Mám dilema, jakou práci vzít?

Anonymní
29.11.19 21:49

Dilema - jakou práci vzít?

Ahoj holky, potřebuji pohled dalších osob. Hledám práci po rodičovské dovolené a mám 2 nabídky. Jedna nabídka je na jednom z krajů ČR, tedy státní správa. Pondělí až čtvrtek ježdění mimo kancelář, v pátek v kanceláři. Vedoucí říkal, že některé maminky odcházejí, protože je to časově náročná práce k malým dětem. A druhá práce je v oboru, co jsem dělala před dětmi. Pružná pracovní doba, snažila bych se ukecat i nějaký homeoffice. První práce 8km, druhá 18km od místa bydliště.
Všichni říkají ať beru úřad, že státní správa je státní správa, ale já se právě bojím, že se budu vracet domů pozdě a že to nebudu zvládat. Je to i nová náplň práce. Je tu však 100% zaškolení, což zase v druhé práci nevím nevím.
Můžu vědět vaše názory? Popř. podle čeho byste se rozhodovali? Finančně si myslím, že obě práce budou stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

740
29.11.19 21:54

Já bych šla spíš do té druhé s volnější pracovní dobou. Když budeš pořád někde na cestách a zavolaji ti ze školky že je dítě nemocný tak to budeš řešit jak? Záleží ještě teda jak funguje manžel, případně babičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2998
29.11.19 21:59

Rozhodne ta prace s homeofficem a lepší pracovní dobou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 22:00
@JancaS84 píše:
Já bych šla spíš do té druhé s volnější pracovní dobou. Když budeš pořád někde na cestách a zavolaji ti ze školky že je dítě nemocný tak to budeš řešit jak? Záleží ještě teda jak funguje manžel, případně babičky.

Babičky jsou daleko. Manžel v pohodě funguje, tedy slíbil, že bude fungovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 22:02

Holky děkuji za názory. Mně se také více líbí ta druhá, ale kolem mě všichni říkají, ať jdu na kraj. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35756
29.11.19 22:04

Běž na původní místo - budeš tam mít lidi, které znáš a nebudeš v neustálé nejistotě. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
29.11.19 22:07
@mrav píše:
Běž na původní místo - budeš tam mít lidi, které znáš a nebudeš v neustálé nejistotě. :mavam:

To asi není původní místo, jen stejný obor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 22:11

JJ, přesně tak, původní místo je obsazené a budu řešit výpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
29.11.19 22:14

Pokud tam mají tu zkušenost, že ženské končí kvůli tomu, že se práce nedá stíhat s dětmi, tak bych tam nešla. Místo ve státní správě můžeš hledat furt. Případně se s nimi domluvit, že kdyby se jim tam uvolnilo lepší místo, tak aby tě kontaktovali. A nebo by ses tam přihlásila až bys měla děti odrostlejší.
Výběrová řízení v menších úřadech jsou stejně jeden velký vtip. :)
Na tvém místě bych šla na to druhé místo s lepší pracovní dobou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.19 22:17
@LilyJane píše:
Pokud tam mají tu zkušenost, že ženské končí kvůli tomu, že se práce nedá stíhat s dětmi, tak bych tam nešla. Místo ve státní správě můžeš hledat furt. Případně se s nimi domluvit, že kdyby se jim tam uvolnilo lepší místo, tak aby tě kontaktovali. A nebo by ses tam přihlásila až bys měla děti odrostlejší.
Výběrová řízení v menších úřadech jsou stejně jeden velký vtip. :)
Na tvém místě bych šla na to druhé místo s lepší pracovní dobou.

Toto je krajský úřad. Tak všichni hned: Ty joooo, to ber. Ale já právě koukám hlavně na tu pracovní dobu. Kvůli tomu ježdění po-čt bych nemohla sednout do auta a dojet do školky, kdyby se něco stalo. Děti by byly na 100 % pod taktovkou manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10924
29.11.19 22:26

Já radím také spíš to druhé místo, místa na Kraji jsou jen pro známé, ovšem o místo, kde jsi 4 dny mimo kancelář, nikdo nemá zájem, tak je i pro veřejnost, a opravdu toto cestování moc s péčí o děti nejde skloubit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
740
29.11.19 22:29

No právě, kdybys neměla děti tak bych šla asi taky do té první, s tím že to může být asi zajímavá příležitost, ale všichni víme jak bývají děti často nemocní a většinou chcou mámu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama