Dětská autosedačka v taxi

8927
21.10.10 09:01

Dětská autosedačka v taxi

Ahoj všem,
prosím Vás víte někdo, zda nás vezmou do taxíku s 3 letým dítětem bez autosedačky? Potřebujeme odvézt z letiště asi 20 km.
Díky předem za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15406
21.10.10 09:07

badel, našla jsem toto:

http://www.porodnice.cz/node/46076

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
21.10.10 09:09

to podle me ne, ale myslim ze modry andel nebo kuryr maji v nekterych vozech autosedacku…musis se zeptat az tam budes volat… bez autosedacky opravdu nejezdi… (muj nazor) je to hodne nebezpecny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
21.10.10 09:11

Dík :-), zkusím ten kontakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.10 09:13

Co já vím, tak taxi má vyjímku co se týče autosedaček. Než bych jela bez ní, tak si radši připlatím, vezmu někoho sebou, kdo mi pak tu autosedačku odveze domu. 20km je docela dlohá trasa a neriskla bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7115
21.10.10 09:13

Ono u Taxi služby je vyjímka, můžou se tam vozit děti bez sedačky starší 3 let, ale pouze po městě, nesmí takto vyjet mimo město. Mimo město musí mít sedačku i v Taxi.
Ale z hlediska bezpečnosti bych to nedoporučil, a vždy pouze jízdu se sedačkou.
Všechny taxislužby mají již zajištěné autosedačky, ale je nutné tento požadavek nahlásit dopředu, aby si ji daly do auta( některá auta mají upravné sedadla s integrovanou sedačkou) , takže pokud objednáváte Taxi předem, nahlašte jim, že jedete s 3 letým dítětem, a´t si připraví autosedačku, a jistě Vám vyhoví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.10 09:15

omlouvám se za OT.
Steeve kamarádka má Ford Galaxy a mají tam integrovanou sedačku, chci se zeptat nakolik je bezpečná a od kolika let je vhodná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1435
21.10.10 09:15
badela píše:
Ahoj všem,
prosím Vás víte někdo, zda nás vezmou do taxíku s 3 letým dítětem bez autosedačky? Potřebujeme odvézt z letiště asi 20 km.
Díky předem za odpovědi!

podle zákona může být ve vozidle TAXI přepravováno dítě bez zádržného systému pouze v obci,při čemž nesmí být překročena rychlost 70km/h byť by bylo místní úpravou povoleno jinak.(manžel řidič Taxi a záchranné služby doporučuje autosedačku)!!!
Po tel.domluvě s Taxi službou AAA přistaví vůz s autosedačkou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
21.10.10 09:16

Já tohle zjišťovala na cestu z porodnice (nikdo mě nemohl vyzvednout, tak jsem se musela spolehnout na taxi). U AAA mi bylo řečeno, že pokud potřebuju, aby měl řidič v autě autosedačku, je potřeba objednat taxi 24 hodin předem…Ale pravděpodobně co firma, to jiný pravidla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2237
21.10.10 09:22

Jo jo je to situace, tak jako známá auto nemají a potřebovala odvézt někam s dítětem, tak sháněla po známých. Kde jsou ty časy, kdy se jezdilo bez (myslím dobu kolem 80.let) i dlouhé štreky, kolikrát dítě stálo skoro mezi předníma sedačkama. No jo, taky se jezdilo jinak a nebyl takový provoz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.10 09:24
Anulka píše:
Jo jo je to situace, tak jako známá auto nemají a potřebovala odvézt někam s dítětem, tak sháněla po známých. Kde jsou ty časy, kdy se jezdilo bez (myslím dobu kolem 80.let) i dlouhé štreky, kolikrát dítě stálo skoro mezi předníma sedačkama. No jo, taky se jezdilo jinak a nebyl takový provoz.

Anulka no právě nebyl takový provoz. Já se kolikrát na dálnici bojím i když jedeme bez malýho a bojím se natolik, že jsem si zatím troufla na dálnici řídit jenom jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8927
21.10.10 09:34

Díky moc za příspěvky, vyřešila jsem to tady :palec:

https://www.prague-airport-transfers.co.uk/…ik/index.php?…

Nejdřív mě vůbec nenapadlo, že něco takovýho existuje :-)… díky Rhi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7115
21.10.10 10:06
lleennttiillkkaa píše:
omlouvám se za OT.
Steeve kamarádka má Ford Galaxy a mají tam integrovanou sedačku, chci se zeptat nakolik je bezpečná a od kolika let je vhodná?

lentilko, test integrovaných sedaček dělal ADAC v roce 2006, bohužel ten originál test ze stránek ADAC už zmizel, mají tam už jen nové věci od roku 2007, kdy se zpřísnily testy, ale našel jsem výsledky na test.de : http://www.test.de/…590-2379590/
byly tam testovány ve VW Passat- ty dopadly dobře- jako 3 hvězdičky, a pak Ford Galaxy - ty dopadly jen uspkojivě- tedy 2 hvězdičky, takže nic moc, navíc je potřeba se podívat , jestli plní nové normy 44/04 nebo 44/03, pokud jsou starší normou 44/02 a 44/01 tak se již nesmí používat. A něketré integrované sedačky jsou již od 9kg- pokud mají svoje vnitřní pásy, některé až od 15 kg- pokud jsou ve spojení s tříbodovým pásem, záleží jaká varinata sedaček byla namontována.
Z testu vyplívá, že nejsou nic moc, oproti standartním autosedačkám- byly porovnávány s Römer King TS plus ( kat. 9-18) a Römer Kid plus(15-36) které měly obě 4 hvězdičky, takže proti klasickým sedačkám ty integrované pohořely, ale pořád jsou lepší než jen podsedák. Doporučení v testu- jsou vhodné pro příležitosné používání, např. vozy Taxislužby- proto mnoho taxikářů tyto auta s integrovanými sedačkami vyhledává, ale na běžné používání jsou lepší klasické sedačky, ty vyjdou dokonce levněji, než příplatek za integrované.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.10 10:11

steeve děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
21.10.10 10:38

No rozhodně je!!!!!!!!!!! V každém dopravním prostředku je povinná a ani bych si to nelajzla. Ale myslím, že když tam zavoláš a řekneš, že máš mimi, tak někdo jí i doveze. Zeptej se na to.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama