Dětská autosedačka do Škoda Fabia (r.v. 2005)

7
2.4.20 16:41

Dětská autosedačka do Škoda Fabia (r.v. 2005)

Dobrý den,
zrovna řešíme autosedačku pro osmiměsíčního synka, který má 75 cm a přes 11 kilo, ale zatím nesedí. Do vajíčka už se nám nevejde a tak chceme koupit větší autosedačku.
Rádi bychom takovou, která půjde později otočit po směru jízdy, takže mám představu, že by měla být do 18 kg (popřípadě 25 - 36 kg) a cenově tak do +-5 000 Kč.
Bohužel jsme narazili na problém, na který jsem nenašla nikde odpověď. Máme Škodu Fabia, rok výroby 2005. Isofix jsme našli, ale má rozpětí max 33 cm - nikde jsem se nedočetla, jestli to všechna auta mají stejná, nebo jaký je rozměr isofixu u autosedaček. Dále top tether - očko pro zaháknutí na sedačce nikde nemáme, jen na boku kufru je takové očko, bylo by to však ukotveno trochu křivě - stačilo by to?
Když to shrnu, tak bych se chtěla zeptat, zda tohle někdo z Vás řešil, kdo jste měl, či máte, toto auto a jakou sedačku nakonec vybral. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2031
2.4.20 16:46

@sainka můj taťka má Fabii 2001 a my měli Octavií 2018 a sedačku Romer Evolva jsme prehazovali za auta do auta naprosto v pohodě, vše sedělo. Máme ještě další auta, Rapida a Berlingo… všude kam jsem ji instalovali na isofix tak seděla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11195
2.4.20 16:52

Isofix je u všech aut stejný a ne každá sedačka má pás na zajištění do kufru. Malá má 8 měsíců a cca 8kg. My jsme kupovali Joie 360 (ne i-spin, to už je novější a dražší typ). Isofix a podpůrná noha dopředu. Je otočná od 9 kg může dítě jezdit popředu. Vyzkoušena i s 15kg dítětem a i jemu je dokonale pohodlná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
2.4.20 16:59

Isofix musí být všude stejný, je to mezinárodní systém :-)
Jen pozor u Fabie není vzadu moc místa, děti mají 14kg a nozky jim jdou v Britax autosedacce dopředu, nevejdou se mě dozadu pořádně.. trochu lepší je na to sedacka s pultikem od Cybex, tam jsou nohy dolů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
2.4.20 17:03

@Aduš8 někde jsem četla, že po směru jízdy smí jezdit za splnění 3 podmínek: 9 kg, 9 měsíců a pevný sed. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11195
2.4.20 17:14

@sainka však píšu že může, ne že musí. Může být až do 18 kg v protisměru. Ale třeba v Joie Verso(myslím, že to byla ona), musí být dítě až do 18 kg v protisměru. Kvůli tomu, jak je sedačka postavená. Pak se otočí po směru a používají se pásy z auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
2.4.20 17:36

@Martinka654 To mě vůbec nedošlo, když je to mezinárodní, že to bude všude stejný. :zed: Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
2.4.20 17:36

@Aduš8 Už jsem pochopila, jak jsi to myslela. :-) Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
776
2.4.20 18:02

Podívejte se na Zopa spin fix. Je otočná o 360 stupňů a cenově to zhruba vychází. Je vhodná od narození do 4 let, takže dítě nemusí sedět a vnitřní vložky se postupně vyndávají. Do Fabie se vám vleze bez problémů. Jinak rozpětí isofixu je u všech aut stejné. Top theter tato sedačka namá, poutá se na isofix + má opěrnou nohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2668
2.4.20 18:26

Do Isofixu bych nešla, zkusila bych Joie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22887
2.4.20 20:16

@Aduš8 @Martinka654 Pozor, do roku 2006 není osofix jednotný! Je to nesmysl. Jednotný ho mají až modely od roku 2006. Jedná se o mezinárodní nařízení.
Takže buď budete hledat sedačku určenou pro konkrétní model auta, ve vašem případě by to měly být romery nebo lépe půjdete cestou sedačky bez isofixu. Výborné zkušenosti mám s romerem first class plus, bude pasovat i na krátké pásy ve fabii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat