Dětské boty Superfit vs. Essi

11.3.07 23:04

dětské boty superfit vs. essi

ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s botičkama od firmy superfit ?? dosud jsme kupovali jen od essi a teď jsem vybrala od této firmy, ale nevím, zda splňují ortopedické parametry, jakou mají kvalitu atd…
díky moc za vaše případné zkušenosti
evelína

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

266
11.3.07 23:24

Ahoj Evelíno,
zase já(Katty),botky superfitky jsme měli několikery, byly vynikající.jsou to velmi kvalitní boty(zdály se mi možná i trošku lepší než essi).Zrovna včera jsme koupili další :) .Jsou to naše nej…(a dají se občas sehnat za velmi dobrou cenu,pokud netrváte na nejnovější kolekci).Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
12.3.07 08:21

Ahoj tak my mame so superfit tiez len dobru skusenost. Je pravda ze su drahsie, ale myslim, ze to stoji za to :)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.6.07 11:20

Pomalu mě botičky začnou zajímat…
V jakém obchodním řetězci se dají koupit tyto značky?
Nevíte někdo, čistě náhodou, jestli se v Chomutově dají koupit boty zn FARE? Vím, že v Lounech ano, ale tam se mi zajíždět nechce :?

Díky Šaryk

• Nahlásit
  • Citovat
1493
12.8.07 21:19

Šaryku, boty Superfit jsem koupila v HUMANIC, ale na Essi a Fare jsem zatím nenarazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
18.10.10 18:30

Ahoj,chtěla bych obnovit tuto diskuzi.
Dnes jsme kupovali zimní botky od superfit.Paní prodavačka skoukla naše boty co máme teď od Essi,říkala že jsou hodně tuhé a že se neohýbají tam kde by měli tz někde v místech kde našlapujete,což jsem si taky všimla.A říkala že z takových bot se právě dělá plochá noha.Co se týká těch zimních superfit,tak je pravda že v těch místech se ohýbá hezky a malej se v nich prošel a šel hezky a nešoupal jimi jako z od Essi.Myslíte že superfity josu lepší než Essi ze zdravotního hlediska?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
11.3.11 16:12

Ahoj, oživuji diskusi.
Botky Superfit jsme měli zimní a podzimní. Byli jsme s nimi moc spokojení. Teď pokukuju na netu po jarních a favoritem jsou zase Superfity, JENŽE mně vadí, že nemají tvarovanou klenbu jako třeba Fare nebo DPK. Teda zatím jsme měli jenom malé čísla a tak se chci zeptat zda třeba ty větší čísla 29,30 mají tvarovanou klenbu nebo to Superfit vůbec nedělá? Kupujete i přesto tyto botky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
11.3.11 16:36

Enouliku, pokud to z nějakého důvodu nedoporučil ortoped, tak do čtyř let (to je přibližně doba, do kdy se klenba vyvíjí) může být vnitřní stélka rovná bez jakéhokoliv klenutí.

Tady je výňatek z jednoho článku (http://www.bata.cz/…/detska-obuv):
U nejmenších dětí přibližně do věku 4 let jsou v klenbě nožní tukové polštářky protkané pružným a pevným vazivem, které mají za cíl chránit vyvíjející se nožní klenbu před možným přetížením. Je tedy zbytečné vybavovat obuv pro nejmenší děti komponenty pro podporu klenby. Je známo, že nejlepším prostředkem pro podporu vývoje klenby je chůze bosou nohou - ovšem na bezpečném terénu. Noha dítěte roste velmi rychle, mění se v délce, šířce i v proporcích. Noha malého dítěte roste v průměru 15 až 18 mm za rok, u starších dětí 8 až 12 mm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5528
11.3.11 16:44
Enoulik píše:
Ahoj, oživuji diskusi.
Botky Superfit jsme měli zimní a podzimní. Byli jsme s nimi moc spokojení. Teď pokukuju na netu po jarních a favoritem jsou zase Superfity, JENŽE mně vadí, že nemají tvarovanou klenbu jako třeba Fare nebo DPK. Teda zatím jsme měli jenom malé čísla a tak se chci zeptat zda třeba ty větší čísla 29,30 mají tvarovanou klenbu nebo to Superfit vůbec nedělá? Kupujete i přesto tyto botky?

Necháváme do všech bot dělat vložky na míru :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
11.3.11 16:50
Amabilis77 píše:
Enouliku, pokud to z nějakého důvodu nedoporučil ortoped, tak do čtyř let (to je přibližně doba, do kdy se klenba vyvíjí) může být vnitřní stélka rovná bez jakéhokoliv klenutí.

dcera má pravě teďka 4 roky, loni nosila speciální vložky (cca rok), že začíná mít plochou nohu, na další kontrole speciální zrušil, že už stačí kupovat ty tvarované od výrobce. Tak nevím :nevim: Zase třeba boty od Fare co jsem se dnes dívala byly takové strašně tvrdé, neohebné…to se nedá srovnat se Superf.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
11.3.11 16:52
lulje píše:
Necháváme do všech bot dělat vložky na míru :palec:

myslíš takové ty tvrdé jakoby korkové? Já jsem se třeba i dívala zda se nedá koupit tvarovaná dětská vložka nějaká nízká a u nás nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
11.3.11 17:32

Enouliku, aha :think: Pak to chce ale fakt tvarovanou. Protože vložky dneska do všech bot nejdou (já mám spešl ortopedický a sháním boty s vyndavací vložkou dost těžko) :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xwomen
19.7.12 11:42

existují i české měkké boty

Nejsou jen essi či superfity, existuje velké množství českých značek, pokud jde o měkkost podrážky, velmi dobré jsou české boty DPK a JONAP - dpk mají lepší opatky, jonap jsou takové vdušnější, oboje super i pro úzkou nohu - mám s nimi ty nejlepší zkušenosti. Podrážka je dobře ohebná, jsou moc hezké…Nic proti superfitu, také jsme je jednou měli - zimní, protože bydlíme na horách a potřebujeme dobrou membránu, ale to se mi daleko více osvědčila značka viking, jsou daleko teplejší, ve fitech malému mrzly nohy, ale mám kámošku, její holčička nosí jenom superfity a do toho nákupáku, kde jsou téměř denně je to super:-) a rozhodně je „in“… myslím ale, že dávat 1400 za celoroční boty nebo sandály pro malé dítě, nebo radši koupit superfity z druhé či třetí ruky než nové boty ne tak modní značky je prostě zbytečné, prodavači je propagují, protože na nich víc vydělají.., občas je třeba vzít rozum do hrsti a zkoušet, určitě se najde i v českých vodách stejně dobrá alternativa a tahle superfit manie mi přijde už legrační…je to modní záležitost, dobrých dětských botů je spousta, jen nejsou tak profláklé a předražené. :zed: ale chápu, že image je image :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama