31 týden těhotenství - mít strach?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 17:34
31 tyden tehotenstvi - mit strach?

Holky, posledni dobou mi dost tvrdlo bricho, takze jsem se setrila. Minuly tyden se to, ale jeste zhorsilo a ja byla v nemocnici s tvrdnutim bricha, nechali si me tam 4 dny, dali mi 2 x kapacku magnezka, utrogestan a kazdy den kontrolovali cipek, byl pri prijezdu do nemocni 28 mm, pri odjezdu 31 mm, neotvirala jsem se. Udelali mi odbery krve a kultivacni vysetreni moci. Merili me na monitoringu a vsechny vysledky i monitoring v poradku, kontrakce nebyly. Trosku se mi ulevilo, ale bricho tvrdlo dal. Poslali me domu a rekli mi, ze mi nezaruci, ze to neco neznamena, ale ze to na druhou stranu muze byt uplne v poradku, ze to je hrozne individualni. Bricho mi tvrdne i v klidu, ale hlavne, kdyz se rozejdu (i na zachod) nebo kdyz si sednu, hlavne nahore nad pupikem. Nejde mi vubec o to, ze je to neprijemne. Ale mam proste strach, ze je jeste hrozne brzy na pripadny porod. Co myslite dle vasich zkusenosti? Jsou obavy na miste? Moc dekuji.

Přečtěte si článek: Jak probíhá 31. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 25.06.19 17:45

Dle mých zkušeností bych to neřešila. Pokud je cipek ok, neotviras se, všechny vyšetření ok, tak asi jen dráždivá děloha. V předchozích těhotenstvích mi břicho tvrdlo od 16. tydne, při každém pohybu a často i v klidu. Strávila jsem celé těhotenství na hořčíku. Kluci narození +- v termínu. Prý dráždivá děloha. Zajímavé je, že teď ve třetím těhotenství dráždivá není…

Masina
Kecalka 123 příspěvků 25.06.19 17:45

Pochopitelně nevím, jestli to tvoje tvrdnutí břicha něco znamená. Ale mně tvrdne břicho při každém těhotenství. Začne to už v prvním trimestru a skončí to porodem. Jak vstanu, jak jdu, jak se přetočím v posteli. Je to nepříjemné, bolí to, tlačí mi to na močák. Ale třeba u mně to nikdy nic neznamenalo. Při prvním těhotenství jsem dostávala koňské dávky magnézia, nemělo to žádný efekt. Tak už jsem nebrala a ani teď neberu nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 17:47

@chaela
A to se da nejak zjistit, ze ma zena drazdivou delohu? Nebo to z toho jen vyplyne, kdyz vsechno ostatni je v poradku? O tom prave doktori vubec nemluvili. A mela jsi i takovy tlak na spodek? A neustaly pocit na malou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 17:48

@Masina
Jasne chapu, ani doktori mi nereknou, jen jsem chtela vedet zkusenosti ostatnich. Dily moc za odpoved.

vannilka
Kecalka 117 příspěvků 25.06.19 17:49

Odpocivej… Asi nikdo nic jiného neporadí, každý to má prostě jinak. To tvrdnuti je asi běžné a pomáhá jen ten hořčík… :kytka:

chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 25.06.19 17:51
@Anonymní píše:
@chaela
A to se da nejak zjistit, ze ma zena drazdivou delohu? Nebo to z toho jen vyplyne, kdyz vsechno ostatni je v poradku? O tom prave doktori vubec nemluvili. A mela jsi i takovy tlak na spodek? A neustaly pocit na malou?

Tak tlak na spodek a časté curani je nejspíš tím, že je mimino hlavou dolů tlačí tam. Tyto pocity mám až od té doby, co se otočilo. Přímo dráždivá děloha se asi nijak zjistit nedá. Mně to jen říkala doktorka, když jsem měla břicho neustále tvrdý, ale jinak bylo vše v pořádku. Ze někomu to tak dělá. Někomu netvrdne břicho za celé těhotenství vůbec a taky je to v pořádku. Pokud to prý nemá vliv na cipek, tak ať si tvrdne, jak chce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 17:57

@chaela
Jestli nevadi, ze se ptam, kdy se ti miminko otocilo hlavou dolu? Moje uz je otocene v tom 31. tydnu…

Freya10
Kecalka 412 příspěvků 25.06.19 17:57

Také jsem to tak měla, břicho tvrdlo od cca 18.tt, okolo 25.tt už fakt nepříjemně a při skoro každém pohybu, porod nakonec vyvolávaný po termínu - také jsem se neotvírala a kultivace moči a krev negativní, monitor v pořádku, takže nakonec dráždivá děloha a jinak nic ;). V současném těhotenství beru Magnosolv od 14.tt a teď (18.tt) tvrdne jen maličko a sem tam… magnezium pomáhá případně subjektivně, ale nic neřeší = pokud je dráždivá deloha, tak to prostě nejspíš bude až do porodu ;)
Vzhledem k tomu, že čípek máš na svůj týden dlouhý a testy jinak nic, tak to u tebe nejspíš bude opravdu taky tak ;)

janka23
Závislačka 2662 příspěvků 25.06.19 17:58

Dnes koncim 29tt, bricho mi tvrdne, jako kamen!!! Setrim se, nemuzu ani na klasicky nakup. Dr mi rikal, ze hlavni je vydrzet do 32tt, nejlepe do konce 34tt, kdy jsou plice uz plne vyvinute a zrale.
Drz se! Pokud mas cipek takto dlouhy a zavreny, tak dle meho nazoru urcite 14dni-3tydny vydrzis :) a pak je miminko uz relativne za vodou a bude se kdyztak jen v inkubatoru par dni dopekat! Drzim pesti

atominnka
Generální žvanilka 22270 příspěvků 25.06.19 17:58
@Anonymní píše:
Holky, posledni dobou mi dost tvrdlo bricho, takze jsem se setrila. Minuly tyden se to, ale jeste zhorsilo a ja byla v nemocnici s tvrdnutim bricha, nechali si me tam 4 dny, dali mi 2 x kapacku magnezka, utrogestan a kazdy den kontrolovali cipek, byl pri prijezdu do nemocni 28 mm, pri odjezdu 31 mm, neotvirala jsem se. Udelali mi odbery krve a kultivacni vysetreni moci. Merili me na monitoringu a vsechny vysledky i monitoring v poradku, kontrakce nebyly. Trosku se mi ulevilo, ale bricho tvrdlo dal. Poslali me domu a rekli mi, ze mi nezaruci, ze to neco neznamena, ale ze to na druhou stranu muze byt uplne v poradku, ze to je hrozne individualni. Bricho mi tvrdne i v klidu, ale hlavne, kdyz se rozejdu (i na zachod) nebo kdyz si sednu, hlavne nahore nad pupikem. Nejde mi vubec o to, ze je to neprijemne. Ale mam proste strach, ze je jeste hrozne brzy na pripadny porod. Co myslite dle vasich zkusenosti? Jsou obavy na miste? Moc dekuji.

obě tehotenství mi břicho tvrdlo hodně brzy a často, u první někdy v polovine, u druhýho už na koncu prvníhgo trimestru. čípek byl ok, takže to nikdo neřešil

Aduš8
Kelišová 5224 příspěvků 25.06.19 18:03

Mně břicho tvrdne poslední dva týdny, také při každém pohybu a zvednutí. Doktor mi minulý týden naordinoval Utrogestan a řekl mi, ať si koupím Magnesium, nařídil klidový režim. Čípek se sice nezkracuje, ale mám ho kratší, kvůli prodělané konizaci před deseti lety. Je pravda, že když opravdu odpočívám, tak je to lepší, ale mám doma osmnáctiměsíčního syna, takže to moc nejde. Tlak na močák cítím taky, někdy je to až bolestivé. Jsme 34+3 a modlím se, abych malou donosila do 37+4,kdy mám plánovaný císař.

chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 25.06.19 18:24
@Anonymní píše:
@chaela
Jestli nevadi, ze se ptam, kdy se ti miminko otocilo hlavou dolu? Moje uz je otocene v tom 31. tydnu…

Až teď, takže taky někdy ve 30 nebo 31tt. Teď jsem 32tt.

janka23
Závislačka 2662 příspěvků 25.06.19 19:10
@Anonymní píše:
@chaela

Moje slecna byla otocena ve 27tt uz hlavickou dole. A porad ji tam citim. Zitra jdu na kontrolu a zvinam 30tt, tak uvidime. doufam, ze tak uz zustane a zadne extremy uz tam nebude delat :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 21:15

Vsem moc dekuji za osobni zkusenosti. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama