Dětská skolióza 2,5 roku

253
24.7.13 09:38

dětská skolioza 2,5r

Ahoj holky, mé holčičce 2,5r byla diagnostikována skolióza. zatím pouze od pediatra, k ortopedovi jsme objednané až cca za měsíc. Jelikož vůbec nevím, co nás vlastně čeká (nikdo z rodiny to nemá), chci se zeptat, zda máte nějaké zkušenosti, co a jak lze cvičit s malým dítětem atd. Četla jsem pouze o skolióze miminek či naopak dospívajících, ale u tak malého dítěte jsem nenašla téměř nic.
Byla jsem s ní už u jedné fyzioterapeutky, ale moc mě to nenadchlo, téměř nic mi neporadila, snad nějaké házení míčků a že ji nemám moc nosit…no nevím.
Díky za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58662
24.7.13 11:18

Já to měla odmalinka.. cvičili jsme cviky (mrkni třeba tu, ty první by mohla slečna zvládnout http://www.kirjuchin.cz/…-patere.aspx). Jinak mě v 8mi letech chtěli poslat do Jánských lázní a pak mi na rok dát krunýř, ale naštěstí zabralo to cvičení :dance: teď už jsem v pohodě.. Jéé, teď jsem našla ty cviky, které jsem měla já, přesně takový leták jsme tehdy dostali :mrgreen: http://www.vse-pro-telo.estranky.cz/…ni-tela.html.. vždycky se jel soubor jedněch cviků, každý den 2×. Ale myslím, že tam pro začátek vybereš nějaké jednoduché - třeba v lehu na zádech, které dítko zvládne.. hlavně cvičit pomalu, žádné škuby a pod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
24.7.13 11:46
@martina.se píše:
Já to měla odmalinka.. cvičili jsme cviky (mrkni třeba tu, ty první by mohla slečna zvládnout http://www.kirjuchin.cz/…-patere.aspx). Jinak mě v 8mi letech chtěli poslat do Jánských lázní a pak mi na rok dát krunýř, ale naštěstí zabralo to cvičení :dance: teď už jsem v pohodě.. Jéé, teď jsem našla ty cviky, které jsem měla já, přesně takový leták jsme tehdy dostali :mrgreen: http://www.vse-pro-telo.estranky.cz/…ni-tela.html.. vždycky se jel soubor jedněch cviků, každý den 2×. Ale myslím, že tam pro začátek vybereš nějaké jednoduché - třeba v lehu na zádech, které dítko zvládne.. hlavně cvičit pomalu, žádné škuby a pod..

Díky moc Martino. To je poprvé, co vidím nějaké rozumné cvičení a info, co a jak. Moc jsi mi pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
24.7.13 11:57

@Bodlina snad pomůže.. se mnou cvičili taky od cca 2 let, páteř jsem měla fakt šišatou :mrgreen: Snad to pomůže i vám. Ono se to potom řeší právě korzetem, lázněma a přinejhorším aji operací, ale mi osobně ty cviky zabraly, ono čím dříve tím lépe.. Takže přeju, ať zaberou :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Svetlica
21.8.13 23:05

Milá Bodlinka

Skoliózu má veľmi veľa detí. Netráp sa kvôli tomu. Tvojej maličkej sa to iste napraví. Je ešte maličká. Horšie je to u starších detí. Vyliečiť sa to dá úplne ešte tak u detí do pätnásť rokov. Potom zostávajú následky. Treba sa zveriť do rúk lekára odborníka a starostlivo dodržiavať jeho rady. On Ti najlepšie poradí ako s maličkou cvičiť. Prajem jej skoré uzdravenie.

• Nahlásit
  • Citovat
184
21.8.13 23:22

@Bodlina Já osobně mám výborné zkušenosti s Vojtovou metodou. Sama mám těžkou skoliozu a toto cvičení mi velmi pomohlo. Vím, že to vypadá drasticky, zvlášť u malých dětí, ale není to tak hrozné, jak to vypadá ;)
Ono je taky skolioza a skolioza… a záleží na tom, jakého je rozsahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
28.8.13 08:44

Děkuju holky. Jste moc hodné. Jsem z toho docela špatná. Ale vím, že jsou i horší věci na světě, tak se zatím nehroutím :o
Byly jsme v Motole, malé dali samozřejmě korzet, tedy bude ho mít až od příštího týdne, protože se jí dělá na míru.
Jinak se snažím s ní cvičit trošku každý den podle té sestavy cviků, co je výše v odkazu. Ale je to docela problém, malou to moc nebaví, trucuje mi a tak se snažím jak to jde, někdy víc a někdy míň.
Věřím, že se jí to napraví aspoň jakž takž, aby nemusela jít na operaci:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Svetlica
31.8.13 23:09

Bodlinka, píšem Ti kvôli korzetu. Maličkú treba na korzet pripraviť aby ho prijala. Skoliatici ho neradi nosia. Dobre to poznám, lebo manžel má dosť zložitý prípad skoliózy a ťahá sa mu to od detstva. Aby maličká mala chuť cvičiť bolo by dobré, keby s ňou cvičilo aj iné dieťatko. Treba sa snažiť, aby cvičenie vnímala skoro ako zábavu. Budeš potrebovať veľa trpezlivosti, kým sa malej chrbátik napraví, ale o to budeš potom šťastnejšia, že je zdravá. Inak moja sesternica chodievala ešte ako škôlkárka kvôli skolióze plávať. Pomohlo jej to. A ešte niečo. Cvičenie by Ti mali ukázať lekár alebo rehabilitačná sestra. Cvičiť treba citlivo a presne spájať svaly. Nechaj si poradiť. Prajem Ti veľa síl a trpezlivosti. Určite to dobre dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
15487
1.9.13 10:57

Skolióza může být způsobena nedostatkem vápníku či vitaminu D. Třeba v důsledku špatného vstřebávání, i když je vápníku v potravě dostek. (Rozbor krve si ovšem člověk musí často vydupat, aby se na nedostatek přišlo.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama