Za jak dlouho se srazí horečka?

1265
23.7.13 20:40

Za jak dlouho se srazí horečka?

Dcerka 9 měsíců má horečku 39. Dala jsem jí dětský čípek proti horečce. Panadol a chci se zeptat, za jak dlouho by horečka měla polevit? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1017
23.7.13 20:43

Řešili jsme to teď o víkendu, teplota začala klesat až za hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
23.7.13 20:46

Dík. Já jenom, kdy to budu muset přeměřit. Nechce se mi jí budit, ale je vařící, takže budu muset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
23.7.13 20:49

U nás to bylo tak tak do hodiny…ale po nějaké době začala teplota zase stoupat, takže jsme museli střídat Paralen s Nurofenem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
23.7.13 20:50

Zkus jestli nepoznáš dotykem, že už tolik netopí, zase asi je zbytečné budit malou po půl hodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
562
23.7.13 21:07

Ahojky, malymu to po cipku klesa tak do 15 minut..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
23.7.13 21:07

@Verca1989 Tam píšou, že se může dát další až 6 hodinách. Ale co když se jí to mezi tím zvýší na 40? Ach jo. První horečka, tak šílím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
23.7.13 21:09

@Sfaticata

Změř jí za hodku, pokud ti to nějak rapidně neklesne, můžeš přidat Nurofen. Musíš si hlídat interval mezi podáním stejné účinné látky, Panadol-kde je PARACETAMOL musíš dodržet 6 hodin od podání dalšího PARACETAMOLu -tím můžeš předávkovat. Nurofen, Brufen-jsou stejné-tam je Ibuprofen a ten můžeš, pokud je to třeba podat každé 4 hodiny. V té kombinaci, kdy je podáš hodinu po sobě ti to klesne, jen si piš, v kolik co dáváš. Pokud teplota neklesne chtělo by jí zchladit fyzikálně-zábal-zabalit do pleny-mokré, nebo prostěradla-už ničím nepřikrývat…pokud má chladné končetiny-ty nebalit…a nechat odsálat teplo tak 5-7 minut.Pak rozbalit, osušit a dát lehké pyžámko, aby horko ještě mohlo jít ven. Lepší je ponořit do vaničky s chladnou vodou, nechat chvilku a pak vyndat a osušit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
23.7.13 21:11

@andrea74 Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
23.7.13 21:14

@andrea74 Prosím tě a jak často mám ty zábaly nebo koupel dělat? Pokavad by to po prvé nevyšlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13822
23.7.13 21:19

Já teda nevím, ale rozhodně bych nedala dva léky po hodině!! Paracetamol a Brufen se můžou střídat po 4 hodinách, léky se stejnou účinnou látkou po 6. 39 ještě není tak strašná horečka (je to po odečtu nebo před?), aby se nedalo ty 4 hodiny počkat. Když teplota přesáhne 40 po odečtu, volám pohotovost, popř. hned jedu.
Zábaly jsem dávala jenom jednou, to když se teplota blížila až k 41, na radu dr. z pohotovosti. Tenkrát mi řekla, že můžu klidně každých 30min, na kotníky a zápěstí, pokud jsou horké a ne studené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
23.7.13 21:23

Já jen doplním, že ani jedna z těch látek (Ibuprofen, Paracetamol) se nesmí předávkovat, takže si hlídej obě účinné látky a maximální doporučenou dávku.

Co se týká zábalu, tak s ním opatrně, moc často bych to nedělala. Při rychlém zchlazení hrozí febrilní křeče. Raději sprchovat, ale jen vlažnou vodou o pár stupňů nižší než je teplota dítěte.

Mám zkušenost, že po Panadolu to klesne za cca hodinu. Po Nurofenu i dřív, ale zase to nevydrží tak dlouho, takže já radši dávám Panadol a až když to nestačí, střídám s Nurofenem. Nám taky zabírá líp čípek než sirup, ale to může být u každého dítěte jinak.

Ať je brzy líp :kytka:, já plaším při každé horečce i teď, po víc jak 7 letech a se dvěma dětma :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13822
23.7.13 21:25

Po minulém týdnu, kdy měl syn skoro 40 (po odečtu) 5 dní v kuse, jsem si řekla, že už konečně pořídím bezdotykový teploměr, právě kvůli tomu měření, když spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
23.7.13 21:29

@Sfaticata

Na zábal ani nemusí dojít…nebála bych se dát po hodině, já to taky dělám…uvidíš, třeba to klesne..kolik má? měřím normálně, ve spánku, ani o tom neví…

Příspěvek upraven 23.07.13 v 21:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
23.7.13 21:30
@PetiteFillette píše:
Po minulém týdnu, kdy měl syn skoro 40 (po odečtu) 5 dní v kuse, jsem si řekla, že už konečně pořídím bezdotykový teploměr, právě kvůli tomu měření, když spí.

Já ho pořídila, když se narodila druhá dcera. Věc k nezaplacení, nemusím po každém použití dezinfikovat ani mýt, během chvilky změřím obě holky najednou, nebudím je přitom atp. Na orientační teplotu používám i páskový čelový teploměr, stál asi dvacku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama