příbory, hrnce apod.
Salmonela je úplně něco jiného, to je vysoká pravděpodobnost poškození. A ty bylinky, tomu věřím, protože kdysi se používaly některé bylinky přímo k vyvolání potratu. Dokonce jsem někde četla, že by se neměla ani skořice, že může vyvolat stahy, ale jestli je to pravda :nevim: Každopádně s bylinkami se musí opatrně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
17.11.15 20:51

@sarink Však hliníkové příbory a hrnce už se správně používat nesmí. Ale nemyslím si, zakladatelko, že by se ti něco mělo stát. Bude to v pohodě a nestresuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
17.11.15 23:07

@lovesmile ono to není zakázané. Bylo podezření, že to může způsobovat Alzheimerovu chorobu, ale žádná studie to neprokázala :nevim: Při běžném používání je stálý a neuvolňuje se. Teoreticky by se za zvýšené teploty v kyselém prostředí mohlo něco málo uvolnit, ale hliník nepoškozuje plod a ani na to není podezření.
Ono je asi všechno potenciálně nebezpečné pro zdraví. Však taky první věc, kterou nás učili v toxikologii a pamatuju si ji dodnes je, že: „Každá látka je jed. Jediné, co odlišuje jed od léku je správná dávka.“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
18.11.15 11:27

Bud v klidu, dětátku jsi nijak neublížila, možná jen zbytečným stresováním, hliník se nám dostává do těla každý den, vodou, vzduchem, potravou, vstřebáváme ho jen malé množství, hliníkové nádobí je nebežpečné pouze dlouhodobě, jinak doporučuji dokument na youtube Případ hliník, velmi poučné, ale nedoporučuji se na něj dívat v těhotenství, v tom je nejdůležitější se ničím nestresovat a užít si ho :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama