Dětské nemoci a breberky

1460
29.4.20 11:43

Dětské nemoci a breberky anketa

Ahoj všem, mám takovou menší anketní otázku na rodiče dětí cca 5+ (prostě těch, co už odchodily nějaký ten rok ve školce). Zajímá mě, co za typicky dětské nemoci a různé “breberky” si vaše děti za dobu chození do školky přitáhly domů. Myslím tím neštovice, spalničky, páté/šesté… nemoci, záněty spojivek, molušky, imperiga, vši a jiné nakažlivé věci (rýmičky a kašlíky nepočítám). A jestli ještě prosím můžete dopsat, jestli jste ze školky městské nebo vesnické :)
K tomuhle zamyšlení mě přivedla jedna známá, co měli už potřetí vši a právě říkal, že ve školce visí podobná upozornění na infekční věci každou chvilku. No a moje dvojčata teď končí 4.rok ve školce a za celou dobu si otamtud přinesly jen neštovice, co tam loni zkosily celé dvě třídy, jinak vůbec nic 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5560
29.4.20 11:50

My už předškolní třída - a od různých kašlů a rýmy jsme chytli,,jen" jednou zánět spojivek a jednou zánět středního ucha…neštovice se nám úplně vyhly, byť dítko bylo v přímém kontaktu s opupínkovaným :lol: Měli jsme i pár blindících dní, ale to nijak nepřisuzuju přímo školce, kde by to nějak lítalo. Jinak jsme městská školka o třech třídách cca 25 dětí na třídu.
První rok byl samozřejmě nejhorší - já úplně nová práce po RD a dítko první rok ve školce - párkrát ošetřování, ale dalo se to zvládnout v pohodě, nebylo toho vůbec hodně jak se tím straší

Příspěvek upraven 29.04.20 v 11:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4291
29.4.20 11:52

Starsi chytil nestovice od kamarada, mladsi behem hospitalizace s jinym problemem. Oba jeste v predskolkovem veku. Parkrat cosi jako strevni chripku, mela jsem podezreni na rotaviry, ale neprokazano. Jinak nic. Vsi jsme resili 1× na zakladce. Na spalnicky jsou ockovani. Centrum krajskeho mesta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22370

Vesnice. Šestá a sedmá nemoc a neštovice, ale ty jsme do školky donesli my :oops:. Breberky se naší školce vyhýbají a na ostatní nemoci ná dítě silnou imunitu, takže je vždycky mezi posledníma deseti dětma, co ve školce při epidemiích zůstávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995

U nas take nic, ani ty nestovice a to tam 3 mesice radily docela obstojne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29174
29.4.20 11:54

U nás jen roupy, neštovice až u druhého dítěte. Vši až ze školy a dětského tábora, ve školce nikdy i když tam upozornění viselo. Školka soukromá 15 dětí ve městě. Jinak v naší školce nebyla žádná spála, spalničky a zarděnky - nic kromě neštovic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54020
29.4.20 11:57

Jednou vši a jednou střevní chřipka. Městská školka.
Ani neplatilo, že by prvn rok bylo dítko nějak zvlášť nemocné, za tři roky docházky by se absence daly spočtat na prstech jedné ruky a žádná nebyla delší než týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
29.4.20 12:23

Syn si donesl nestovice…a klasické rýmy, jednou zánět spojivek. Má za sebou soukr. jesle, 2roky ve státní městské. V obou visely několikrát upozornění na roupi, vsi, molusky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19858
29.4.20 12:28
@Janli píše:
Vesnice. Šestá a sedmá nemoc a neštovice, ale ty jsme do školky donesli my :oops:. Breberky se naší školce vyhýbají a na ostatní nemoci ná dítě silnou imunitu, takže je vždycky mezi posledníma deseti dětma, co ve školce při epidemiích zůstávají.

Jakej máš vnitřní pocit, proč má tvoje dítě silnou imunitu? (Preparáty, hodně ovoce, kojení, zvýšená hygiena,…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19858
29.4.20 12:30
@ugluk píše:
Jednou vši a jednou střevní chřipka. Městská školka.
Ani neplatilo, že by prvn rok bylo dítko nějak zvlášť nemocné, za tři roky docházky by se absence daly spočtat na prstech jedné ruky a žádná nebyla delší než týden.

U tebe také, prosím :kytka: máš pocit, že si na to šla jinak, od lesa a dítko je odolnější než ostatní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2395
29.4.20 12:43

V nasi skolce taky co chvili papir o vyskytu vsi, spalove anginy, nestovice se obcas objevily. Vsi mela nejmladsi dcera jednou, nejstarsi je mela mnohokrat, i ze druziny je prinesla, ona na ne byla magnet :zed: I nestovice vlastne dotahla nejstarsi, co chvili nejake rymecky, kasliky, bliticka, za chvili ji nic nebylo a zbytek rodiny si to vyzral :cert: Nejmladsi zrovna ani ty nestovice nechytla, v zari uz jde do skoly tak ted o ne uz vylozene nestojime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
29.4.20 13:19

Vidíte roupy a blitíčka jsem uplně zapomněla, protože my to fakt vůbec neznáme. Tak asi mám hodně imunní děti, blicí virózy tam vlastně párkrát lítaly a my nikdy nic :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22370
29.4.20 13:23
@Bubla Bůčková píše:
Jakej máš vnitřní pocit, proč má tvoje dítě silnou imunitu? (Preparáty, hodně ovoce, kojení, zvýšená hygiena,…)
Úplnej opak toho, co se uvádí. Dítě narozený po IVF sekcí a nekojený. Na umělý vitamíny nevěřím, takže jen zelenina a ovoce a i to byl celkem problém do ní dostat. Co mohlo mít vliv, tak rozumná hygiena, to znamená, že jsme dítě večer umyli vodou, aby jsme si byli jistí, že do postele ukládáme naše dítě :mrgreen:, prostě vesnický odchov… A pak možná mlíko. Ona ta naše skoro šestiletá slečna vypije litr denně. Jo a otužování, oproti ostatním dětem má o vrstvu oblečení míň. A nebo to má od pánaboha a pak jsou všechny teorie na houby… :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19858
29.4.20 13:34

@Janli děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54020
29.4.20 13:59
@Bubla Bůčková píše:
U tebe také, prosím :kytka: máš pocit, že si na to šla jinak, od lesa a dítko je odolnější než ostatní?

Hele, nevím :mrgreen: Dítě po IVF, narozený přirozeně, rok a půl kojený. Z vitamínů kapu jenom déčko, žádný doplňky stravy. Snaha být hodně venku, pohyb, kolektivu se nevyhýbáme, ale podobně jsou na tom i jiné děti v okolí a to naše je nejzdravější. Přitom já jsem zásobárna civilizačních chorob :lol: Teď je teda druhým rokem ve škole a po sedmi letech byla atb, jak řádily ty divný kašle, tak se to nevyhnulo ani nám tentokrát, ale jinak fakt nic. Ani ty neštovice, a to s nima přišlo do styku opakovaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat