Dětská kardiologie Motol

Anonymní
5.1.19 19:13

Dětská kardiologie Motol

Ahoj holky, můj 10 měsíční syn má jít na operaci srdíčka ( defekt septa síní ) má někdo s touto nemocnicí zkušenosti? Byli jsme odesláni do této nemocnice…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.1.19 19:29

Sice už je to delší doba, co jsme tam byli hospotalizovaní, ale napiš, co tě zajímá, třeba budu umět odpovědět, případně ti třeba odpoví někdo jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.1.19 19:37

Přístup sester a lékařů po zákroku … Budu moct být s ním po zákroku ? Jak asi dlouho se tam leží ? Dává se strava takhle malym?
Jak ho budu muset dlouho udržet ležet ? Děkuju moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
1123
5.1.19 19:53

:hug: všechno bude dobrý. Doktoři i sestry jedním slovem úžasní. Jsou citlivý a empatičtí. Myslím, že první dva dny jsou děti na intenzivní péči, tam s nimi nemůžeš být 24 hodin denně, ale podle domluvy. Pak vás přesunou na běžný pokoj a tam už s ním budeš na přistýlce. Malý jídlo dostávat bude, Ty ale ne. Dostaneš stravenky do jídelny. Já tam nechodila, protože jsem nechtěla syna nechávat v pokoji beze mě. Bylo to přes celý areál a na dlouho. Bude záležet na stavu synka, my šli do týdne domů. V nemocnici je ubytovna (na ten čas, kdy bude malý na JIP a taky možnost parkování zdarma - ptej se při příjmu) A jak dlouho bude muset ležet? To nevím, já tam byla s tříměsíčním. Nejspíš jen dokud bude na nějakém přístroji, hadičce. Říká se, že s opravou srdíčka těmto dětem všijí do těla i kus čerta, tak většina tam docela brzy docela dost řádí (jak konečně dostanou celou energii o kterou bojovali), je tam i herna se spoustou hraček. Tak hodně sil, pozitivní energie a klidně se ptej na cokoliv, co Tě napadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.19 19:58

Po zákroku bude na jip pod léky,určitě s ním být nemůžete…nejsou to klasické postýlky ale vlastně stůl,kdyby něco aby mohly lékaři rovnou pracovat.
Sestra ti určitě poví jak dál,i lékař.
Mám známou co tam již roky pracuje,každá sestra má na starosti určitě děti,je jich tam víc.
Omlouvám se za anonym,ale nechci aby mě tu našla…

• Nahlásit
  • Citovat
1570
5.1.19 20:01

Ahoj, syn podstoupil operaci v říjnu (5let). Operovali mu defekt síňového septa. Operace trvala cca 2 hodiny, na JIP byl 3 dny ode dne operace ( pondělí zákrok a ve středu šel na normal. Pokoj). Na JIP jsme s ním mohli být od 10 dopoledne až do večera ale byl v pokoji sám. Na normálním pokoji jsem sním byla i přes noc. Celkově byl hospitalizován 7 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.19 22:57

A já už jen doplním informaci na vše, čemu nebudeš rozumět, se neboj zeptat. Sester, doktorů… Jsou zvyklí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.19 08:43

A jak řeší stýskání v noci po maminkach nebo děti nechávají vyplakat ?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.19 09:56

Tak to netuším. Já jsem pokaždé mohla být s dítětem hned od druhého dne po operaci. Někdy jsem tam pak byla hned i na noc, v posledním případě, kdy už byli „v novém“, jsem celý víkend chodila jen na den a na noc spát domu (jsme z Prahy -díky metru jsem tam byla za hodinku…) a pak od pondělka už nás přesouvali na normální pokoj. Všechny hospitalizace byly 7-10 dni.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.19 10:02

@ngauruhoe Dá se dohodnout dovoz jídla na pokoj, prskají, ale dá se to. Nechápu, že to není automatické, když jen cesta do jídelny je min. na deset minut…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.19 10:07
@Anonymní píše:
@ngauruhoe Dá se dohodnout dovoz jídla na pokoj, prskají, ale dá se to. Nechápu, že to není automatické, když jen cesta do jídelny je min. na deset minut…

Tak to mne nikdy nenapadlo :think: Vždy nám děti hlídaly sestry… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.19 10:16
@Anonymní píše:
Tak to mne nikdy nenapadlo :think: Vždy nám děti hlídaly sestry… :nevim:

U nás bylo zpočátku podezření na infekčnost, takže jsem nesměla mimo pokoj a když se to nepotvrdilo, požádala jsem je, že chci to jídlo pokoj i nadále. Při druhé hospitalizaci (na jiném oddělení, na kojencích bylo naštěstí plno) jsem byla připravená si to vyhádat a k mému překvapení mi to zařídili sami od sebe, měli daleko větší pochopení pro to, že máma nechce odejít od několika týdenního miminka, než na těch kojencích. Sanitářka, co mi to jídlo vozila, se na mě teda ksichtila co nejvíc to šlo, ale to mi bylo jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.19 11:10

Aha… tak to už tomu rozumím… ;) Je fakt, že jsem si ten benefit jídla na oddělení/pokoj maximálně v jiné nemocnici užívala. ;)
Jednou jsem se v nemocnici potkala s maminou, co se jí „jánevímco“ kolem jídla nelíbilo a tak jsem ji natvrdo řekla, na co si stěžuje. Že tady dostane jídlo až pod nos (do jídelnny, či na pokoj), pokud má dietu, tak jí tu dietu objednají a dají . Že v Motole jsme museli nechat děti na pokojích a jít si pro jídlo sami ( ninimalně na 20 minut pryč) a na Karlově, u malých dětí, to bylo tak, že kdo měl dietu a nepřišel si dostatečně včas, tak, pokud měl smůlu, se mu klidně mohlo stát, že o to své jídlo přišel… Protože jídlo si tam každý bral sám, nikdo to nekontroloval… A pokud se někimu líbila jeho dieta a měl dostatek drzosti, tak si ji prostě vzal.
Tak se tomu dotyčná hrozně divila, považovala službu jídla na pokoj jako samozřejmost…
Kvalitu jídla v nemocnicích nehodnotím. To je jiný příběh. ;) :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.19 11:59

Mně to přijde praštěné, rekonstrukce za miliardy a tohle funguje jako ve středověku :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.19 12:49

Hele, ja to beru i z druhé strany… Je to něco za něco.
Je to o tom, že zas pro změnu dají těm rodičům na výběr, co se týče jídla. A rodiče mají na výber stejné jídlo jako personál.
Zanedbatelná není ani cena za služby, když jsi tam s dítětem straším 6 let. V Motole je to 120 korun bez jídla (alespoň, když jsme tam byli naposledy), zatímco v ostatních nemocnicích v Praze se to pohybuje kolem částky 500 s jídlem (nechá se vše dohledat na internetu). Což je třeba týdenního pobytu dost znát, protože 4 stovky za 3 jídla v Motole prostě nedáš…
A má zkušenost s čerstvě 6-tiletým dítětem je taková, že tam tu mámu fakt potřebuje, i když to prostředí zná.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama