Diastáza kojenec

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 15:52
Diastáza kojenec

Zdravím,
má někdo zkušenost s diastázou u kojenců? Naší malé (5 měsíců) byla diagnostikována a měli jsme kvůli tomu (mimo jiné) cvičit Vojtovku. Cvičili jsme 14 dní a malá začala hůř spát, přestala se otáčet na bříško a zhoršilo se jí i trávení (nemuselo být tím). Je opravdu potřeba cvičit Vojtovku nebo existuje i jiný způsob, jak to napravit? Když jsme kvůli očkování cvičit přestali, na druhý den se otočila na bříško a lépe spala. :?

Přikládám foto, pokud tomu někdo rozumí a diastázu pozná, jestli tam opravdu je. Já bych řekla, že ano.

Díky za případné reakce. ;)

Reakce:
M-77
Povídálka 45 příspěvků 10.02.19 16:04

Asi by bylo treba detatko vysetrit RHB doktorem a fyzioterapeutem (nejlepe se zkusenosti s detmi). Ze zkusenosti s mymi detmi plus moje male znalosti,neb jsme se tomu kdysi davno kvuli zdravi venovala (odborne kurzy atd) …
Z teto fotky je patrne neoptimalni zapojovani bricha..Brisko by melo byt hezky vypoukle,nikde zadne propadliny,ne­vystoupla zebra…Jak zvedala hlavu/opirala se o ruce? Jak je na to ted? Opre se,zvedne se,udrzi se a co delaji nozicky?
Vojtova metoda je nejlepsi,nicmene zkuste se dohodnout a fyzioterapeutem. Vzdy rikali,ze nejlepsi u tech deti je cvicit co nejdriv,pravidelne nekolikrat za den…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.19 16:24

@M-77 Na bříšku je teď už pěkně, kolem 3. měsíce přepadávala na obě strany, proto jsem začala řešit rhb. Ručičky má před tělem, někdy vedle, ve vzduchu, už je prostě zvědavá, takže všude šmejdí :D do 2. vzpřímení se ještě nezvedla.

mayunka
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 10.02.19 19:11

Ahoj nepřijde mi ze to má tak strasne. Jestli chceš posli mi sz. My to brisko i tejpujeme. Mužů poslat foto.

Mamca1989
Povídálka 16 příspěvků 12.02.19 13:37

Odkud jsi? My chodili do Prahy do rehabilitacniho centra s fyziatrickou, kde se primo specializuji na deti. Jinak muzu rict, ze dcera mela diastazu od narozeni. Cvicila vojtovku rok (ale to i kvuli jinymu problemu) 4× denne a nyni ma po 2 letech diastazu stale. Takze nam na to nic nepomohlo, ani tejpovani. Diastaza neni zadna velka tragedie.

Hanka Po.
Povídálka 11 příspěvků 12.02.19 18:09

Můj syn měl také tento problém. Doktorka mi ukázala, jaké mám stlačovat body, a zlepšilo se to. Lehce jsem musela stlačovat místo mezi cca posledním a předposledním žebrem ( z boku). Ale jen lehounce. Stimulovaly se tím svaly. Mohla jsem sama sledovat, jestli se to zlepšuje podle toho, když jsem malého položila na záda, a nechala ho přitahovat se za ručičky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >