Diabetické těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 20:27
Diabetické těhotenství

Ahoj všem,
Jsem tu nová. Chtěla bych se zeptat, zda tu najdu nějaké těhotné diabetičky? Věc se má tak, že mám naprosto srovnanou cukrovku ( hbac1 4,5). A tak jsme si s manželem řekli, že by to šlo. Jenže mé cukry si začali dělat najednou co chtějí. Nejdou pomalu ani inzulínem srazit. A tak najednou mívám nad 10. Nikdy jsem na to nebyla zvyklá v životě takhle moc. A tak se chci zeptat zda by to mohlo v počáteční fázi nějak ublížit nebo je to známka toho, že se to povedlo ( inzulin by mohl být narušen jiným hormonem ).I když zatím vůbec nevím zda to vyšlo.

Reakce:
Kajuli
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 25.06.19 21:37

Já jsem dia, tohoto času potřetí těhotná. Na FB doporučím skupinu Dia těhulky- DM I.typ (název děs, ale holky jsou v pohodě).
I rozházené glykémie můžou být prvním příznakem těhotenství, v začátku to vážně nevadí, pokud nemáš permanentně 25 a podobně, důležitý je dlouhodobý cukr.
Pak obvykle nastává období snižování inzulínu, a to až do přelomu 2. a 3. trimestru, kdy se díky hormonům objeví inzulínová rezistence.
Já za sebe můžu všemi deseti doporučit freestyle libre nebo nějaký CGM, pomůže to vychytat noční hypa.
Nejlepší radu, co jsem kdy dostala je- nestresuj se a neřeš to tak úzkostlivě, ono to dobře dopadne :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 22:17

@Kajuli
Senzor právě mám. Vůbec to právě nechápu, moje cukrovka co vždy poslouchala si dělá co chce. 25 určitě ne, to už jsem neměla pěknou řadu let :). A jak si to měla se sportem, když jste se třeba snažili? Moje tělo si najednou strašně říká o pohyb. Furt bych něco dělala. Od práce po cardio, běh. A říkám si na jednu stranu, že to není špatně, že zdravý plod přežije vše a ta druhá strana mě trošku nahlodává, aby se něco nestalo kdyby náhodou. Moc děkuji za tu skupinu. Až to bude oficiální, přidám se jinak moc děkuji za tipy. A gratuluji moc k miminku.

Kajuli
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 25.06.19 22:57

Tak naše „snaha“- jen druhé miminko bylo plánované- trvala cca měsíc, u nás stačí zatočit trenkama a jsem v tom :) Tím, že mám ale celkově pěknou kompenzaci, není neplánované těhotenství problém. Celkově jsem vlastně nic navíc nijak neřešila, neřeším a dělám vše podle toho, jak se cítím. S první dcerou jsem do 7. měsíce aktivně tancovala folklor, s druhou dcerou to bylo zase náročnější těhotenství, teď běžně nachodím za den 10 km ani nemrknu a je mi skvěle, třeba o víkendu jsem byla na koloběžce a úplná pohoda (jsem 33tt).
Ve skupince jsou i maminky čekatelky, co se právě na těhotenství teprve připravují

Váš příspěvek
Reklama