Dětský olej proti strijím?

34
13.12.20 09:34

Dětský olej proti striim?

Krásnou adventní neděli. Řeším jednu otázku :think: bude mi tento dětský olejíčkem pomáhat proti striím? Z minulého těhu mám špatnou zkušenost s olejem bi-oil. Byl aromatický a po týdnu jsem po něm měla vyrážku. Případně nevíte o oleji, který je na citlivou pokožku a pomáhá proti striím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
371
13.12.20 09:36

Ja pouzivam arganovy olej 2 x denne… Vyborny, nearomaticky a prirodni. Muzu doporucit. Pouzivala to cela rodina a ani jedna zenska strie nemela. Pouzivam znacku Nobilis Tilia. 👍🏻 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
13.12.20 09:44

Mutisol od k. hadka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9409
13.12.20 09:47

Na strie nepomůže nic, je to genetická záležitost.
Moje babička nemá ani jednu, v obou těhotenstvích přibrala skoro 30 kilo.
Moje máma má pleť po prababičce a ač přibrala deset, strie měla obrovské.
Klidně maž tím, co ti vyhovuje, ale smiř se s tím, že ke striím předpoklady máš.

Příspěvek upraven 13.12.20 v 10:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
13.12.20 10:05

Strie nejsou o mazání :wink: je to jen marketingový tah…jak píše Sany, je to jen a jen genetika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5862
13.12.20 10:14

Přesně jak zaznělo…je úplně jedno, čím se budeš mazat, pomůže ti to jen k dobrému pocitu. Strie buď nemáš mít (a pak se mazat ani nemušíš) nebo je máš mít a pak se tom mazání můžeš klidně koupat a stejně ti to nepomůže. :nevim:

Ale je super, jak si některé ty holky, které mají takovou kůži, že se jim prostě strije nedělají, myslí, že je nemají, protože dobře mazaly :lol: A ještě pak doporučují kdejakou blbost na mazání dál, protože tím to určitě je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
13.12.20 10:20

Přesně, kup si klidně svěcenou vodu, ale bohužel nic nepomůže, je to genetika. Strie se navíc netvoří na svrchní části kůže a pod ní se sotva namažeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
13.12.20 10:28

Nojo holky, ja s tim nazorem uplne nesouhlasim, protoze jsem jako mala pomerne rychle vyrostla do sire a strie se mi udelaly na bocich a na prsou. Kdyz jsem si je pak 3-4 roky na to zacala mazat olejem ktery jsem zminovala, tak zesvetlaly a opravdu jsou videt uplne minimalne. :D Takze tezko rict a ja jsem spokojena a budu mazat dal. :D Minimalne tim clovek nic nezkazi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9409
13.12.20 10:30

@danydany98 Samozřejmě, že zesvětlaly a jsou méně vidět, to udělají každé strie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
13.12.20 10:34

@Sany80s Boze vy jste tak chytre tady porad… nekdy si rikam proc vubec prispivat. Nekdo se pta na olej a vy mu radsi reknete at nic nepouziva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9409
13.12.20 10:38
@danydany98 píše:
@Sany80s Boze vy jste tak chytre tady porad… nekdy si rikam proc vubec prispivat. Nekdo se pta na olej a vy mu radsi reknete at nic nepouziva.

Já řekla, ať používá co chce. Rozhodně jí nebudu radit nějaké drahé přípravky, když vím, že od strií jí nepomůžou.
Já zase třeba nechápu, že někdo nemá ani elementární znalosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
13.12.20 10:39
@danydany98 píše:

Tak zase dobré vědět ne?? Člověk se může mazat něčím obyčejným nebo vůbec, a nemusí vyhazovat peníze za úžasné krémy, které stejně nepomáhají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5862
13.12.20 10:45
@danydany98 píše:
Nojo holky, ja s tim nazorem uplne nesouhlasim, protoze jsem jako mala pomerne rychle vyrostla do sire a strie se mi udelaly na bocich a na prsou. Kdyz jsem si je pak 3-4 roky na to zacala mazat olejem ktery jsem zminovala, tak zesvetlaly a opravdu jsou videt uplne minimalne. :D Takze tezko rict a ja jsem spokojena a budu mazat dal. :D Minimalne tim clovek nic nezkazi. ;)

řešíme prevenci vzniku strijí, ne následné pokusy o jejich eliminaci :nevim:
Ale vyblednou ti i samy, taky bez mazání ;)

Každopádně mazáním nic nezkazíš, kůže se má udržovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24867
13.12.20 10:46

@Dagmar 14 V zásadě je jedno čím mažeš, hlavně že mažeš. Říkala mi kožařka, že klidně obyčejný olivový olej atd. Prostě důležité je mazat. Ale pokud k tomu máš dispozice, tak se jim nevyhneš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
13.12.20 12:09
@danydany98 píše:

Tak zas proč by vyhazovala velké peníze za produkty, které slibují, že zamezí striím, když nezamezí. To jsou dobře míněné rady, ušetřené peníze může dát za něco užitečnějšího. Mně se třeba v pubertě neudělaly, tak jsem to riskla, nemazala a neudělaly se mi ani v těhotenství. Moje ségra to měla přesně opačně, strie už v pubertě a v těhotenství jakbysmet, samozřejmě mazala ve snaze jim zabránit, málo platné. Tak to prostě bohužel opravdu je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat