Dětské nádobí

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
20.1.16 17:34

Detske nadobi

Ahoj vsem. Pouzivame plastove nadobi od znacky babydream. Dnes jsem po letech pouzivani zjistila, ze se nesmi davat do mikrovlnky, nevsimla jsem si toho. Muze to v mikrovlnce uvolnovat nejake skodliviny i kdyz je to nadobi pro deti? Jinak nikdy to nesmrdelo, nezkroutilo se to ani se neposkodil obrazek. Dekuji za odpovedi… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57
20.1.16 17:48

Ahoj :)
Ja bych v mikrovlne vubec diteti nic neohrivala. Zbusobuje degenegovani molekul v jidle a rychleji jidlo kazi. Viz - http://www.svetkolemnas.info/…m-otevre-oci

Ale kadzy podle sveho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13073
20.1.16 17:55

@Lacroix Nebo ona zdravotní sestra z Kanady, která ohřála krev pro transfúzi a „omylem“ ho zabila, když krev dostal?

Koukám seriozní stránky :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
20.1.16 18:08

@tamata At jsou nebo ne, je to tak. A nejsou to jedine stranky kde o tom pisou. Muj nazor je ze mikrovlka je hnus. Kadzy sveho zdravi strujce. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.1.16 18:12
@Lacroix píše:
Ahoj :)
Ja bych v mikrovlne vubec diteti nic neohrivala. Zbusobuje degenegovani molekul v jidle a rychleji jidlo kazi. Viz - http://www.svetkolemnas.info/…m-otevre-ociAle kadzy podle sveho :)

Spis nez o mikrovlnku jako takovou mi jde o tu nevhodnost nadobi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
20.1.16 18:23

No kdyz se to tam nekde pise tak bych ho tam nedavala. Konec koncu i kdyz je to nadobi pro deti je to plast, a asi to tam neni napsane jen tak?..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5011
20.1.16 18:43

Dětské nádobí by mělo být neškodné, i když je z plastu, ale pokud píšou, že do mikrovlnky ne, řídila bych se tím. Může to být třeba i kvůli degenerování toho plastu, když se kouknu na plastové misky na jídlo po pár letech, tak už teda moc hezky nevypadají.
Já teda radši pořídila porcelánové nádobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.1.16 18:49
@Suzuveverka píše:
Dětské nádobí by mělo být neškodné, i když je z plastu, ale pokud píšou, že do mikrovlnky ne, řídila bych se tím. Může to být třeba i kvůli degenerování toho plastu, když se kouknu na plastové misky na jídlo po pár letech, tak už teda moc hezky nevypadají.
Já teda radši pořídila porcelánové nádobí.

No snad to bude neskodne. Docela jsem se vydesila, kdyz jsem dnes zjistila ze se to do mikrovlnky nedoporucuje. Kdybych si toho vsimla tak to tam samozrejme davat nebudu..nikdy jsem to tam nenechala dele jak minutu a pul. A ty talirky jsou neposkozeny, barva nevybledla…tak doufam ze je to jen kvuli tomu moznemu taveni :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
20.1.16 19:59

Předpokládám, že je to melaminové nádobí (bílý pevný plast). Může se uvolňovat melamin v mini množství do jídla (kyselého) při velkém zahřátí, proto se nemá používat. Nejspíš se nic nestalo, předpokládám, že ovocné šťávy v tom neohříváš a taky, že ohříváš na malou teplotu. Nejspíš ohříváš mlíko a oběd, to kyselé není. Takže už bych nepoužívala, ale je to dle mě opatření spíš z opatrnosti. Zdroj FDA: http://www.fda.gov/…cm199525.htm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.1.16 21:52
@Pipi 00 píše:
Předpokládám, že je to melaminové nádobí (bílý pevný plast). Může se uvolňovat melamin v mini množství do jídla (kyselého) při velkém zahřátí, proto se nemá používat. Nejspíš se nic nestalo, předpokládám, že ovocné šťávy v tom neohříváš a taky, že ohříváš na malou teplotu. Nejspíš ohříváš mlíko a oběd, to kyselé není. Takže už bych nepoužívala, ale je to dle mě opatření spíš z opatrnosti. Zdroj FDA: http://www.fda.gov/…cm199525.htm

Dekuju za prinosnou odpoved. Bily pevny plast to je, s detskyma motivama, ale material nevim. Zkousela jsem najit i na netu, ale tuhle sadu co mam jsem nenasla. Mam ji zhruba tri, ctyri roky. Ohrivam v tom bezne obedy, nic kyseleho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
27.1.16 12:34
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MTB
27
6.7.16 19:37

Nevite, jestli da sehnat pruhledna plastova lzice, kterou prodavali jeste pred 30 lety. Foto nemam. Popsat to lip neumim, ale snad nekdo vite, jakou myslim. Diky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
9.7.16 11:59

Stříbro

A jak je to se stříbrem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
12.7.16 20:25

Ahojky holky, my jsme koupili 4 dílnou jídelní dětskou sadu stříbrnou, která je kvalitní a může se dávat i do myčky, ale budeme ji používat až syn bude větší. Syn má 9. měsíců a zatím má plast. lžičku od Hipp a misku.Do mikrovlnky ji zásadně nedávám. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
31.10.21 21:29

Já mám nádobí od Desami, je fakt kvalitní, je to česká výroba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu