Reklama

Dětské konto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.07.10 14:13
Dětské konto

Ahoj, sleduji tady hodně diskuze, jaké fin produkty pořídit pro děti. Zatím máme jen stavebko, ale včera jsem vlezla do jedné nejmenované banky a tam mě zaujalo dětské konto. Všechno je úplně zdarma, jeden výběr a jedno poslání peněz za měsíc je zdarma, úročí se to 2,5% ročně. Když jsem odmítla jakési úrazové pojištění plus, za které bych platila 49,–měsíčně, tak fakt po mně nebudou nic chtít 8-o Myslela jsem si, že to budu využívat spíš pro sebe než pro dítě :mrgreen: že tam jako nasypu peníze, co mi ten měsíc zbydou, ať se pěkně úročí a vybrat se peníze dají kdykoli, žádná výpovědní lhůta. Jo, limit je tam 30 tis, ale vzhledem k tomu, že mi moc peněz měsíčně stejně nezbývá, tak i toto je OK.
Tak ještě předtím, než tam nějaké peníze vůbec pošlu se chci zeptat, jestli neexistuje nějaký podobný produkt (tzn úplně zadarmo :mrgreen: a možnost kdykoli vložit/vybrat) kde by bylo to úročení třeba vyšší. Nebo co děláte (rozumného :mrgreen: )s penězma, co vám zbydou? :think:

Reklama

Reakce:

Kubik_kubikula
Kecalka 271 příspěvků 28.07.10 15:07

co třeba ING banka? ale možná, že o něm právě píšeš :-)

Violet83
Kelišová 6869 příspěvků 28.07.10 15:41

Taky mám ING konto… Moc tomu úplně nerozumím, ale já tam posílám 500kč měsíčně a aby se mi to vyplatilo, tak 3roky na ty kačky nesmím šáhnout. Ještě mi zbývá asi 3/4 roku.

No ale v současné době, jsme na tom spíše obráceně. Potřebovala bych konto, kde bych mohla vybírat a vybírat a vybírat a nikdo mě nic nechtěl :lol: :lol: :lol: Já vím, pohádka :wink:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.07.10 15:46

Díky za reakce. Od ING to není. Moc toho o nich nevím, jen jsem zaslechla to, co píše Kailovka. Hmm, to by se mi taky nelíbilo vázat peníze na 3 roky. :think: No nic, jen potřebuju nějak ujistit, že jsem udělala dobře, abych si pak nenadávala. :zed: Jo a čistě vybírací konto by taky bodlo, komu ne :lol:

Evča78
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 28.07.10 15:52

Ahoj, moje drcera má od 6ti let založené dětské konto u ČSOB za účetlem, že jí tam bude otec posílat výživné, a že jí ty penízky ušetřím. Tady u toho konta se peníze opravdu nehýbou. Můžou tam pěkně celý rok přibývat a neubydou, naopak je tam tak to spoření, ale musela bych vyšmátrat smlouvu kolik procent, protože si to nepamatuju. Dokonce mám od jejich osmi let k tomu účtu kartu VISA, kde je teda jen 6000 Kč měsíční limit (výběr zdarma), ale vybírám příležitostně, protože mi tam chodí už i jiné penízky. Jo abych nezapomněla, výběr stojí 60 Kč, což je teda pálka, ale pokud chceš vybrat jednou za uherský rok, tak se to dá…Vřele doporučuji, jsem s nimi moc spokojená. (Výpisy chodí zdarma jednou měsíčně).

mati
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 28.07.10 16:27
Kailovka píše:
Taky mám ING konto… Moc tomu úplně nerozumím, ale já tam posílám 500kč měsíčně a aby se mi to vyplatilo, tak 3roky na ty kačky nesmím šáhnout. Ještě mi zbývá asi 3/4 roku.No ale v současné době, jsme na tom spíše obráceně. Potřebovala bych konto, kde bych mohla vybírat a vybírat a vybírat a nikdo mě nic nechtěl :lol: :lol: :lol: Já vím, pohádka :wink:

:?: :?: :?: nemáš to náhodou termínovaný účet? ING konto nemá žádné časové omezení, lze ovládat pouze el. bankovnictvím a úrok zatím 2 procenta (momentálně jeden z nejvyšších úrok. sazeb na spořícím účtu, ze kterého můžeš kdykoliv vybrat)

edit: opravuju na dvě procenta nějak jsem se zapoměla v době minulé - to už pár měsíců neplatí :oops:

Violet83
Kelišová 6869 příspěvků 28.07.10 17:02

Mati: Ahoj, ne ne neměl by to být žádnej termínovanej účet. Já si to pořídila, když jsem pracovala a měla i stavebko a tak. No a protože vím, že já sama nic neušetřím (nevím jak to dělám :oops: ), tak jsem si říkala, že si pořídím ještě něco. Zřídila mi to kolegyně v práci a ta mi právě říkala, že aby se mi to vyplatilo tak na ty peníze nemám prý 3 roky šahat. Zbývá už asi jen 3/4 roku tak to už vydržím.

Zaira
Závislačka 2921 příspěvků 28.07.10 23:51

Kailovko, to podle mě neni klasicky sporici ucet, pac ten ma uroky nizke a na penize muzes sahnout kdykoliv.. Mozna to kamaradka myslela tak, ze na ne sahnout muzes, ale nemela bys, abys tam vubec neco mela :mrgreen:
Jinak, vetsina bank dnes nabizi zdarma sporici ucet k osobnimu uctu, ale je fakt, ze diky vyberum kdykoliv se ty uroky pohybuji hodne nizko..

levi
Závislačka 3311 příspěvků 01.02.11 13:00

Máme pro kluky podobné konto u Poštovní spořitelny, také tam nejsou žádné poplatky, vklad i výběr zdarma, myslím , že je do 15 let.

Chillinka
Kecalka 219 příspěvků 01.02.11 13:16

ING+ve spořce mám takový jak to nazvat-podúčet,měsíčně mi tam stahujou pětistovku,můžu kdykoliv vybrat,je to zdarma a nějaký úrok tam taky je.Většinou to vyberou pak před Vánoce,peníze jak by se našly :wink:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >