Jaké vybrat první botičky?

35
7.1.07 10:51

Jaké vybrat první botičky?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat a poradit. Když se dítku pořizují uplně první botičky, (mi jsme dceři kupovali-kožené stály kolem 500kč, kdysi se jim říkalo capáčky,za dob našich maminek.) Celkem často slýchám že maminky kupují obyčejné papučky.Tak jsem chtěla vědět, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti. A jsou papučky vhodné, nehrozí u nich nějaké deformace nožičky?Děkuji. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
7.1.07 11:44

Má dcera má velice plochou nohu, proto s ní chodím již od 1,5 na rehabilitace. Paní doktorka tvrdí toto: pokud má dítě zdravou nohu, může nosit i papučky, pokud má však trošku plochou nohu, či zvrácený kotník, měl by určitě nosit kotníkové papučky s vyztuženou klenbou. Tak to máme my. 2× ročně nám přispívá pojišťovna na zdravotní sandálky(papučky), k tomu máme ortopedické vložky a úpravu bot zdarma. Myslím si, že v tomto období by se nemělo nic zanedbat.

• Nahlásit
  • Citovat
Kac
5049
7.1.07 14:09

Pzn. k prispevku pojistovny:
jestli jsi u vzp tak pojistovna prispiva co 4mesice, takova je evidovana doba „pouzitelnosti-platnosti“ botek u tech nejmensich deti, ale
1.musi ti to predepsat ortoped
2.schvalit revizni lekar od VZP.
Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56
7.1.07 15:31

Ahojky,

už mám většího prcka, ale když jsme byli na očkování, vykládala sestřička, že byli na školení a největší novinka je - pokud dítě nemá nějakou vývojovou vadu (tedy ty co se týkají nožiček - což by ti měla říct doktorka či rehabka), tak doma doporučují nepoužívat papučky ani capačky, prostě bosky.

Když byl Hany ve věku kdy se začal stavět a obcházet nábytek, měl vyšší (ale ne přímo kotníkové) papučky na zapínání ale s otevřenou špičkou, ptotože se mu strašně potí nohy, tak aby alespoň trochu větral. Ale nikdy neměl problém s plochou nohou či zvýšenou klenbou.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
7.1.07 16:57

kdyz jsem chodila pri prvnim tehotenstvi na ruzne kurzy a posleze mi info, kterou napisu potrvrdila i doktorka. DOkud dite preferuje lezeni pred chuzi a jen obchazi nabytek, tak je dobre nechat dite bez papucku, idealni jsou protiskluzove ponozky, obzvlaste kdyz mate doma parkety. Cili my jsme prvni papucky koupili az v 11.mesicich (starsi dcera chodila od 10.mesicu). Jina je situace, kdyz je dite venku, tam ho asi nenechas chodit v ponozkach, cili ven poridit boticky, rozhodne zirafkove (dobre jsou od DPK Zlin).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
7.1.07 16:57

kdyz jsem chodila pri prvnim tehotenstvi na ruzne kurzy a posleze mi info, kterou napisu potrvrdila i doktorka. DOkud dite preferuje lezeni pred chuzi a jen obchazi nabytek, tak je dobre nechat dite bez papucku, idealni jsou protiskluzove ponozky, obzvlaste kdyz mate doma parkety. Cili my jsme prvni papucky koupili az v 11.mesicich (starsi dcera chodila od 10.mesicu). Jina je situace, kdyz je dite venku, tam ho asi nenechas chodit v ponozkach, cili ven poridit boticky, rozhodne zirafkove (dobre jsou od DPK Zlin).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
7.1.07 21:32

Já jsem také začala kupovat boty až když holky začaly opravdu chodit. Doma mají bačkory nebo sandálky a boty kupuji téměř výhradně od Essi. Spíš mám pořád problémy s velikostí.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
17.8.15 09:55

Ahojky,
dcera má 10 měsíců, sama ještě nechodí, bojí se. Zajímalo by mě, jaké jí mám koupit botky. Když jsme venku a někde zastavíme, chce chodit (za ruky). Pěkně prošlapuje nožičku od paty po prsty. Dívala jsem se v prodejně se žirafou na nějaké celoročky, ale všechno mě to přijde hrozně tvrdé ty podrážky. Nechci, aby kvůli tomu přestala prošlapávat ty nožičky. Teď má jen látkové capáčky botasky, v tom to pěkně prošlápne jak jsou ohebné a ještě má sandálky Befado s plnou špicou, tam už jí to tak pěkně prošlápnout nejde. Tak co teď? Teď na podzim už v těch plátěných venku chodit nemůže. Poraďte prosím. (doufám, že to dává smysl :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7518
17.8.15 10:03

@Nikolllet hlavné je aby mali tvarovanú klenbu a pevný členok, neboj, bude chcieť chodiť tú nožičku zohne :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24322
17.8.15 10:03

@Nikolllet Nevoď za ruce a problém se trochu odsune :lol:

Jindra měl od Jonap první botičky, jsou fakt měkké. Dělá i Pegres a určitě i další značky, Superfit, víc si nevzpomenu.
Mrkni třeba tady
http://www. detske - boticky.cz/capacky/
(umaž mezery, nechce mi to pustit odkaz)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
17.8.15 10:04

Nějaký barefoot, Kidofit, Jack and Lily, možná Pediped, Livie & Luca, Bobux…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24322
17.8.15 10:04

@ekira5 malé děti nemají mít tvarovanou klenbu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24322
17.8.15 10:05

Nebo barefoot…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
17.8.15 10:05

Malá měla Pegres a naprostá spokojenost, podrážka je měkoučká, jsou i na úzkou nohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7518
17.8.15 10:07

@Pipet :think: pokiaľ chodia tak áno :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu