Autosedačka? A v čem přenášet miminko?

11.3.20 10:01

autosedačka? A v čem přenášet miminko?

Dobré ráno maminky,

už v tom všem úplně plavu a chci se zeptat.. kočárek chceme kupovat pouze dvojkombinaci, jelikož nám to doporučili i v obchodě, že miminko by se nemělo převážet v autě bez normální autosedačky, tak jsme se rozhodli, že koupíme nějakou fakt bezpečnou (asi britax nebo joie - pro představu foto)..
Jenomže ta sedačka není přenosná a tím vyvstává otázka, čím já to miminko potom přenesu k doktorovi apod..? :nevim:

Jak jste to dělaly Vy? Kupovaly jste ke kočárku i vajíčko i když jste ho měly použít jen na přenesení miminka, nebo jsou i jiné alternativy?

Děkuji moc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18142
11.3.20 10:05

@montgomery.burns my meli na prvni dite poobny typ 0-18 kg a prave to prenaseni bylo uplne hloupe. Dite v aute vetsinou uslo a co pak s nim. Po par mesicich jsem kupovala vajicko, ktere stejne bylo lepsi, jelikoz je vyrabene pro takto male deti. Ono sedacka, ktera ma vydrzet do 4 let, at ma jakekoli vlozky, je vzdy kompromis. Druhe dite bylo rovnou ve vajicku a do te vetsi slo az kolem roka a ctvrt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24110

Jestli hodláš hodně jezdit v autě kup vajíčko než velkou sedačku, budeš ho muset pokaždé z auta vyndavat a to se ti fakt nechce když spí. S vajíčkem v můžeš vzít domů, ti samé naopak doma zabalíš a jen dáš do auta. Pokud budeš jezdit často doporučí i izofix bázi

Příspěvek upraven 11.03.20 v 10:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3652

Máme autosedacku, která se dá nacvaknout na podvozek kocaru. Pokud takovou nemáš, tak buď mimino prendas do kočárku nebo do nositka nebo ho poneseš v ruce, což je ale dost nepraktický. Kupovat jinou autosedacku jen kvůli přechodu k lékaři je fakt nesmysl. VudT není rozdíl mezi tím, jestli ho z té autosedacka z auta předelas do kocaru nebo do jiné autosedacka. Ale zvážila bych fakt tis co jde dát na podvozek. Dítě ti usne v autě a v klidu se dospi doma, zaspí ti nákup,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
11.3.20 10:06

My sme měli 3 kombinaci, za mě super protože se vajíčko dá pripevnit na podvozek od kocaru, takže když sme parkovali nekde dal tak sem se nemusela se sedackou tahat. Jinak asi zabalit do deky a přenést, nebo sebou vozit ještě kočár, nebo nositko. Ale když mimi usne tak ho predelavat je na prd.

Příspěvek upraven 11.03.20 v 10:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18142
11.3.20 10:06

@montgomery.burns a jeste k tomu bezpeci, neverim, ze tyto 0-18 kg jsou pro pidimiminka bezpecnejsi nez vajicka 0-13 kg. Samozrejme musis koupit poradnou a ne nejaky ausus dodavany ke kocarku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14580
11.3.20 10:07

Kupovala jsem vajíčko, tyhle sedačky pro novorozence zase tak top nejsou. Nejdou úplně napolohovat, takže dítě v nich neleží tak, jako ve vajíčku. Víceméně na půl sedí. Mám podobnou sedačku, ale nedávala jsem do ní novorozence. Kupte kvalitní vajíčko a tuhle sedačku až od chvíle, kdy bude dítě sedět. Ze začátku to mimčo pořád spinká, vytahovat ho ze sedačky a budit je vopruz. Není nad to, když vajíčko i se spícím miminem vytáhneš z auta, nacvakneš na podvozek od kočárku a jedeš kam potřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 10:11

Takže můžu koupit nějakou i pořádnou „novorozeneckou“ autosedačku, která jde připevnit na kočárek a přitom to není vajíčko, které je součástí trojkombinace kočárku? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18142
11.3.20 10:12

Navic to vajicko se ti osvedci i pozdeji, az bude dite jist prikrmy nebo bude na UM. V klidu ho v nem na navsteve nakrmis nebo i doma, pokud budes chtit kupovat treba rostouci jidelni zidlicku, ktera je az pro sedici dite. Nebo ve vajicku se casto mimcu ulevi od bolaveho briska. Ale take jsem mela jen 0-18kg, nez jsem dosla k tomu, ze vajicko je dobra vec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18142
11.3.20 10:13

@montgomery.burns a jaky kocarek kupujes? Vetsina kloudych znacek kocarku ma adaptery na kloudne autosedacky (cybex, romer, maxi cosi…). Nejhorsi je vzit trojkombinaci s nejakou silenou sedackou, ze ktere ti dite stejne velmi rychle vyroste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 10:16

@Cuddy Právě že máme v plánu koupit Kunert mila premium class :) Tak to nevím, jestli na to napasujeme nějakou dobou sedačku :think: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24110
11.3.20 10:19
@montgomery.burns píše:
Takže můžu koupit nějakou i pořádnou „novorozeneckou“ autosedačku, která jde připevnit na kočárek a přitom to není vajíčko, které je součástí trojkombinace kočárku? :)

Ano, k většině kočárků jsou adaptéry na kočárek, kam nacvakneš vajíčko jiné značky

https://imrnous.cz/…rt-mila.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 10:21

@pikola Jo, tak to by bylo super jestli se to dá dokoupit :) Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18142

@montgomery.burns No tak hlavne nebrat tu jeji sedacku! Podivej treba zde , nevim, zda je to uplne na tvuj kocarek, ale takto vypada ten adapter, pres ktery nacvaknes neco poradneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6269

Meli jsme vajicko a jinak bych to nechtela, bylo to nejlepsi. Jak k dr, tak k rodicum a kamkoli. I vajicko se da cvaknout na kocar. Jeste tahat celou sedacku, to bych nechtela. Navic to neni pro ta miminka uplne to nej, jak tu zaznelo, spise tam polosedi a od narozeni bych nedavala…
Dobre jsou Maxi Cosi nebo Cybex, mozna uz i jine, my resili 2 roky zpet, mame vajicko Maxi Cosi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama