Dezinfekce pro atopiky

243
21.9.20 08:23

Dezinfekce pro atopiky

Dobré dopoledne, poradil by někdo prosím, jestli vůbec něco takového existuje, vhodnou dezinfekci pro atopiky? Dceru trápí atopický ekzém a to přímo na rukách. Dlaně, prsty, hřbety rukou. Bojujeme s tím více či méně úspěšně po celý rok, ale co je zase ve škole, kde jí stříkají dezinfekci na ruce hned od rána, tak se to zase horší. Jsme sice domluveni, že jí to stříkat nebudou, z důvodu ekzému, ale zase máme povinnost, aby měla dezinfekci svoji. Má své speciální mýdlo, to jsme již vhodné našli. Ale existuje nějaká dezinfekce, které nepálí (ted používáme Dettol), ale zároveň nevysušuje? Moc děkuji za radu či za tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13750
21.9.20 08:29
@Advise píše:
Dobré dopoledne, poradil by někdo prosím, jestli vůbec něco takového existuje, vhodnou dezinfekci pro atopiky? Dceru trápí atopický ekzém a to přímo na rukách. Dlaně, prsty, hřbety rukou. Bojujeme s tím více či méně úspěšně po celý rok, ale co je zase ve škole, kde jí stříkají dezinfekci na ruce hned od rána, tak se to zase horší. Jsme sice domluveni, že jí to stříkat nebudou, z důvodu ekzému, ale zase máme povinnost, aby měla dezinfekci svoji. Má své speciální mýdlo, to jsme již vhodné našli. Ale existuje nějaká dezinfekce, které nepálí (ted používáme Dettol), ale zároveň nevysušuje? Moc děkuji za radu či za tip.

Obávám se, že nic takového není. Všechny tyhle anti-covid desinfekce jsou na bázi lihu, případně s peroxidem a to prostě pálí a vysušuje no :? Spíš bych se ve škole domluvila, aby jí po vydesinfikování nechali natřít ruce nějakým hutným krémem - my na atopák na používáme Linolu, případně něco s bambuckým máslem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
21.9.20 08:32
@unuděná píše:
Obávám se, že nic takového není. Všechny tyhle anti-covid desinfekce jsou na bázi lihu, případně s peroxidem a to prostě pálí a vysušuje no :? Spíš bych se ve škole domluvila, aby jí po vydesinfikování nechali natřít ruce nějakým hutným krémem - my na atopák na používáme Linolu, případně něco s bambuckým máslem.

Děkuji za odpověď, i když ne úplně potěšující. :-) Má své mýdlo, krémy, to už je automatické, ale kolikrát když má ten ekzém do krve, tak jí to samozřejmě i pálí, díky obsahu lihu… takže to je další důvod. Zkouším pátrat a hledat, ale bohužel jsem zatím vhodnou alternativu nenašla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
21.9.20 08:43

Napadlo mě namazat ruce krémem na který je zvyklá a na to stříknout trošku Alpy? :think: alpa má sice taky líh, ale možná to tak nevysušuje jako anti Covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13750
21.9.20 09:08
@Advise píše:
Děkuji za odpověď, i když ne úplně potěšující. :-) Má své mýdlo, krémy, to už je automatické, ale kolikrát když má ten ekzém do krve, tak jí to samozřejmě i pálí, díky obsahu lihu… takže to je další důvod. Zkouším pátrat a hledat, ale bohužel jsem zatím vhodnou alternativu nenašla.

Pak mě ještě napadlo nějaký antimikrobiální krém, třeba tento:
INDULONA Ochranná 85ml (radši nedám přímo odkaz, ať to není bráno jako reklama), pokud by to ve škole akceptovali místo desinfekce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
21.9.20 09:13
@unuděná píše:
Pak mě ještě napadlo nějaký antimikrobiální krém, třeba tento:
INDULONA Ochranná 85ml (radši nedám přímo odkaz, ať to není bráno jako reklama), pokud by to ve škole akceptovali místo desinfekce…

Jestli je to ta červenná, co mi vyplivl google, tak tu má, používá ji standardně přes den. Nenapadlo mě, že by mohla být čistě teoreticky brána jako dezinfekce. Díky za tip. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13750
21.9.20 09:15
@Advise píše:
Jestli je to ta červenná, co mi vyplivl google, tak tu má, používá ji standardně přes den. Nenapadlo mě, že by mohla být čistě teoreticky brána jako dezinfekce. Díky za tip. ;-)

No záleží, jak budou ve škole benevolentní.. asi to moc anti-covid fungovat nebude, ale trošku asi ano ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2199
21.9.20 09:25

Skoro se mi chce poradit, aby si umývala ruce mýdlem a v lahvičce od dezinfekce měla cokoliv, co dezinfekce není, ale nikdo ji nebude vyčítat, že si ruce nedezinfikuje…kdo nemá ekzém na rukách, to nepochopí, že je to týrání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
21.9.20 10:05
@cancerka píše:
Skoro se mi chce poradit, aby si umývala ruce mýdlem a v lahvičce od dezinfekce měla cokoliv, co dezinfekce není, ale nikdo ji nebude vyčítat, že si ruce nedezinfikuje…kdo nemá ekzém na rukách, to nepochopí, že je to týrání…
@cancerka píše:

Tak teď se přiznávám, že mě to doposud nenapadlo. Tato varianta… Rozhodně je to k zamyšlení. Spíš teď přemýšlím, nad variantou nějaké „domácí“ dezinfekce, např. něco s aloevera či tak. Zkusím pohledat a pročíst, jestli je něco přírodního, co lze použít na principu dezinfekce s co nejmenšími špatnými následky pro atopiky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2199
21.9.20 12:04

Všude se totiž dočteš, že ten vir zničíš alkoholem nebo tím, že ho odmastíš, takže pro atopika fakt nejlepší :roll: Nejlépe tedy umýt pořádně mýdlem, to viry zabíjí a pak po nějaké chvíli namazat. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama